Kolumna prysznicowa Rankingi z 13 czerwca 2024

Co brać pod uwagę przy jej wyborze? Jakie kryteria są ważne? Poradnik zakupowy z rankingiem kolumn natryskowych.

nowoczesna kolumna prysznicowa
nowoczesna kolumna prysznicowa

Remont łazienki na finiszu, czas zatem na wybór najpotrzebniejszych akcesoriów, które będą idealnym uzupełnieniem odmienionego wnętrza. Jednym z ważniejszych elementów tego rodzaju jest wyposażenie wanny lub kabiny prysznicowej. Do najbardziej komfortowych rozwiązań należy kolumna prysznicowa, która daje szeroki wachlarz możliwości przyjemnej kąpieli. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego zestawu?


Kolumny natryskowe. Podział ze względu na funkcje

W zależności od potrzeb naszą łazienkę możemy zagospodarować w sposób tradycyjny i standardowy, wykorzystując do tego celu budżetowe rozwiązania. Nie inaczej jest w przypadku kolumn prysznicowych, które ze względu na wbudowane w nich funkcje możemy podzielić na:

  • kolumny prysznicowe klasyczne – w ich przypadku mamy do czynienia z najczęściej wybieranymi opcjami kolumn do naszej łazienki. Tutaj skupiamy się na podstawowych funkcjach kolumn, których właściwie jedynym zadaniem jest sprawne kierowanie strumieniem wody. Jeżeli oczekujemy po instalacji czegoś więcej, wówczas dostępne są również kolumny prysznicowe wyposażone w termostat, dzięki czemu możemy precyzyjniej regulować zarówno ciśnienie, jak i samą temperaturę wody;
  • kolumny prysznicowe z hydromasażem – ta opcja jest dedykowana dla osób, które poszukują dodatkowych funkcji oraz rozwiązań uprzyjemniających codzienną kąpiel. Tego typu kolumna wyposażona jest w specjalne dysze odpowiedzialne za kierowanie strumieniem wody. Kolumna z hydromasażem to świetny sposób na relaksujący i odprężający prysznic, sprawdzi się ona również w małej łazience, gdzie nie posiadamy wystarczającej ilości miejsca na wannę z funkcją hydromasażu.

Po pierwsze: wybór stylistyki

Współcześnie projektowane kolumny prysznicowe są dostosowane do zmieniających się trendów w aranżacji łazienek. Projektanci prześcigają się w ofercie rozmaitej stylistyki tych urządzeń. Możesz więc wybrać nowoczesne kolumny ze stali nierdzewnej lub te bardzo zaawansowane technologicznie, wyposażone w rozbudowane panele dotykowe służące regulacji parametrów kąpieli, takich jak intensywność opadu wody. Fanom stylistyki retro polecane są kolumny o oryginalnych, opływowych kształtach, a czarne kolumny – tworzone są m.in. z myślą o fanach loftowych, industrialnych łazienek.

Warto przejrzeć także szeroki wybór materiałów, z jakich wykonane są zestawy: od szlachetnej stali nierdzewnej, przez aluminium i szkło hartowane, po mosiądz i ceramikę. Należy także zwrócić uwagę na kształt kolumny, który powinien być dopasowany do aranżacji pomieszczenia: nowoczesne, ścięte kanty deszczownicy, czy też okrągłe, dekoracyjne, stylizowane uchwyty? Wariantów jest bardzo dużo i zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających osób.


Ranking TOP8 tanich kolumn prysznicowych

Ranking maj 2024

Propozycje kolumn natryskowych, których głównym kryterium wyboru jest cena zakupu.


Po drugie: wybór zestawu

Najnowocześniejsze rozwiązania pozwalają na swobodny dobór elementów kolumny prysznicowej w zależności od potrzeb. I tak, poza drążkiem, na zestaw natryskowy może składać się:

  • deszczownica,
  • słuchawka,
  • bateria
  • uchwyty do swobodnej regulacji.
➲ Zobacz również  Wanna wolnostojąca Liniger Aliaah, wymiary 170×80

Jednym z elementów kolumny natryskowej, które zapewniają największy komfort podczas kąpieli jest deszczownica. Regulacja strumienia wody, jej przyjemne dla użytkownika rozproszenie oraz możliwość bezdotykowego użytkowania to największe zalety deszczownic. Zapewniają one także mniejsze niż w przypadku tradycyjnych słuchawek zużycie wody. Nowoczesne deszczownice wyposażone są w takie funkcje, jak m.in. regulacja kąta nachylenia wody.

