Bidet do łazienki Rankingi z 13 lipca 2024

Jaki najlepiej kupić – osobny czy też jako rozwiązanie 2w1? Kryteria wyboru oraz ranking najchętniej wybieranych bidetów.

nowoczesny bidet do łazienki z programatorem
nowoczesny bidet do łazienki z programatorem

Bidet sam w sobie jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem łazienkowym, które umożliwia szybkie odświeżenie się w ciągu całego dnia, dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności brania prysznica. Jego największą zaletą jest fakt, iż nie zajmuje zbyt dużo miejsca, dlatego bez większego problemu można go zainstalować nawet w małej łazience.

Jednakże wiele osób zastanawia się jaki bidet wybrać, aby stanowił spójność z całą resztą aranżacji? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.


Kiedy warto zamontować bidet w łazience?

Należy przede wszystkim zaznaczyć, iż bidet to urządzenie bardzo pożyteczne, posiadające szereg zalet, służy zwłaszcza do podmywania się w ciągu dnia, aczkolwiek wiele osób wykorzystuje go do mycia stóp oraz pobiera z niego wodę do sprzątania. Jest to element wyposażenia pomieszczenia sanitarnego, który sprawdza się we wielu sytuacjach, zarówno w łazienkach specjalnie urządzonych dla domowników, jak i gości.

Montaż urządzenia zaleca się szczególnie, gdy w domu mieszka większa liczba osób ze względu na fakt, iż podmywanie się zajmuje znacznie mniej czasu niż wzięcie prysznica.

Bidet coraz częściej stosowany jest w hotelach i pensjonatach, jego instalacja nie jest zbytnio skomplikowana, jednak w przypadku małej łazienki może stanowić nieco większe wyzwanie.


Jaki bidet wybrać?

 • Powinniśmy wiedzieć, iż bidet bardzo podobnie jak w przypadku umywalki w obecnym czasie dostępny jest zarówno w formie stojącej jak i podwieszanej, jeżeli chodzi o miskę bidetu jej wymiary są zbliżone do miski toalety, jednak najczęściej wybierany ma około 40 cm szerokości.
 • Postęp technologiczny sprawił, iż dostępne na rynku bidety posiadają nowoczesny i wygodny uchwyt, dzięki któremu możliwe jest korzystanie z wody po jego podniesieniu.
 • Zaleca się wybór kranika, który jest ruchomy, bowiem ma to duże znaczenie, gdy podczas używania bidetu zechcemy skierować wodę w innym kierunku.
 • W przypadku małych łazienek bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór urządzenia, które łączy dwie funkcje: bidetu oraz toalety, jest to również dobry sposób, aby ograniczyć wydatki za wodę.
 • Kształt, kolor oraz rozmiar bidetu powinien być dopasowany do stylu aranżacji naszej łazienki, dlatego np. warto wybierać elementy wyposażenia naszego pomieszczenia sanitarnego od jednego producenta. Powód to przede wszystkim większa szansa dopasowania odcienia barwy do toalety czy też umywalki, a także stylistyki (każda marka posiada swoje odrębne serie oraz palety kolorów, które pomiędzy innymi producentami mogą nie być spójne).
 • Dobry bidet powinien posiadać specjalną powłokę zabezpieczającą przed nadmiernym rozwojem drobnoustrojów, stanowiąc solidną ochronę antybakteryjną.
 • Najczęściej wykorzystywana do budowy bidetu ceramika sanitarna to materiał wykazujący się dużą odpornością na działanie czynników mechanicznych, ponadto jego powierzchnię łatwo się czyści przy wykorzystaniu standardowych środków ochrony oraz detergentów przeznaczonych do pielęgnacji armatury łazienkowej.
 • Rozmiar bidetu dopasowujemy oczywiście do możliwości naszej łazienki, jednakże pomiędzy poszczególnymi modelami nie ma wielkich różnic pod kątem gabarytów. Więcej możemy zyskać na dopasowaniu kształtu do ilości miejsca, jakim dysponujemy (w małych łazienkach lepszym rozwiązaniem będą konstrukcje owalne). Najczęściej oferowane bidety dysponują głębokością do 60 cm i szerokością do 40 cm.
➲ Zobacz również  Bateria wannowa

Gdzie najlepiej zamontować bidet?

