Bateria bidetowa Rankingi z 29 maja 2024

Jaką najlepiej kupić? Który kolor będzie dobry do naszej łazienki? Poradnik z kryteriami wyboru oraz rankingiem baterii do bidetu.

1
dwuuchwytowa bateria bidetowa
dwuuchwytowa bateria bidetowa

Bidety w ostatnich latach wpisały się już na stałe w wyposażenie polskich toalet jako podstawowy typ armatury sanitarnej, będąc dzięki temu jednym z najważniejszych elementów estetycznych i użytkowych polskich gospodarstw.

Podobnie jak zlewozmywak, bidet także potrzebuje do poprawnego działania baterii, czyli systemu zasilającego w wodę bieżącą umywalkę lub bidet. Dowiedzmy się zatem, jakie rodzaje baterii bidetowych powinny być brane pod uwagę w momencie wyboru. Zapraszamy!


Ciśnienie baterii ma znaczenie

Wybierając baterię do bidetu, kierujemy się w wielu przypadkach jej estetycznym i stylowym wyglądem, jednakże poprawny wybór powinien także polegać na dopasowaniu baterii do poziomu ciśnienia wody w gospodarstwie domowym. Jeśli jesteśmy właścicielami gospodarstwa domowego bez dostępu do sieci wodociągowej, zbiornik z wodą magazynowany w Polsce jest zazwyczaj na niskiej wysokości, zapewniając nam niskociśnieniowy system wodny.

Jeśli natomiast zbiornik znajduje się wyżej, powinniśmy wybrać baterię do bidetu dostosowaną do funkcjonowania z wysokim ciśnieniem, omyłkowy zakup modelu niedopasowanego do danego ciśnienia wody w gospodarstwie domowym może skutkować awarią urządzenia.

W zależności od konstrukcji baterie bidetowe mogą być stosowane w systemach wodnych o niskim i wysokim ciśnieniu. Najnowsze modele baterii, dostępne dla mieszkań i gospodarstw domowych mogą bezproblemowo funkcjonować z dowolnym ciśnieniem, dlatego podczas zakupu warto odnaleźć jak najnowszy model, który zaowocuje niską awaryjnością i możliwością funkcjonowania w dowolnym ciśnieniu.


Czy kolor baterii ma znaczenie?

Planując zakup baterii zapewne myślimy o tym, jaki kolor będzie najlepiej pasował do estetyki łazienki. Najbardziej podstawowym kolorem i zarazem najpopularniejszym jest barwa chromowa, która znana jest ze swojego ponadczasowego dopasowania do każdej możliwej sytuacji, tworząc współgrającą ze sobą estetykę.

Bateria może mieć także kolor dopasowany do kolorystyki wnętrza lub kontrastować z najważniejszymi elementami, odznaczając się oryginalnym, wyrazistym kolorem. Kolor baterii ma drugorzędne znaczenie, bardziej wymagającym procederem jest to, jaki rodzaj baterii zostanie przez nas wybrany.

➲ Zobacz również  Bateria prysznicowa Kludi D-Vise 378420590. Dane techniczne i Opinie

Oprócz chromowanych baterii spotkać można także i te w kolorze białym, wykorzystywane w różnych typach łazienek, najczęściej tych nowoczesnych. Bardzo istotną rolę w kontekście eksploatacji stanowi jakość wykonanej powłoki lakierniczej, która w dużej mierze determinuje trwałość armatury. W ofertach znajdują się także inne warianty – baterie mosiężne oraz niklowane.


Rodzaje baterii bidetowych ze względu na konstrukcję

Wybierając rodzaj baterii bidetowych warto zatrzymać się przy dostępnych możliwościach i rozpoznać ich zalety oraz wady. Najbardziej popularnymi rodzajami baterii bidetowych są obecnie:

  • baterie z podwójnymi pokrętłami – wyposażona w dwa pokrętła zapewniające pełną kontrolę temperatury zapewnia wygodne użytkowanie, co więcej jest to jedna z najbardziej estetycznych baterii obecnych na rynku;
  • baterie jednouchwytowe – zapewniające większą swobodę niż baterie z podwójnymi pokrętłami. Idealne do minimalistycznego wystroju łazienki. Obracając taki rodzaj baterii w lewo lub prawo zapewnimy sobie żądaną temperaturę. Baterie jednouchwytowe często dostępne są w różnych kształtach i stylach, dopasowanych do każdych upodobań.