Bardziej tradycyjnym elementem kolumny może być słuchawka prysznicowa. To rozwiązanie umożliwiające wiele innych funkcji realizowanych w łazience, związanych m.in. z łatwością nalania wody do mis czy wiaderek. Słuchawki prysznicowe pokochają też panie, dla których prysznic nie zawsze wiąże się z chęcią zmoczenia włosów i głowy, co jest nieuniknione w przypadku deszczownicy. Nowoczesne słuchawki są wyposażone w szereg funkcji, takich jak regulacja intensywności strumienia wody, napowietrzenie strumienia czy delikatny masaż wodny.

Wybór baterii, która uzupełni kolumnę prysznicową jest bardzo istotny. Modele z termostatem pozwalają na regulację nie tylko strumienia wody, ale i temperatury. Mają charakterystyczne pokrętła, które m.in. mogą pozwalać na zablokowanie regulacji ciepła wody do maksymalnej temperatury, co może stanowić bezpieczne rozwiązanie w przypadku kąpieli dzieci. Prostsze rozwiązania to baterie jedno- lub dwuuchwytowe.


Po trzecie: czas na konserwację i użytkowanie

Jeśli udało Ci się wybrać wymarzony model kolumny prysznicowej, nie możesz zapomnieć o tym, aby akcesoria prysznicowe pielęgnować w należyty sposób. Niezbędne do tego mogą okazać się specjalne preparaty służące do odkamieniania urządzeń. Będą potrzebne pomimo, iż większość z kolumn bywa wyposażona w funkcję przeciwdziałającą zbieraniu się kamienia. Do usuwania osadów przydatna okazuje się także znana i prosta receptura polegająca na stworzeniu mieszanki wody i octu w odpowiedniej proporcji. Taką pielęgnację warto wykonywać minimum co ok. dwa tygodnie.

Jak widać, wybór akcesoriów składających się na kolumnę prysznicową, jest bardzo szeroki. Wszystko zależy od możliwości, jakie daje pomieszczenie, upodobanej stylistyki i zasobności portfela.


Kolumny prysznicowe w Rankingu TOP11

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych kolumn natryskowych, w kategorii Akcesoria prysznicowe i wannowe.


Krótkie FAQ o kolumnach prysznicowych

#1 Czym różni się kolumna od panelu?

Panele prysznicowe posiadają wbudowane dysze do hydromasażu, dlatego są rekomendowane do zamkniętych kabin prysznicowych lub wanien posiadających parawan. Kolumna natomiast spełni swoje zadanie w przypadku posiadania wanny, gdzie bez problemu można zamontować deszczownicę oraz słuchawkę.

#2 Jaki materiał kolumny wybrać?

Zastosowane materiały w kolumnach prysznicowych także różnią się swoją trwałością. Opcją cechującą się najwyższą jakością jest mosiądz, jednakże idzie w parze z tym również i cena. Tańszym, ale dobrym rozwiązaniem, będzie natomiast inwestycja w kolumny wykonane z aluminium albo stali.

#3 Co wpływa na trwałość kolumny?

Jednym z najbardziej istotnych elementów jest oczywiście stabilność samego montażu, a także jego solidność. Warto, aby mocowanie ścienne było wykonane z z odpornego na czynniki mechaniczne metalu, a nie składało się z części plastikowych.

#4 Ile kosztują kolumny prysznicowe?

Ceny w tym przypadku są mocno zróżnicowane i zależą od ilości elementów w zestawie oraz materiału wykonania. Najtańsze standardowe kolumny natryskowe to koszt rzędu kilkuset zł, natomiast za te dobrej jakości musimy wydać przynajmniej kilka razy tyle. Najdroższe wersje kolumn wymagają nawet kilkunastu tysięcy zł.

#5 Ile musimy wydać za kolumnę z hydromasażem?

W przedziale 500-700 zł możemy już znaleźć najtańsze modele paneli wyposażonych w dysze z hydromasażem. Decydując się na ich zakup otrzymamy lekką aluminiową konstrukcję, z mieszaczem często wykonanym z mosiądzu, a wężem natryskowym ze stali nierdzewnej. Dobre kolumny wymagają wyłożenia przynajmniej 900-1000 zł, a ich konstrukcja to już odporna na czynniki mechaniczne stal.

Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/kolumna-prysznicowa/
  • czarne koluny prysznicowe jak są oceniane
  • kolumny prysznicowe ranking
➲ Zobacz również  Bateria prysznicowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Słuchawka prysznicowa

śr. maj 20 , 2020
Idealnie zaaranżowana łazienka to połączenie praktycznych rozwiązań w porozumieniu z […]
słuchawka prysznicowa Hansgrohe Puravida

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.