Kabina prysznicowa

nowoczesna kabina prysznicowa z brodzikiem
nowoczesna kabina prysznicowa z brodzikiem

Prysznic to rozwiązanie oszczędne, ekologiczne i wygodne, a przy tym funkcjonalne ze względu na oszczędność miejsca i czasu poświęcanego na czynności higieniczne. Nowoczesne kabiny prysznicowe oferują bardzo komfortowe rozwiązania, a ze względu na zestawy prysznicowych udogodnień prysznice z powodzeniem konkurują z luksusem wylegiwania się w wannie.

Droższe modele kabin prysznicowych wykonane są z hartowanego szkła, tańsze – z mniej atrakcyjnego wizualnie, ale łatwego do utrzymania w czystości tworzywa sztucznego.

W zależności od wielkości i architektury łazienki, możemy wybierać spośród nowoczesnych, designerskich kabin wolnostojących, popularnych i funkcjonalnych kabin prysznicowych przyściennych i narożnych lub odpowiednich do łazienek o niestandardowym układzie pryszniców wnękowych. Odrębną kategorią rozwiązań są kabiny nawannowe (parawany) – opcja kompromisowa dla osób, które chcą korzystać z prysznica nie rezygnując z kąpieli w wannie.

Montaż drzwi w kabinie prysznicowej

Od układu mebli i innych sprzętów w łazience zależeć będzie też sposób montażu drzwi w kabinie prysznicowej. W przestronnych łazienkach możemy sobie pozwolić na otwierane na zewnątrz drzwi skrzydłowe lub drzwi wahadłowe, w mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się drzwi suwane, ewentualnie – harmonijkowe. Ciekawym, choć kontrowersyjnym rozwiązaniem jest prysznic typu walk-in, czyli po prostu natrysk bez drzwi, wymagający specjalnej konstrukcji kabiny bez ryzyka zachlapania podłogi.

Jakie dodatkowe funkcje prysznica wybrać?

Wiedząc już, jaki sposób ustawienia kabiny prysznicowej będzie najbardziej optymalny w naszej łazience, możemy wybrać zestaw odpowiednich dla nas funkcji dodatkowych prysznica. Od najprostszych natrysków przez kabiny z dyszami do hydromasażu, kabiny z podświetleniem, prysznice z wbudowanym radiem, z zestawem półek, uchwytów i lusterek, po instalacje wyposażone w dysze do masażu stóp i urządzenia do aromaterapii – wybór jest w tym względzie bardzo szeroki, a wraz ze stopniem rozbudowania kabiny rośnie oczywiście cena prysznica.

➲ Zobacz również  Płytki do łazienki

Najnowocześniejsze i najdroższe modele kabin prysznicowych, oprócz wyposażenia w powyższe udogodnienia, są sterowane elektronicznie za pośrednictwem pilota i wyposażone są nawet w moduł bluetooth.


A może kabina bez brodzika?

Wersja bezbrodzikowa kabiny prysznicowej jest ceniona przede wszystkim za estetykę i wkomponowanie się w aranżację łazienki w sposób naturalny. Dodatkowo za tym wariantem przemawia brak progu odgradzającego, który ze względu na swoją obecność może stanowić źródło potencjalnych niebezpiecznych potknięć.

Duża różnorodność produktowa sprawia, że nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem kabiny bezbrodzikowej dopasowanej do naszego wymiaru, a w przypadku małych wnętrz elementy przeszklone pozwalają na ich optyczne powiększenie.

W niewielkich łazienkach sprawdzą się drzwi składane dzięki symetrycznemu załamaniu. Zdarzają się wersje kabin, które posiadają jedną parę drzwi, natomiast ścianę stanowi montowane na stałe szkło. W ofertach znajdziemy również modele bez drzwi, za to z jedną ścianą odgradzającą prysznic od strefy z umywalką lub toaletą WC, albo też modele w ogóle pozbawione jakichkolwiek ścian.

Drzwi mogą również otwierać się:

  • w sposób wahadłowy,
  • w sposób przesuwny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Następny poradnik z rankingiem

Wanna do łazienki

pt Lis 22 , 2019
Jeżeli decydujemy się na wannę, musimy mieć świadomość, że stanie […]
zabudowana wanna łazienkowa

Iraa.pl 2019

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.