Wanna z hydromasażem Rankingi z 25 kwietnia 2024

Jakie są zalety posiadania domowego jacuzzi? Co brać pod uwagę przy wyborze? Poradnik zakupowy wraz z rankingiem wanien z hydromasażem.

wanna narożna z hydromasażem
wanna narożna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem to prawdziwy gadżet nowoczesnej łazienki. Oprócz szykownego wyglądu, może zagwarantować nam również namiastkę SPA. Zapewni relaks i odpoczynek, a także wniesie do wnętrza powiew luksusu.


Domowy relaks

Wanna to niezwykle ważny element wielu łazienek. Pozwala na chwilę odpoczynku po zabieganym i stresującym dniu podczas gorącej, aromatycznej kąpieli. Warto pamiętać o tym, by codziennie znaleźć czas na chwilę relaksu i wytchnienia. Podczas wieczornej kąpieli możemy w końcu na spokojnie pomyśleć i rozkoszować się chwilą samotności. Jest to moment, w którym zwykle nikt nam nie przeszkadza i możemy wówczas robić tylko to, na co mamy ochotę.

W jeszcze lepszym przeżywaniu tego odprężającego rytuału może pomóc wanna z hydromasażem. Nie ma nic przyjemniejszego niż gorąca kąpiel z bąbelkami w naszym domowym jacuzzi.


Różne rodzaje i typy wanien

Wanny z hydromasażem są dostępne w wielu wariantach. W zależności od upodobań estetycznych, a także stylu, w jakim wykonana jest łazienka, można wybrać różne modele i kształty. Spotyka się:

Przy wyborze wanny bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na rodzaj masażu. Wyróżniamy:

 •  masaż wodny (hydromasaż),
 •  masaż powietrzny,
 •  masaż wodno-powietrzny.

Masaż wodny działa rozluźniająco i odprężająco na całe ciało. Zalecany szczególnie dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. Masaż powietrzny, często nazywany też perełkowym pobudza receptory skórne oraz poprawia ukrwienie. Jest skuteczny przy częstych skurczach i bólach mięśni. Najlepsze efekty zdrowotne przynosi natomiast połączenie tych dwóch technik masażu, co oferują wanny wodno-powietrzne.


Rodzaje sterowania w wannach z hydromasażem

Wanny z hydromasażem różnią się od siebie gabarytami, designem, ale przede wszystkim rodzajem sterowania. Wybór konkretnej wanny uzależnić powinniśmy także ze względu na to kryterium. Jakie panele sterujące możemy wyróżnić?

 • Panel typu P – to panel pneumatyczny, wyposażony w regulator nasycenia powietrza.
 • Panel typu A – elektrycznie reguluje intensywność masażu, natomiast manualnie stopień nasycenia powietrza.
 • Panel typu B – to jeden z najnowszych paneli, z wyświetlaczem, który informuje o parametrach wody.
 • Panel typu D – to kwadratowy odpowiednik panelu B.
 • Panel typu Z – wyposażony w zdalnie sterowany system masażu, np. przy pomocy pilota.
 • Panel typu L – najnowszy panel wraz z systemem diodowym. Daje możliwości uruchomienia różnych typów masażu, opóźnienia startu, a także czyszczenie wanny.
➲ Zobacz również  Oświetlenie do łazienki

Panele sterujące to jeden z najważniejszych elementów wanny z hydromasażem. Zapewniają oprócz podstawowych funkcji, również szereg innych ułatwień. Wszystko w trosce o komfort i wygodę użytkownika.


Wanna z hydromasażem – jakie są zalety i wady?

Relaks po całodziennym wysiłku fizycznym albo psychicznym nierzadko utożsamiany jest z kojącym prysznicem lub długą kąpielą. Osoby lubujące się w takiej formie regeneracji często decydują się na zakup wanny z funkcją hydromasażu, która wykorzystując masaż wodny powinna wpływać korzystnie na zdrowie i nasze samopoczucie. Jakie są mocne strony takiego rozwiązania, a w jakich przypadkach nie jest ono rekomendowane? Przyjrzyjmy się zaletom oraz wadom wanny z jacuzzi.

