Deszczownica Rankingi z 29 maja 2024

Jaką wybrać pod prysznic? Który wariant będzie najlepszy do naszej kabiny natryskowej? Poradnik zakupowy i ranking deszczownic.

stalowa kwadratowa deszczownica prysznicowa
stalowa kwadratowa deszczownica prysznicowa

Deszczownice cieszą się co raz większą popularnością. Ten element prysznica zapewnienia nie tylko komfort w trakcie korzystania z natrysku, ale wygodę, jak i pełne odprężenie i relaks w porównaniu ze zwykłą dyszą prysznicową.

Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu i czy warto inwestować w deszczownicę?


Montaż deszczownicy. Poznajmy 4 podstawowe rodzaje

Ze względu na fakt, że deszczownicę możemy zamontować na kilka różnych sposobów, na rynku istnieje wyraźny ich podział ze względu na umiejscowienie. W zależności od ilości miejsca, jakim dysponujemy w naszej łazience, wybierzemy konkretny interesujący nas typ. Zatem można wyróżnić deszczownicę:

 1. prysznicową – jak już sama nazwa wskazuje to typowo i popularny rodzaj deszczownicy montowany w kabinie prysznicowej, która często zastępuje tradycyjną słuchawkę prysznicową. Deszczownica w tej konfiguracji może być zamontowana w samym uchwycie albo blisko panelu. To rozwiązanie cechuje łatwość instalacji, najczęściej nie potrzebujemy w tym celu narzędzi;
 2. podtynkową – ten typ deszczownicy montowany jest z reguły na ścianie, jak sama nazwa wskazuje instalacja wymaga ingerencji podtynkowej, gdzie sama deszczownica jest osadzona na odpowiednio sprofilowanym stelażu, o stosunkowo niewielkich gabarytach. Panel z regulacją jest zamontowany oczywiście od strony zewnętrznej. W przypadku jakiejkolwiek awarii konieczne jest niestety kucie ściany;
 3. natynkową – w odróżnieniu od wersji podtynkowej, wymaga przeznaczenia większej przestrzeni na instalację, łatwo można ją zamontować, a w przypadku jakiejkolwiek awarii nie musimy zdejmować całej zabudowy, aby dostać się do stelaża;
 4. sufitową – zgodnie z nazwą ten typ deszczownicy jest instalowany na suficie lub podsufitce, przy pomocy odpowiednio zaprojektowanego uchwytu. Bo bardzo popularny sposób montażu deszczownicy.

Kabina czy panel prysznicowy z deszczownicą – co wybrać?

Nowoczesne kabiny wyposażone są w górną dyszę, która spełnia funkcję deszczownicy. Zazwyczaj jest to nieco droższe rozwiązanie. Gdy ma się ograniczony budżet – dobrze jest zainwestować w panel prysznicowy posiadający to udogodnienie.

Warto dodać, że w miejscu standardowej słuchawki można zainstalować deszczownicę i nie wymaga to wymiany posiadanego zestawu natryskowego. Może się jednak okazać, że deszczownica pod prysznicem będzie niewystarczająca. W takiej sytuacji należy dokupić tradycyjny wąż z głowicą, który będzie pomocny m.in. przy czyszczeniu brodzika.

➲ Zobacz również  Bateria prysznicowa Kadda Slice MY1802-8 CR. Dane techniczne i Opinie

Ciekawym rozwiązaniem jest kupno deszczownicy razem z zestawem:

Spełni on z powodzeniem swoją funkcję, najlepiej kupić elementy jednego producenta.

 • W większych kabinach prysznicowych sprawdzą się duże, szerokie modele o średnicy 60 cm.
 • W niewielkich łazienkach należy montować deszczownice o mniejszej średnicy.

Ranking TOP8 tanich deszczownic

Ranking maj 2024

Propozycje deszczownic natryskowych, których głównym kryterium wyboru jest cena zakupu.


Deszczownice – łatwe w czyszczeniu?

Niekiedy można mieć pewne obawy przed nabyciem deszczownicy. Dlaczego? Pojawia się przekonanie, że mogą być trudne do utrzymania w nich czystości. Częściowo jest to prawdą, ponieważ zamontowana na stałe dysza potrafi sprawić problemy w czyszczeniu.

Warto kupować takie modele, które posiadają system minimalizujący osadzanie się kamienia oraz rdzy. Osad znajdujący się na wypustkach silikonowych można łatwo zetrzeć za pomocą zwykłej szmatki, namoczonej uprzednio w ciepłej wodzie. Pozwoli to zachować piękny wygląd armatury i jej dłuższe bezawaryjnie działanie.


Deszczownica – największe zalety

Zakup deszczownicy niesie za sobą sporo plusów. Należą do nich przede wszystkim:

 1. Możliwość kąpieli w strugach wody, przypinających krople deszczu. To niezwykłe doznanie, pozwala na relaks i nabranie sił po ciężkim dniu.
 2. Nowoczesny, elegancki wygląd łazienki. Deszczownice na suficie kabiny to niezwykła estetyka, zwracająca na siebie uwagę. Ponadto niektóre dysze wyposażone są w ledowe podświetlenie, co gwarantuje nie tylko oryginalny wygląd, ale i oszczędza energię potrzebną do oświetlenia łazienki.
 3. Oszczędność zużycia wody, dzięki specjalnemu perlatorowi, który napowietrza strumień wody. Spływające w trakcie kąpieli krople są lekkie i spiętrzone, a zużycie wody – niewielkie.
➲ Zobacz również  Bateria prysznicowa Kludi D-Vise 378420590. Dane techniczne i Opinie

Najlepsza dla nas deszczownica

Decydując się na zakup deszczownicy warto wziąć pod uwagę jej dodatkowe funkcjonalności. W domu, w którym w ciągu dnia następują duże zmiany temperatury, świetnie sprawdzi się model z termostatem. Innymi, ciekawymi dodatkami są:

 • natrysk kaskadowy,
 • możliwość doboru strumienia,
 • system przeciw osadom.

Na rynku dostępne są różne wymiary i średnice deszczownic. Dobierając tę drugą warto przyjrzeć się posiadanej kabinie prysznicowej – do niewielkiej sprawdzą się mniejsze modele.

Najbardziej popularne w aranżacjach są wersje chromowane i srebrne.

W nowoczesnych łazienkach sprawdzą się gustowne, czarne deszczownice, które dodatkowo podkreślą charakter jej wnętrza.

Deszczownice białe – odnajdują się w klasycznych pomieszczeniach, ale nie przyciągają uwagi i scalają się z elementami ceramiki sanitarnej.


Deszczownice w Rankingu TOP10

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych deszczownic, w kategorii Akcesoria prysznicowe i wannowe.


Ostatnie znalezione hasła:

 • https://www iraa pl/deszczownica/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Drążek prysznicowy

śr. maj 20 , 2020
Dostępność produktów wykończeniowych do łazienki wiąże się z koniecznością porównania […]
drążek prysznicowy KFA do natrysku ściennego

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.