Wieszak prysznicowy Rankingi z 25 kwietnia 2024

Jaki wybrać do kabiny natryskowej? Co brać pod uwagę? Poradnik z rankingiem wieszaków prysznicowych.

wieszak prysznicowy z półkami
wieszak prysznicowy z półkami

Ciężko wyobrazić sobie korzystanie z kabiny prysznicowej bez wydzielonej tam przestrzeni na kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Stawianie butelek na podłodze w części brodzika jest przede wszystkim niewygodne, ponieważ wiąże się z częstym schylaniem. Dodatkowo kosmetyki narażone na stały kontakt z wodą bez możliwości wyschnięcia bardzo szybko tracą swoje pierwotne właściwości, a osad z mydła powstający w kabinie jest niezwykle trudny do usunięcia.

Biorąc pod uwagę powyższe, najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie praktycznej półki w kabinie prysznicowej. Zatem na jaki wieszak prysznicowy się zdecydować?


Istotny materiał wieszaka

Wieszak prysznicowy, który pojawi się w naszej kabinie, bez wątpienia musi być wykonany z odpowiedniego materiału. Nie może być to zwykła stal, inaczej przez codzienny kontakt z wodą organizer bardzo szybko pokryje się rdzą. Z tego powodu najlepiej szukać wieszaków wykonanych ze stali nierdzewnej. To najbardziej uniwersalny materiał sprawdzi się on w większości rodzajów kabin i będzie pasować do wszystkich elementów armatury.

Nowoczesne łazienki aranżowane w industrialnym stylu wyróżniają się oryginalnymi dodatkami. Tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem będzie montaż wieszaka prysznicowego w czarnym kolorze o matowym wykończeniu.

Fani ekologicznych rozwiązań oraz zielonych dodatków wnętrz wybierać dziś mogą pośród wielu organizerów łazienkowych wykonanych z bambusa.

W zależności od wystroju wnętrz każdy może znaleźć dziś coś idealnie pasującego do swojej łazienki. Warto pamiętać, że wieszak prysznicowy nie musi być tylko praktyczny, ale może być również stylowy.


Prosty i szybki montaż

Zastanawiając się jaki wieszak prysznicowy wybrać, każdy szuka rozwiązań najszybszych i najwygodniejszych. Montaż ciężkich półek wiąże się z potrzebą wiercenia dziur w ścianie, co wymaga umiejętności obsługi wiertarki i tworzy niemały bałagan w trakcie. Na szczęście istnieje kilka alternatywnych sposobów na montaż łazienkowych półek, montowanych na wieszaku. O to kilka z nich:

  • przenośne, wieszane półki prysznicowe – montaż takiej półki nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu. Stabilne haki wystarczy zaczepić o drzwi kabiny prysznicowej. Innymi popularnymi rozwiązaniami są półki przyczepiane do drzwi kabiny, bądź do płytek ceramicznych za pomocą przyssawek. To bardzo wygodne, ponieważ takie półki można dowolnie przekładać w inne miejsca. Jedna i druga opcja nie utrzyma jednak większego obciążenia.
  • teleskopowa półka narożna – to bardzo ciekawe rozwiązanie dla łazienek z ograniczoną ilością miejsca i wąskimi kabinami prysznicowymi. Taka półka nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni, a jej montaż opiera się na drążku rozporowym stawianym między brodzikiem a sufitem w rogu kabiny. Na całej długości drążka montuje się w wygodne i bardzo pojemne narożne organizery. Nie trzeba martwić się tutaj zbędnymi pomiarami, ponieważ długość drążków jest regulowana, przez co pasują one do każdych mieszkalnych wnętrz, zarówno w bloku, jak i w kamienicy.
➲ Zobacz również  Szybkoschnąca płynna folia Ceresit CL 51 2 kg, izolacja wewnętrzna

Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, należy także pamiętać, by wybierać organizery z siatkowym dnem, by w pojemnikach nie zbierała się woda. Inną istotną kwestią jest jego odpowiednia wielkość, ponieważ zbyt mały wieszak mimo wszystko spowoduje odkładanie kosmetyków w rogu kabiny prysznicowej, bądź w brodziku.


Ile kosztuje wieszak prysznicowy?

Analizując oferty rynkowe wieszaków prysznicowych spotkamy proste haczyki zaczepy, przeznaczone do zasłon natryskowych i występujące w kształcie litery S. Są one dostępne za dosłownie kilka zł za pojedynczy zaczep.

Nie tego szukaliśmy? Idziemy zatem dalej. Potrzebujemy czegoś do rozwieszenia naszych ręczników, zatem w grę wchodzą odpowiednie wieszaki. Ile za nie zapłacimy? Najprostsze wieszaki na ręczniki dostaniemy już za kwotę do 10 zł, i to za modele wykonane z nierdzewnej stali, montowane na szybach prysznicowych. Zakupując taki haczyk zwracajmy uwagę na maksymalną szerokość szyby, na którą możemy go zamontować.

Za kilkanaście zł otrzymamy dwustronne wieszaki na ręczniki, ze stali nierdzewnej, a także uchwyty montowane do słuchawki prysznicowej. Kolorystykę możemy dobrać pod kątem stylu aranżacji naszej łazienki.

Kilkadziesiąt zł to już wydatek konieczny do tego, aby nabyć kilkupoziomowy wieszak na półki pod prysznic, wykonany z ocynkowanej stali. Materiał wykonania jest o tyle istotny, że wilgotne łazienkowe środowisko jest bardzo wymagające, w efekcie czego metalowe elementy oraz części znajdujące się w tym pomieszczeniu są bardziej narażone na korozję.

➲ Zobacz również  Folia ochronna Soudal Soudagum LM 13 kg, konsystencja płynna

Wieszaki prysznicowe w Rankingu TOP10

Ranking kwiecień 2024

Zestawienie zawiera 10 najchętniej wybieranych wieszaków prysznicowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

Wieszaki prysznicowe mogą mieć różnorodną formę, zależną od ich przeznaczenia. Bezpośrednio przy kolumnie lub panelu prysznicowym (najlepiej maksymalnie na wyciągnięcie ręki) montuje się półki na kosmetyki stosowane podczas kąpieli, z kolei w pewnej odległości od natrysku można zainstalować haczyki lub poręcze stosowane jako wieszaki na ręczniki (tak, aby ich nie zachlapać podczas brania prysznica).

Rozmiar oraz sposób montażu półeczek dostosowujemy w dużej mierze od ilości kosmetyków i akcesoriów, które wykorzystujemy na co dzień przy kąpieli. Organizer montowany za pomocą przyssawek dedykowany jest raczej do środków czystości o niewielkiej wadze.

Przy instalacji zwracajmy uwagę na solidność uchwytu prysznicowego, którego zadaniem będzie podtrzymywanie półek – jeżeli kupujemy zestaw drążek natryskowy + organizery w postaci półeczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Dywanik łazienkowy

pon. wrz 21 , 2020
Od czasów kiedy zimne płytki zastąpiły w łazienkach popularne kiedyś […]
dywanik łazienkowy obok wanny

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.