Montując bidet warto przestrzegać kilku zasad między innymi:

 • aby zapewnić sobie i domownikom wygodne korzystanie z bidetu podczas montowania go na ścianie zaleca się, aby pozostawić około 30 cm z obu stron,
 • przed urządzeniem należy zostawić około 60 cm,
 • należy pamiętać, aby wysokość bidetu dobrać do wzrostu domowników,
 • w przypadku bidetów montowanych w hotelach, najczęściej instalowane są według przeciętnego wzrostu człowieka,
 • najlepszym miejscem dla bidetu jest zarówno pobliże toalety, jak i umywalki, bardzo często bidet znajduje się między nimi, gdyż jest bardzo wygodne zastosowanie.

Bidety w Rankingu TOP14

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 14 najchętniej wybieranych toaletowych bidetów łazienkowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

Bidet to przydatne rozwiązanie do naszej łazienki, pozwalające na zwiększenie poziomu naszej higieny. Korzystanie z niego nie sprawia najmniejszej trudności, odpowiednie profilowanie oraz wąska konstrukcja pozwalają na zajęcie pozycji siedzącej do zamontowanej baterii, będąc skierowanym do niej twarzą.

➲ Zobacz również  Geberit do łazienki

Dzięki bidetowi i jego niskiemu osadzeniu umycie stóp nie sprawi nam trudności, co jest szczególnie przydatne zarówno dla dzieci, jak również dla osób mających problemy z poruszaniem się. Warte odnotowania są również oszczędności w zużywaniu wody.

Powierzchnię czyści się bezproblemowo, a specjalna powłoka antybakteryjna zapewni nam odpowiednią ochronę przed drobnoustrojami. Jeśli nie mamy miejsca w naszej łazience na osobną armaturę, wówczas można zdecydować się na zakup toalety myjącej z funkcją bidetu.


Krótkie FAQ o bidetach

#1 Czy bidet to dobre rozwiązanie dla wszystkich?

Bidet ze względu na pełnioną funkcję stanowi bardzo skuteczną metodę zachowania odpowiedniej higieny zarówno przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Kobiety szczególnie docenią go zwłaszcza podczas chociażby menstruacji oraz ciąży, natomiast męską część z powodzeniem może go używać jako dodatkowe uzupełnienie dla papieru toaletowego przy okazji załatwiania potrzeb fizjologicznych. Zalety bidetu docenią wszyscy.

#2 Czy i jak czyścić bidet?

Ze względu na brak deski klozetowej bidety w mniejszym stopniu gromadzą na swojej powierzchni bakterie w porównaniu do misek WC, przede wszystkim z powodu braku kontaktu z naszym ciałem. Istnieje natomiast możliwość dokupienia deski bidetowej, maskującej jego wnętrze. Pomimo mechanizmów samooczyszczających powinniśmy ten element wyposażenia potraktować dokładnie tak samo jak toaletę, ubikację, wannę czy też kabinę prysznicową - czyścimy je przy wykorzystaniu dobrze znanych środków przeznaczonych do pielęgnacji powierzchni w pomieszczeniach sanitarnych.

#3 Ile musimy wydać na bidet?

Najtańsze rozwiązania bidetów wolnostojących, wykonanych z porcelany, wymagają od nas wyłożenia znacznie poniżej 300 zł. W większości przypadków takie rozwiązanie w zupełności wystarczy. Nieco droższe konstrukcje ceramiczne spokojnie znajdziemy w kwocie do 500-600 zł, w przedziale cenowym od 600 zł wzwyż spotkamy z kolei przede wszystkim bidety wiszące (w tańszych propozycjach spotkać można z podobną częstotliwością zarówno modele stojące, jak i wiszące).

#4 Co to jest bidetta?

Pod tym pojęciem kryje się armatura w postaci baterii umywalkowej, posiadającej wąż wraz z rączką. Sterowanie takim rozwiązaniem sprowadza się do regulacji kranu wyposażonego w specjalny przycisk, który uruchomi przełączanie na natrysk bidetty. Opcja ta jest szczególnie przydatna w niewielkich łazienkach, gdzie zależy nam na oszczędności miejsca, ponadto zabiegi czyszczące armaturę ograniczają się jedynie do dbania o rączkę oraz wąż natryskowy.

Ostatnie znalezione hasła:

 • https://www iraa pl/bidet-do-lazienki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Brodzik do kabiny prysznicowej

śr. wrz 30 , 2020
Kabina prysznicowa jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej łazienki, aczkolwiek […]
brodzik do kabiny prysznicowej z wysokim progiem

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.