Pisuar Rankingi z 13 lipca 2024

Jaki kupić do naszej ubikacji? Czy to dobre rozwiązanie? Poradnik i ranking pisuarów.

nowoczesny pisuar otwarty obok wiszącej muszli klozetowej
nowoczesny pisuar otwarty obok wiszącej muszli klozetowej

Pisuary jeszcze niedawno byłby montowane głównie w toaletach publicznych ale ze względu na wygodę oraz na to, że są bardziej higieniczne od muszli klozetowych coraz więcej osób decyduje się na ich montaż w domu. Jaki pisuar wybrać, aby odpowiadał naszym potrzebom? Przed zakupem musimy się zdecydować czego oczekujemy od produktu oraz w jakim miejscu będzie zamontowany.


Ceramiczne czy stalowe?

Do wyboru mamy pisuary ceramiczne oraz wykonane ze stali nierdzewnej. Poza względami estetycznymi oraz ceną, musimy zwrócić uwagę na wytrzymałość i pod tym względem lepiej wypadają pisuary stalowe. Mogą zostać porysowane lub posiadać wgniecenie na skutek uderzenia, ale nie będą pękać i w przeciwieństwie do pisuarów ceramicznych żaden z elementów się nie ukruszy.

Na rynku znajdziemy również pisuary wykonane z tworzyw sztucznych, które przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci oraz jako przenośne rozwiązanie campingowe. Ze względu na plastikową obudowę nie jest to rozwiązanie trwałe, materiał łatwo ulega odkształceniom, nie jest odporny na wysokie temperatury oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Ich główne zalety to mobilność oraz bardzo niska cena.


Pisuary otwarte i pisuary z klapką

Na rynku dostępne są warianty pisuarów – z deską oraz otwarte.

 • Pisuary z deską dają możliwość zamknięcia całej konstrukcji, dzięki czemu są bardziej higieniczne i zapobiegają rozprzestrzenianiu się nieświeżego zapachu.
 • Pisuary otwarte przede wszystkim są bardziej funkcjonalne, ponieważ nie trzeba dotykać jakiegokolwiek elementu, aby z nich skorzystać.

Spłuczka wody w pisuarze

 • Pisuary mogą być wyposażone w spłuczkę ręczna, która działa na takiej samej zasadzie jak spłuczki w muszlach klozetowych lub spłuczki automatyczne. W przypadku pisuarów, w których woda spłukiwana jest samoczynnie, proces ten dzieje się dzięki uruchomieniu fotokomórki. W przypadku modeli wyposażonych z automatyczną spłuczkę ważnym czynnikiem, który będzie determinował chociażby koszty samej eksploatacji, jest postawienie na dobrą jakościowo fotokomórkę, co zmniejszy ryzyko niepotrzebnych pustych spłukiwań.
 • Bezwodne pisuary są rzadko spotykanym rozwiązaniem w pomieszczeniach użyteczności publicznej i jeszcze rzadziej w łazienkach. W ich przypadku za odpływ odpowiedzialny jest odpowiednio wyprofilowany syfon, zapewniający dzięki swojej konstrukcji dużą oszczędność eksploatacji, a wbudowany pojemnik z zapachową substancją niweluje nieprzyjemną woń. Instalacja wersji bezwodnej jest prosta, natomiast to bardzo drogie rozwiązanie, dlatego tak rzadko spotykane.
➲ Zobacz również  Lusterko kosmetyczne

Pisuary w Rankingu TOP10

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 10 najchętniej wybieranych pisuarów. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Plusy i minusy domowych pisuarów

Każde rozwiązanie łazienkowe posiada zarówno swoje mocne, jak i słabe strony. Nie inaczej jest w przypadku samych pisuarów.

+ Zalety pisuaru w łazience

 • pisuary nie potrzebują wiele przestrzeni do ich zamontowania, przez to mogą być wykorzystane również w małych łazienkach, przeznaczonych np. dla gości,
 • solidność i trwałość zastosowanych materiałów (oprócz plastikowych pisuarów dla dzieci oraz przenośnych campingowych),
 • pozwalają na montaż ścienny lub przy wykorzystaniu stelaża podtynkowego, czyli w podobny sposób, jak ma to miejsce przy instalacji wiszącej miski WC,
 • są bardzie higienicznym rozwiązaniem niż kompakty WC czy też toalety podwieszane.
➲ Zobacz również  Stelaż podtynkowy do WC

– Wady pisuaru w łazience

 • konieczność wygospodarowania dodatkowej przestrzeni na jego montaż (miska WC i obok pisuar),
 • jako dodatkowe wyposażenie cechuje się wysoką ceną zakupu,
 • nie sprawdzi się w domu, w którym korzystają z łazienki głównie kobiety,
 • kolejna powierzchnia do czyszczenia podczas sprzątania.

Podsumowanie

W zdecydowanej większości przypadków zakup pisuaru do naszej łazienki nie jest konieczny, natomiast gdy w mieszkaniu lub domu posiadamy więcej niż jedno pomieszczenie sanitarne, wówczas można się pokusić o jego instalację, chociażby ze względu na wygodę i prostotę korzystania. Z naturalnych względów z pewnością nie opłaca się ich montaż, gdy z łazienki korzystają przedstawicielki płci żeńskiej, chociaż w ofertach można spotkać już damskie pisuary, jednakże nie jest to rozwiązanie zbyt komfortowe.

Pisuar przyda się obok miski WC z deską sedesową, gdy w tym samym czasie z toalety chciałaby skorzystać zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Unikniemy wtedy wielu sytuacji, gdy jedna osoba blokuje możliwość skorzystania z ubikacji.

Do małej łazienki możemy zainstalować pisuary narożne albo o kształtach asymetrycznych, które łatwiej dostosowują się do wolnej przestrzeni. Odpowiednio wyprofilowana powierzchnia oraz powłoka z zastosowanymi sensorami, odpowiadającymi za spłukiwanie, ułatwiają zachowanie higienicznych warunków.

Ile kosztuje pisuar? Najprostsze modele plastikowe przeznaczone dla dzieci kupimy już za cenę poniżej 100 zł, z kolei oferty porcelanowych pisuarów zaczynają się od kwoty 100 zł. Za najczęściej wybierane wersje (także te z pokrywą) zapłacimy między 400 zł a 600 zł.

Ostatnie znalezione hasła:

 • https://www iraa pl/pisuar/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Blat łazienkowy

pon. lis 2 , 2020
Odpowiedni dobór elementów do stylu aranżacji przestrzeni łazienkowej wymaga od […]
blat łazienkowy z ceramiki, z błyszczącą powłoką

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.