Drzwi przesuwne prysznicowe Rankingi z 25 kwietnia 2024

Jaki wymiar dobrać? Które będą najlepsze dla nas? Poradnik z najważniejszymi kryteriami wyboru drzwi rozsuwanych do kabiny natryskowej wraz z rankingiem rozwiązań.

szklane drzwi przesuwne prysznicowe
szklane drzwi przesuwne prysznicowe

Prysznic jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które sprawdza się zwłaszcza w mniejszych łazienkach, wiele osób ceni je niezwykłą funkcjonalność oraz praktyczność. Jest to również dobry sposób na ograniczenie czasu dbania o higienę osobistą, bowiem nie ma potrzeby, aby czekać aż woda wleje się do wanny, co przekłada się także na oszczędność wody. Idealnym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa przesuwna, decydując się na jej wybór otrzymujesz montaż gotowej konstrukcji, aczkolwiek masz także możliwość samodzielnego zamontowania.


Rodzaje drzwi przesuwnych prysznicowych

Wielkość naszej łazienki determinuje wiele rozwiązań aranżacyjnych, celem maksymalnego wykorzystania wolnej przestrzeni. Nie inaczej jest w przypadku zagospodarowania miejsca pod kabinę prysznicową. W tym przypadku możemy wyróżnić kilka wariantów drzwi rozsuwanych, które różnią się między sobą szerokością oraz poziomem skomplikowania konstrukcji. Wyróżniamy zatem skrzydła:

 • pojedyncze – wariant najczęściej wykorzystywany w niewielkich łazienkach, drzwi poruszają się na zamontowanej na brodziku prowadnicy dzięki zamontowanym u podstawy skrzydła rolkom. Na potrzeby małej kabiny prysznicowej należy wybierać drzwi o szerokości raczej poniżej 80 cm;
 • podwójne – w tym przypadku drzwi składają się z dwóch niezależnych od siebie skrzydeł, łatwiej się je czyści, sprawdzą się świetnie w kabinach prysznicowych o nieco większych rozmiarach;
 • potrójne – to koncepcja drzwi przystosowana do kabin natryskowych wnękowych, poszczególne części konstrukcyjne (skrzydła) są ruchome, co stanowi ułatwienie podczas codziennej ich eksploatacji. Mogą one występować także w prysznicach pozbawionych brodzika – typu walk-in. Ze względu na fakt, że wnęki dość często dysponują rozmiarami niekoniecznie pasującymi do standardowych gabarytów drzwi rozsuwanych znajdujących się w ofercie producentów, w takiej sytuacji warto skorzystać z możliwości zamówienia potrójnego skrzydła prysznicowego, dopasowanego na wymiar.

Wymiary drzwi przesuwnych prysznicowych

To nimi w głównej mierze powinniśmy się sugerować w kontekście samego typu wybieranych drzwi rozsuwanych. Wysokości skrzydeł z reguły oscylują w przedziale 175-185 cm, natomiast ich szerokość jest już bardziej zróżnicowana i mieści się zazwyczaj w przedziale od 80 do 160 cm. Warto wspomnieć, że różnice pomiędzy poszczególnymi rozmiarami w przypadku szerokości wynoszą zazwyczaj 10 cm.

Najchętniej wybierane prysznicowe drzwi przesuwne pod kątem szerokości:

 • 80 cm,
 • 90 cm,
 • 100 cm,
 • 110 cm,
 • 120 cm,
 • 130 cm,
 • 140 cm,
 • 150 cm,
 • 160 cm.

Drzwi przesuwne prysznicowe – wygoda i funkcjonalność

Warto zaznaczyć, iż zabudowanie wnęki jest dobrym pomysłem, który sprawdza się zarówno w większych, jak i mniejszych łazienkach, dzięki takiemu zastosowaniu można bardzo dokładnie i precyzyjnie dostosować wielkość do danego metrażu oraz stworzyć piękną aranżację łazienki.

➲ Zobacz również  Kuferek na kosmetyki

Drzwi przesuwne prysznicowe odznaczają się przede wszystkim dużą funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania, są bardzo ważnym elementem, bowiem ich głównym zadaniem jest oddzielić kabinę prysznicową od całej reszty łazienki. Poprzez takie rozwiązanie możemy uniknąć nadmiernego zawilgocenia pomieszczenia.

Przy zamawianiu drzwi przesuwnych zwracajmy uwagę, czy rozsuwają się one w prawą czy też w lewą stronę. Powinniśmy do dopasować głównie pod kątem naszej wygody oraz funkcjonalności.


