Syfon do pralki Rankingi z 20 kwietnia 2024

Czy jest konieczny przy odpływie pralkowym? Na jaki się zdecydować? Poradnik oraz ranking syfonów do pralki.

Syfon do pralki, przez wielu uważany jest za bardzo mało istotny element instalacji kanalizacyjnej, jednak w praktyce może okazać się, że pełni bardzo ważne funkcje. Sprawia on, że do pralki i do domu nie przedostają się nieprzyjemne zapachy – np. z szamba.

syfon do pralki
syfon do pralki

Dlatego nie dziwi fakt, że wiele osób uważa jego posiadanie za konieczne, jednak w praktyce okazuje się, że wybór odpowiedniego syfonu nie jest taki prosty. Zakupione, niskiej jakości syfony do pralki mogą nas kosztować nie tylko dużo nerwów, ale i straconego czasu na rozbieranie całej aparatury oraz czyszczenie z drobnych meszków.


Syfon pralkowy – o czym należy pamiętać?

Gdy na naszej pralce wyświetla się błąd o oznaczeniu E02, oznacza to zazwyczaj jedno, że ma ona problem z odpompowywaniem wody. Zazwyczaj, gdy pojawia się on pierwszy raz szukamy przyczyny w zapchanych filtrach, ale co w sytuacji, gdy filtry są czyste? Najczęściej dopiero po sprawdzeniu syfonu, który jest zamontowany na rurze spustowej, jesteśmy w stanie właściwie określić przyczynę błędu naszej pralki.


Jaki odpowiedni syfon do pralki?

Sposób montażu

  • Jednym z rozwiązań może okazać się zamontowanie syfonu natynkowego, który dostępny jest w wielu marketach budowlanych. Niestety nie we wszystkich przypadkach ten rodzaj syfonu okazuje się właściwym wyborem. Warto wybierać takie syfony, w przypadku których po odkręceniu górnej nakrętki mamy możliwość dostania się do wnętrza syfonu, gdzie znajduje się np. sprężyna.
  • Istnieje możliwość zabudowania odpływu i zamknięcia wodnego, w efekcie czego wybieramy w tej sytuacji syfon podtynkowy. W ten sposób zyskamy trochę wolnej przestrzeni, co może się okazać bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli pralkę instalujemy w małej łazience. Zabudowany syfon to również mniej widocznych elementów, przez co pozbędziemy się zaburzających stylistykę elementów montażowych (chociaż pralka z reguły prawie przylega do ściany, skutecznie maskując wszelkie części znajdujące się z tyłu).
➲ Zobacz również  Kosz na pranie

Sposób odprowadzania zanieczyszczeń

  • tłoczek z tworzywa sztucznego – we wnętrzu syfonu znajduje się mechanizm roboczy, a który składa się sprężyna oraz tłok z plastiku wraz z pierścieniem wykonanym z gumy. Jest to mniej wydajne rozwiązanie, gdyż przy odprowadzaniu zużytej wody z pralki zabrudzenia często dostają się do szczelin pomiędzy ścianami syfonu a elementem roboczym. Efekt to konieczność częstszego oczyszczania odpływu;
  • kulkowy – mechanizmem roboczym jest specjalna kulka, która nie tylko porusza w pionie, ale również obraca się, co zapewnia skuteczniejsze odprowadzanie zanieczyszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy martwić się częstym opróżnianiem syfonu.

Syfony do pralki w Rankingu TOP10

Ranking kwiecień 2024

Zestawienie zawiera 10 najchętniej wybieranych syfonów pralkowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

Sprawny system odprowadzania zanieczyszczeń w postaci zużytej wody po praniu rzadko kiedy wymaga zastosowania innych dodatkowych elementów, w efekcie czego osobno dokupowane i montowane syfony pralkowe cieszą się mniejszym zainteresowaniem.

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na jego zakup, lepszym rozwiązaniem będzie zakup syfonu wyposażonego w kulkę zamiast tłoczka.

Cena syfonu do pralki z reguły oscyluje wokół kilkudziesięciu zł, przy czym najtańsze są modele natynkowe, wykonane z plastiku – zapłacimy za nie już od kilkunastu zł. Wersje podtynkowe, z dekoracyjnym wykończeniem, są z reguły kilka razy droższe.

➲ Zobacz również  Wanna wolnostojąca

Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/syfon-do-pralki/
  • Rodzaje syfonow Fo pralki
  • syfon do pralki podtynkowy czy natynkowy
  • Syfon do pralki z kulką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Toaletka kosmetyczna w łazience

śr. lis 18 , 2020
Toaletka to marzenie każdej kobiety. Łatwo ją urządzić w sypialni […]
dwie toaletki kosmetyczne z umywalkami

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.