+ Zalety wanny z hydromasażem

 • różne dostępne formy masażu – od łagodnych (masaż powietrzny), po bardziej intensywne (za pomocą biczy wodnych). Są również funkcje mieszane, z których możemy skorzystać;
 • łatwość obsługi dzięki intuicyjnemu elektronicznemu panelowi sterowania, dostępnemu i wybieranemu najczęściej przez użytkowników;
 • szeroki wybór rozmiarów oraz kształtów wanien z hydromasażem;
 • hydromasaż wpływa korzystnie na nasz układ oddechowy i krążenia, wspomaga także trawienie, redukuje napięcie naszych mięśni, zmniejsza napięcie nerwowe i redukuje stres, a także rekomendowany jest dla osób cierpiących na bezsenność.

– Wady wanny z hydromasażem

 • ze względu na instalację oraz późniejszą eksploatację wanna z jacuzzi wymaga nieco większej przestrzeni łazienkowej – powierzchnia pomieszczenia sanitarnego powinna wynosić przynajmniej 6 m2;
 • montaż wanny z hydromasażem wymaga odpowiednich warunków bezpieczeństwa, związanych z przyłączem sieciowym, a także z zabudową z łatwą dostępnością instalacji oraz uwarunkowaniami konstrukcyjnymi związanymi z jej osadzeniem (zastosowanie stelaża niwelującego drgania);
 • do jej eksploatacji wymagany jest sprawny system wentylacyjny, aby zniwelować ryzyko rozwijania się pleśni na ścianach łazienki;
 • substancje pieniące mogą stosunkowo szybko zapychać dysze do hydromasażu, dlatego z reguły przed korzystaniem z tej funkcji rekomendowana jest kąpiel, aby usunąć z powierzchni naszego ciała martwy naskórek;
 • czyszczenie wanny z jacuzzi wymaga zastosowania odpowiednich środków pielęgnacyjnych, jak również powinno być wykonywane cyklicznie;
 • z hydromasażu nie powinny korzystać osoby posiadające problemy skórne oraz cierpiące na nadciśnienie.
➲ Zobacz również  Wieszak prysznicowy

Wanny z hydromasażem w Rankingu TOP12

Ranking kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych wanien z hydromasażem.


Krótkie FAQ o wannach hydromasażem

#1 Na co pomaga wanna z hydromasażem?

Hydroterapia to praktyka polegająca na stosowaniu zanurzenia w ciepłej wodzie, na przykład kąpieli w wannie z hydromasażem lub spa, w celu leczenia wielu dolegliwości, takich jak wysokie ciśnienie krwi, stany lękowe, bóle stawów i mięśni.   Strumienie wody ukoją plecy, a musujące bąbelki delikatnie rozluźnią nasze ciało. Tego typu wanny oferowane są w różnych kształtach, rozmiarach i opcjach, możemy nawet znaleźć wolnostojące wanny z biczami wodnymi.

#2 Czy wanny z hydromasażem powietrznym są higieniczne?

Wanny oferujące system powietrznego hydromasażu są nieco łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż wanny z hydromasażem wodnym. Fakt, że wanny powietrzne wytwarzają strumień powietrza, oznacza, że ​​rzadko pozwalają one na gromadzenie się nadmiaru wody, zapobiegając tym samym rozwojowi pleśni w rurach i pompach.

#3 Czy można korzystać z kąpieli bąbelkowej w wannie z dyszą powietrzną?

Wanny z hydromasażem wykorzystują strumienie powietrza lub wody. Możemy używać kąpieli bąbelkowej w obu rodzajach wanny, ale należy to robić oszczędnie, aby zapobiec przelaniu się piany. Chociaż kąpiel bąbelkowa jest dopuszczalna w wannach z natryskiem, oleje do kąpieli i sole są zalecane tylko w wannach z dyszami powietrznymi.

#4 Czy wanny z hydromasażem pomagają w walce z cellulitem?

Regularne kąpiele w wannie z hydromasażem mogą pomóc zmniejszyć widoczność cellulitu - złogów tłuszczu, które zwykle gromadzą się na biodrach, udach i pośladkach. Nawet hydroterapia wykonywana w domowych warunkach dzięki wannie z hydromasażem stymuluje naczynia krwionośne, stymulując dodatkowo krążenie.

Ostatnie znalezione hasła:

 • https://www iraa pl/wanna-z-hydromasazem/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Wanna z parawanem

czw. sty 16 , 2020
Wanna z parawanem to połączenie tradycyjnej wanny i prysznica. Połączenie tych […]
wanna z parawanem, deszczownicą oraz prysznicem

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.