Typy baterii bidetowej ze względu na sposób montażu

Baterie bidetowe mogą się różnić między sobą także ze względu na sposób samej instalacji. I tak wyróżniamy modele:

  • stojące – montaż nie sprawia zbytnich trudności, obok bidetu umieszczamy baterię, dopasowując przyłącza do otworów wnękowych – najlepiej na etapie samego planowania. To rozwiązanie z reguły spotkać można w nowoczesnych aranżacjach łazienkowych;
  • podtynkowe – to typ ścienny baterii bidetowej, odznaczający się przyłączaniem armatury bezpośrednio do instalacji wodnej. W tym przypadku konieczna jest bardziej inwazyjna ingerencja (najczęściej kucie ściany), ponadto istotną rolę odgrywa tutaj precyzja wykonania, dlatego instalacje podtynkowe powinny być realizowane przez fachowców;
  • natynkowe – zajmują więcej miejsca niż wersje podtynkowe, jednakże w przypadku potencjalnej awarii mamy do nich łatwiejszy dostęp. Dedykowane raczej do nieco większych łazienek.

Co jeszcze warto rozpatrzyć przed zakupem baterii bidetowej?

Przed ostatecznym zakupem baterii bidetowej dobrym rozwiązaniem będzie rozpatrzenie kwestii tego, w jaki sposób bateria podłączona jest do reszty instalacji bidetowej. Czy jest to bateria podtynkowa, czy może natynkowa? Czy odpływ baterii zadarty jest lekko do góry, czy może posiada ruchomą końcówkę wraz z dołączonym elastycznym przewodem zapewniającym większą ergonomię i komfort użytkowania?

➲ Zobacz również  Kompakt WC

Jeśli z powodzeniem ustalimy indywidualne predyspozycje, wybór idealnej baterii bidetowej dopasowanej do naszych upodobań stanie się o wiele łatwiejszym, i przyjemniejszym zadaniem.


Baterie bidetowe w Rankingu TOP12

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 12 najchętniej wybieranych baterii bidetowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

Wybór najlepszej dla nas baterii bidetowej w dużej mierze opiera się na możliwościach aranżacyjnych łazienki. Sposoby montażu determinuje rozkład pomieszczenia, jego metraż, a także rozmieszczenie pozostałych elementów – wanny, prysznica, ubikacji, umywalki, mebli łazienkowych itp.

Zwracajmy szczególną uwagę na powłokę wykończeniową, której jakość powinna być możliwie jak najwyższa, co zagwarantuje nam jej wydłużoną trwałość i tym samym żywotność armatury. Warunki panujące w przestrzeni łazienkowej (przede wszystkim wysoka temperatura oraz wilgotność) sprzyjają rozwojowi korozji na elementach metalowych, dlatego ich zabezpieczenie jest tak istotne.

Ile kosztują baterie bidetowe? Za najtańsze konstrukcje wydamy w granicach 100 zł, natomiast warto wydać przynajmniej kilkaset zł więcej chcąc wybrać model lepszej jakości. Najdroższe baterie bidetowe znajdziemy w cenie grubo powyżej 2000 zł.

Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/bateria-bidetowa/

Opinie i komentarze na temat “Bateria bidetowa

  1. Ja od lat mam w domu baterie bidetowe i prysznicowe od KFA i fajnie nam się sprawdzają. Cena nie zwala z nóg, firma stara, sprawdzona. Ostatnio wymienialiśmy w łazience grzejniki i tez wzięliśmy od nich, takie czarne. Mogę polecić z czystym sumieniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Drzwi przesuwne prysznicowe

sob. paź 10 , 2020
Prysznic jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które sprawdza się zwłaszcza w […]
szklane drzwi przesuwne prysznicowe

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.