Wanna z prysznicem Rankingi z 13 czerwca 2024

Kiedy wariant 2w1 najlepiej się sprawdzi? Jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze wanny z kabiną natryskową? Poradnik oraz ranking rozwiązań.

1
wanna z zamontowaną kabiną prysznicową
wanna z zamontowaną kabiną prysznicową

Szybki prysznic z rana i długa leniwa kąpiel wieczorem to połączenie idealne. Z tego względu rosnącą popularnością cieszą się wanny z prysznicem.

Wybór między wanną a prysznicem podczas aranżacji łazienki bywa trudny. Szczególnie jeśli część domowników obstaje przy prysznicu, a reszta przy tradycyjnej wannie. Dla wszystkich tych, którzy nie mogą w tej kwestii znaleźć wspólnego rozwiązania, remedium okazuje się wanna z prysznicem. Czym to połączenie się charakteryzuje?


2w1 – czyli wanna z prysznicem

Wszystkim, którzy marzą o szybkim prysznicu rano, a także długiej i relaksującej kąpieli wieczorem spodoba się to rozwiązanie. Niestety nie sprawdzi się to we wnętrzach z już zamontowaną kabiną prysznicową. Jednak, gdy jesteśmy posiadaczami tradycyjnej wanny, urządzenie dwufunkcyjne okaże się godnym rozważenia pomysłem. Połączenie wanny z prysznicem polega przede wszystkim na:

 • zamontowaniu dodatkowego drążka lub prowadnic,
 • zamontowaniu szklanego panelu natryskowego lub zasłony,
 • zamontowaniu uchwytu na rączkę prysznicową.

Wanna z prysznicem charakteryzuje się swoją funkcjonalnością. Z łatwością spełni oczekiwania zarówno miłośników długich kąpieli, jak i szybkich pryszniców. Połączenie wanny ze szklanym panelem lub zasłoną nie jest trudne i czasochłonne. Wystarczy zamontować prowadnicę lub specjalny drążek natryskowy przy suficie. Oczywiście jego długość musi być dopasowana do długości wanny. Na nim instaluje się zasłonę lub rozsuwany panel – spełniać one będą funkcję kabiny. Dodatkowo, montuje się uchwyt na rączkę prysznica. To rozwiązanie wykorzystuje przestrzeń, która zostaje nad wanną, nie zabierając przy tym dodatkowych metrów po jej bokach.

Wanna z prysznicem jest łatwa w czyszczeniu, a także zapewnia komfort użytkowania. Odpowiednio zadbana posłuży nam przez wiele lat.


Jak wybrać baterię do wanny z prysznicem?

W przypadku tych dwu-funkcyjnych modeli dylematem staje się wybór odpowiedniej baterii. Na co więc zwrócić uwagę, przy wyborze baterii do wanny z prysznicem?

➲ Zobacz również  Tapeta do łazienki

Musi być to model przede wszystkim funkcjonalny, a także dopasowany do potrzeb użytkowników. Wybór odpowiedniej baterii, przy różnorodności na rynku, może okazać się prawdziwym dylematem. Podstawowe kryteria wyboru, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, to:

To podstawowe parametry, by odpowiednio dostosować baterię łazienkową zarówno do metrażu i możliwości, jak i własnych potrzeb. Warto rozejrzeć się za nowoczesnymi modelami o designie, który wpasuje się w nawet najbardziej wymagające wnętrze. Pamiętajmy, by zwrócić uwagę również na jakość wykonania, która zagwarantuje baterii długą żywotność.


Wanna z prysznicem – jakie są plusy i minusy?

Posiadanie w naszej łazience zarówno wanny, jak i prysznica, wiąże się z posiadaniem odpowiednio dużej łazienki, która pomieści te dwa rozwiązania. Alternatywą w takiej sytuacji może być zakup wanny z wbudowaną kabiną prysznicową, ewentualnie do istniejącej już wanny możemy dokupić kabinę prysznicową i zamontować ją. Rozważmy zatem zarówno mocne, jak i słabe strony wanno-prysznica.

+ Zalety wanny z prysznicem

 • to rozwiązanie 2w1, które stanowi znaczącą oszczędność miejsca w naszej łazience,
 • konstrukcja zapewnia funkcje zarezerwowane zarówno dla wanny, jak i prysznica, co powinno zadowolić wszystkich użytkowników domowej łazienki,
 • możliwość dobudowania kabiny prysznicowej właściwie do dowolnego rodzaju i typu wanny. Rozwiązania fabryczne posiadają zamontowane w rogu niecki drzwi prysznicowe,
 • wanno-prysznic z wbudowanymi drzwiami to rozwiązanie bardzo pomocne również dla wielu osób z niepełnosprawnością, dzięki któremu znacznie łatwiej poradzą sobie z codzienną kąpielą,
 • różnorodność aranżacji, kształtów oraz rozmiarów wanien z prysznicem, także tych z fabrycznie wbudowaną kabiną.

– Wady wanny z prysznicem

 • wysoka cena wanien z wbudowanym na etapie produkcji prysznicem,
 • zdecydowanie mniejsza oferta w porównaniu do wanny lub kabiny prysznicowej kupowanych osobno,
 • montaż oraz instalacja są nieco bardziej skomplikowane.
➲ Zobacz również  Ścianka prysznicowa

Wanny z prysznicem w Rankingu TOP9

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych wanien z parawanem nawannowym, możliwym do zamontowania. W rankingu uwzględniliśmy 9 pozycji.


Krótkie FAQ o wannach z prysznicem

#1 Kiedy warto mieć wannę z prysznicem?

W przypadku posiadania małej łazienki to dobre rozwiązanie, ponieważ otrzymamy 2w1 - wannę oraz kabinę prysznicową. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na rozmiar zarówno brodzika, jak i parawanu. Alternatywnie możemy zdecydować się na zakup już gotowego zestawu.

#2 Jakie są typy parawanów nawannowych?

Wyróżniamy przede wszystkim wersje występujące w postaci charakterystycznej harmonijki, składające się, spokojnie mogą być instalowane na dowolnym typie wanny. Uniwersalne zastosowanie mają również modele przesuwne, które łatwo zamontować. Typ wahadłowy z kolei ze względu na obracanie się instalowany może być jedynie na wannach o prostokątnym kształcie.

#3 Czy gabaryty wanny mają znaczenie?

Komfort korzystania z kabiny prysznicowej zamontowanej na wannie determinuje nie tylko wielkość, ale i kształt dna samego brodzika. Lepszym rozwiązaniem będzie montaż parawanu w modelach o dużej szerokości i płaskim dnie, dlatego warto przemyśleć zakup wanny asymetrycznej.

#4 Jakie mogą być rozmiary parawanów?

Mamy tutaj do czynienia z dużymi rozbieżnościami - od 70 do 180 cm szerokości oraz od 140 do 200 cm wysokości. To, na jaki się zdecydujemy, zależy od wielkości wanny oraz przestrzeni łazienkowej.

Ostatnie znalezione hasła:

 • https://www iraa pl/wanna-z-prysznicem/
 • wanna i prysznic 2w1
 • wanna z prysznicem
 • wanna zabudowana z prysznicem
 • wannoprysznice do łazienki

Opinie i komentarze na temat “Wanna z prysznicem

 1. Bardzo podoba mi się wanna z prysznicem na zdjęciu na gorze strony. Gdzie można taka kupić/zamówić ? Jaki to jest model/firma? Dziękuje za odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Wanna narożna

śr. sty 15 , 2020
Choć korzystanie z prysznica jest znacznie szybsze, każdy po ciężkim […]
nowoczesna wanna narożna

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.