Zalety drzwi przesuwnych prysznicowych

Czy faktycznie drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej to na pewno dobry wybór? Odpowiedź brzmi- tak, a uwarunkowana jest ona wieloma zaletami, takimi jak:

 • tego rodzaju drzwi są bezpieczne, gdyż oparte są na stabilnym i mocnym stelażu,
 • w porównaniu do drzwi uchylnych nie zajmują dużo miejsca,
 • asortyment produktowy jest bogaty i urozmaicony, drzwi dostępne są w wielu kolorach oraz w różnych wzorach,
 • można je dopasować indywidualnie do rozmiarów danej wnęki,
 • ich montaż może być wykonany także bez brodzika.

Drzwi przesuwne prysznicowe – jakość i trwałość

Drzwi rozsuwane ze szkła hartowanego

 • Powinniśmy wiedzieć, iż przesuwne drzwi prysznicowe to bardzo specyficzny rodzaj produktu, ze względu na fakt, iż ich montaż przeprowadzany jest w dość trudnym środowisku. Dlatego projekty najczęściej realizowane są z hartowanego szkła, bowiem posiada ono wysoką jakość, jest odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia takie jak zarysowania, pęknięcia oraz stłuczenia. Godną rozważenia opcją są wersje bezramowe, które nie tylko prezentują się elegancko, ale ze względu na gładką powierzchnię na całej powłoce (brak ramki) jeszcze łatwiej się czyści.

  Obecnie na rynku znaleźć można także nowoczesne drzwi przesuwne łazienkowe, które pokryte są specjalną powłoką EasyClean, dzięki czemu utrzymanie ich w czystości jest jeszcze łatwiejsze. Powłoka w zdecydowany sposób ogranicza również pojawianie się plam i uciążliwych osadów z mydła.

Drzwi rozsuwane ze szkła barwionego

 • Alternatywą dla szkła hartowanego jest szkło barwione, występujące w wielu wariantach kolorystycznych. Grubsze szkło drzwi dodaje intensywności wybranej barwie, co niestety przekłada się na to, że wszelkie osady wapienne powstałe na skutek codziennych kąpieli są bardziej widoczne na powierzchni skrzydła od strony kąpielowej. Barwione drzwi rozsuwane sprawdzą się w większych łazienkach, w mniejszych pomieszczeniach mogą one optycznie jeszcze dodatkowo zmniejszać dostępną przestrzeń.

Drzwi rozsuwane plastikowe

 • Tańszy wariant to przesuwne drzwi prysznicowe wykonane z plastiku. Tworzywo sztuczne jest w tym przypadku znacznie lżejsze od szkła, ponadto wydamy na nie znacznie mniej. Oszczędności na etapie samego zakupu niestety często mają przełożenie na późniejszą eksploatację, gdyż drzwi plastikowe są bardziej podatne na uszkodzenia oraz zarysowania, ponadto elementy odpowiedzialne za ruchomość skrzydeł (rolki, prowadnica) dość szybko ulegają uszkodzeniu.

Bogata oferta firm daje gwarancję, iż z całą pewnością znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla siebie.


Drzwi przesuwne prysznicowe w Rankingu TOP14

Ranking kwiecień 2024

Zestawienie zawiera 14 najchętniej wybieranych drzwi rozsuwanych do kabiny prysznicowej. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

Wybór konkretnych drzwi przesuwnych powinien być przede wszystkim uzależniony od wielkości naszej łazienki, co w dużej mierze determinuje ich rozmiar oraz typ. Do małego pomieszczenia sanitarnego warto wybierać wersje rozsuwane jedno- lub dwuskrzydłowe, o szerokości nieprzekraczającej najczęściej 80 cm dla całej konstrukcji.

Jeżeli zależy nam na jakości i trwałości, to wybierzmy skrzydła wykonane ze szkła hartowanego, które pokryte dodatkowo powłoką ochronną pozwoli na dłuższą eksploatację, a przy tym jego czyszczenie będzie jeszcze łatwiejsze. W przypadku zdecydowania się na drzwi plastikowe poszukajmy propozycji nieco droższych, z solidniejszą i trwalszą konstrukcją.

Jaka jest cena drzwi przesuwnych do kabiny prysznicowej? Najtańsze konstrukcje drzwi przesuwnych do kabiny natryskowej znajdziemy już za kwotę znacznie poniżej 500 zł, natomiast średnia półka cenowa oscyluje wokół 800-1000 zł. Duże, solidne i trwałe konstrukcje skrzydeł często dostępne są w cenie znacznie powyżej 1500 zł.

Ostatnie znalezione hasła:

 • https://www iraa pl/drzwi-przesuwne-prysznicowe/
 • drzwi rozsuwane prysznic 160 cm
➲ Zobacz również  Wanna prostokątna Roca Genova 150, wymiary 150x70

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Jak zrobić sufit podwieszany w łazience?

sob. paź 10 , 2020
Sufit podwieszany to jedno z najpowszechniejszych rozwiązań w łazienkach. Dzięki […]
sufit podwieszany w łazience

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.