Wanna z prysznicem

wanna z zamontowaną kabiną prysznicową
wanna z zamontowaną kabiną prysznicową

Szybki prysznic z rana i długa leniwa kąpiel wieczorem to połączenie idealne. Z tego względu rosnącą popularnością cieszą się wanny z prysznicem.

Wybór między wanną a prysznicem podczas aranżacji łazienki bywa trudny. Szczególnie jeśli część domowników obstaje przy prysznicu, a reszta przy tradycyjnej wannie. Dla wszystkich tych, którzy nie mogą w tej kwestii znaleźć wspólnego rozwiązania, remedium okazuje się wanna z prysznicem. Czym to połączenie się charakteryzuje?

2w1 – czyli wanna z prysznicem

Wszystkim, którzy marzą o szybkim prysznicu rano, a także długiej i relaksującej kąpieli wieczorem spodoba się to rozwiązanie. Niestety nie sprawdzi się to we wnętrzach z już zamontowaną kabiną prysznicową. Jednak, gdy jesteśmy posiadaczami tradycyjnej wanny, urządzenie dwufunkcyjne okaże się godnym rozważenia pomysłem. Połączenie wanny z prysznicem polega przede wszystkim na:

  • zamontowaniu dodatkowego drążka lub prowadnic
  • zamontowaniu szklanego panelu lub zasłony
  • zamontowaniu uchwytu na rączkę prysznicową

Wanna z prysznicem charakteryzuje się swoją funkcjonalnością. Z łatwością spełni oczekiwania zarówno miłośników długich kąpieli, jak i szybkich pryszniców. Połączenie wanny ze szklanym panelem lub zasłoną nie jest trudne i czasochłonne. Wystarczy zamontować prowadnicę lub specjalny drążek przy suficie. Oczywiście jego długość musi być dopasowana do długości wanny. Na nim instaluje się zasłonę lub rozsuwany panel – spełniać one będą funkcję kabiny. Dodatkowo, montuje się uchwyt na rączkę prysznica. To rozwiązanie wykorzystuje przestrzeń, która zostaje nad wanną, nie zabierając przy tym dodatkowych metrów po jej bokach.

➲ Zobacz również  Wanna wolnostojąca Liniger Cadence, wymiary 180×80

Wanna z prysznicem jest łatwa w czyszczeniu, a także zapewnia komfort użytkowania. Odpowiednio zadbana posłuży nam przez wiele lat.

Jak wybrać baterię do wanny z prysznicem?

W przypadku tych dwu-funkcyjnych modeli dylematem staje się wybór odpowiedniej baterii. Na co więc zwrócić uwagę, przy wyborze baterii do wanny z prysznicem?

Musi być to model przede wszystkim funkcjonalny, a także dopasowany do potrzeb użytkowników. Wybór odpowiedniej baterii, przy różnorodności na rynku, może okazać się prawdziwym dylematem. Podstawowe kryteria wyboru, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, to:

  • sposób montażu baterii wannowej – możemy zdecydować się na baterię wolnostojącą lub baterię ścienną
  • sposób montażu prysznica – możemy zamontować słuchawkę w uchwycie punktowym, a także skusić się na deszczownicę.
  • styl wnętrza – bateria powinna wpasować się w całkowitą aranżację.

To podstawowe parametry, by odpowiednio dostosować baterię zarówno do metrażu i możliwości, jak i własnych potrzeb. Warto rozejrzeć się za nowoczesnymi modelami o designie, który wpasuje się w nawet najbardziej wymagające wnętrze. Pamiętajmy, by zwrócić uwagę również na jakość wykonania, która zagwarantuje baterii długą żywotność.

Wanny z prysznicem w Rankingu TOP7

Zestawienie najchętniej wybieranych wanien z parawanem nawannowym. W rankingu uwzględniliśmy 7 pozycji.

Krótkie FAQ o wannach z prysznicem

#1 Kiedy warto mieć wannę z prysznicem?

W przypadku posiadania małej łazienki to dobre rozwiązanie, ponieważ otrzymamy 2w1 - wannę oraz kabinę prysznicową. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na rozmiar zarówno brodzika, jak i parawanu. Alternatywnie możemy zdecydować się na zakup już gotowego zestawu.

#2 Jakie są typy parawanów nawannowych?

Wyróżniamy przede wszystkim wersje występujące w postaci charakterystycznej harmonijki, składające się, spokojnie mogą być instalowane na dowolnym typie wanny. Uniwersalne zastosowanie mają również modele przesuwne, które łatwo zamontować. Typ wahadłowy z kolei ze względu na obracanie się instalowany może być jedynie na wannach o prostokątnym kształcie.

#3 Czy gabaryty wanny mają znaczenie?

Komfort korzystania z kabiny prysznicowej zamontowanej na wannie determinuje nie tylko wielkość, ale i kształt dna samego brodzika. Lepszym rozwiązaniem będzie montaż parawanu w modelach o dużej szerokości i płaskim dnie, dlatego warto przemyśleć zakup wanny asymetrycznej.

#4 Jakie mogą być rozmiary parawanów?

Mamy tutaj do czynienia z dużymi rozbieżnościami - od 70 do 180 cm szerokości oraz od 140 do 200 cm wysokości. To, na jaki się zdecydujemy, zależy od wielkości wanny oraz przestrzeni łazienkowej.

 

➲ Zobacz również  Wanna z hydromasażem

Ostatnie znalezione hasła:

  • Wanna z prysznicem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Następny poradnik z rankingiem

Wanna narożna

śr Sty 15 , 2020
Choć korzystanie z prysznica jest znacznie szybsze, każdy po ciężkim […]
nowoczesna wanna narożna

Iraa.pl 2020

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.