Bateria łazienkowa

1
nowoczesna bateria łazienkowa z oświetleniem led
nowoczesna bateria łazienkowa z oświetleniem led

Bateria to niezbędny i oczywisty oraz najintensywniej eksploatowany element wyposażenia łazienki, a zarazem istotny akcent dekoracyjny. Coraz częściej wybieramy oryginalne czy wręcz designerskie baterie, wpisujące się w preferowany przez nas styl.

Cechy nowoczesnych baterii łazienkowych

Nowoczesne baterie łazienkowe charakteryzuje wysoka jakość wykonania i trwałość:

  • pokrywane są odporną na zarysowania powłoką PVD,
  • są wyposażone w termostaty oraz wydajne perlatory, regulatory i ograniczniki przepływu zmniejszające zużycie wody.

Baterie do łazienki z wyższej półki

Najbardziej komfortowe i oszczędne są armatury jednouchwytowe. W przypadku baterii dwuuchwytowej mieszanie wody ciepłej i zimnej oraz regulacja strumienia odbywa się przy pomocy dwóch kurków, co wydłuża czas doboru preferowanych ustawień, a co za tym idzie – zwiększa zużycie wody. Jednak miłośnicy tradycyjnych rozwiązań oraz fani stylu retro bez trudu znajdą w sklepach rozmaite interesujące modele baterii z dwoma pokrętłami.

Najbardziej luksusowe baterie, idealnie komponujące się z designerskimi aranżacjami łazienek, to baterie wolnostojące, prezentujące się szczególnie atrakcyjnie przy niebanalnych w formie wannach.

Osoby, którym szczególnie zależy na wyjątkowym, zindywidualizowanym stylu łazienki, mogą zdecydować się na ciekawe „efekty specjalne”, takie jak:

  • niezwykłe kształty baterii,
  • podświetlenia diodowe,
  • baterie wyposażenie w ozdobny pojemnik mogący służyć np. jako wazon czy niebanalnie zaprojektowane słuchawki prysznicowe.

Ścienna bateria do łazienki

W pierwszej kolejności musimy podjąć decyzję, czy baterii ściennej poszukujemy do:

  • umywalki,
  • prysznica,
  • wanny.
➲ Zobacz również  Grzejnik do łazienki

W zależności od przeznaczenia kryteria wyboru będą nieco inne. Ścienna bateria może mieć wariant natynkowy lub podtynkowy, chcąc mieć łatwiejszy dostęp do niej (np. w przypadku awarii i tym samym chęci naprawy lub reklamacji produktu) łatwiej zdemontować instalację natynkową.

Decydując się na baterię umywalkową w wersji ściennej pamiętajmy, że od zewnętrznej strony dostępny będzie jedynie sam korpus i pokrętła regulujące przepływem wody. Dzięki stabilnej konstrukcji cechują się one niewielką awaryjnością, ponadto czyszczenie nie nastręcza wielu trudności. Uniwersalne zastosowanie sprawia, że ścienne baterie znakomicie sprawdzają się w dowolnej łazience, oczywiście pozostaje nam kwestia doboru kolorystyki oraz stylu korpusu do aranżacji. Świetnie łączą w sobie walory funkcjonalne oraz estetyczne, a dzięki ogromnej różnorodności wariantów designu z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego i pasującego do wnętrza swojej łazienki.

Krótki FAQ o bateriach łazienkowych

#1 Gdzie montujemy baterię w łazience?

Przede wszystkim baterię należy zamontować przy umywalce - do wyboru mamy wersję stojącą lub ścienną. Kolejnym miejscem, gdzie przyda się nam armatura łazienkowa, jest oczywiście wanna lub prysznic. W tym przypadku sposób montażu jest również analogiczny, jednakże w przypadku standardowej kabiny prysznicowej stosuje się naścienną baterię.

#2 Ile kosztuje bateria umywalkowa?

Najprostsze modele baterii umywalkowych są jednouchwytowe i możemy je kupić za kwotę znacznie poniżej 100 zł. Cechują się one nieskomplikowanym jednootworowym montażem oraz z reguły materiałem wykonania w postaci mosiądzu. W cenie oscylującej wokół 150-200 zł otrzymamy już lepsze modele pod kątem solidności wykonania, z montażem 1- lub 2-otworowym. Najdroższe baterie umywalkowe to z kolei koszt sięgający kilku tysięcy zł.

#3 Ile kosztuje bateria prysznicowa?

Cenę baterii prysznicowej determinuje nie tylko jakość jej wykonania i zastosowane materiały do wykończenia, ale również jej design oraz dodatkowe rozwiązania, przewidziane przez producenta. Najprostsze i najtańsze rozwiązania wymagają wyłożenia kwoty poniżej 200 zł, z kolei na drugim biegunie mamy baterie, których koszt zakupy sięga kilkudziesięciu tysięcy zł (nowatorski design, np. w postaci baterii w kształcie łabędzia). Chętnie wybierane są propozycje z przedziału 300-600 zł oraz te droższe - 700-1200 zł.Odpowiedź

Opinie i komentarze na temat “Bateria łazienkowa

  1. Świetną baterię łazienkową wydziałem ostatnio w castoramie. Oczywiście była na podczerwień Swoją drogą wolę jednak tradycyjne rozwiązania w postaci okręcanej gałki albo drążka regulacyjnego. Podświetlenia diodowe owszem mogą być, ale w dłuższej perspektywie strasznie męczą wzrok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Następny poradnik z rankingiem

Kabina prysznicowa

pt Lis 22 , 2019
Prysznic to rozwiązanie oszczędne, ekologiczne i wygodne, a przy tym […]
nowoczesna kabina prysznicowa z brodzikiem

Iraa.pl 2019

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.