Wanna narożna Rankingi z 26 kwietnia 2024

Jaką nieckę kąpielową najlepiej wybrać do montażu w narożniku łazienki? Co brać pod uwagę? Poradnik i ranking wanien narożnych.

nowoczesna wanna narożna
nowoczesna wanna narożna

Choć korzystanie z prysznica jest znacznie szybsze, każdy po ciężkim i długim dniu marzy, o relaksującej kąpieli w wannie. Często mały metraż łazienki znacznie ogranicza możliwości jej instalacji. Rozwiązaniem stają się wanny narożne, które wpasują się w każdą łazienkę, nawet tą skromnych rozmiarów.


Dlaczego wanna narożna?

Obecnie stanowi nieodzowny element wyposażenia nowoczesnych łazienek. Wanny narożne nie są przeznaczone tylko do sporych pomieszczeń, z łatwością zamontujemy ją również w małym pomieszczeniu, tworząc klimat zbliżony do tego, który panuje w salonach SPA. Charakteryzują się one przede wszystkim:

  • kompaktowością – są dostępne w różnych rozmiarach.
  • designem – możemy wybrać z łatwością odcień, który wkomponuje się w aranżację łazienki.
  • funkcjonalnością – mimo niepozornego rozmiaru, zapewnią wygodną kąpiel.

Wanny te są zwykle przeznaczone do zamontowania ich w rogu łazienki, tak by zaabsorbować jak najmniej przestrzeni. Nowoczesne modele często są wyposażone w dodatkowe funkcje, np. wanna z hydromasażem lub automatyczne spienianie. Dużym plusem jest to, że oprócz stacjonarnych sklepów, możemy je zamówić także za pośrednictwem Internetu.


Materiał wykonania wanny narożnej

Modele narożne, które zajmują mniej miejsca niż te prostokątne, estetycznie wyglądają, a w dodatku są bardzo wygodne w użytkowaniu. Z jakich materiałów produkuje się wanny narożne?

1. Akryl sanitarny

Do produkcji wanien narożnych wykorzystuje się różne materiały, a jednym z nich jest akryl. Wykonane z niego modele są lekkie (co ma istotne znaczenie podczas transportu) i dostępne w wielu ciekawych kształtach oraz kolorach. Z uwagi na gładką powierzchnię utrzymanie akrylowej wanny w czystości nie stanowi żadnego problemu. Jest ona odporna na powstawanie przebarwień od rdzy czy kamienia, ale trzeba uważać, aby przypadkowo jej nie zarysować. Co ważne, modele z akrylu długo utrzymują ciepło wody.

➲ Zobacz również  Syfon do pralki

2. Stal emaliowana

Wanna narożna ze stali emaliowanej jest stosunkowo tania, także może mieć ciekawy kształt i kolor. Jednym z jej najistotniejszych atutów jest to, że nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne ani na działanie wykorzystywanych do mycia detergentów. Jednak trzeba pamiętać, że wanny stalowe nie są pozbawione wad:

  • przygotowywanie kąpieli wiąże się z dużym hałasem,
  • woda szybko stygnie,
  • nie ma możliwości zamontowania hydromasażu.

Akryl i stal to materiały, z których najczęściej produkowane są wanny narożne. Niemniej jednak w sklepach można też znaleźć modele wykonane np. z drewna, kamienia czy nowoczesnego quarylu.


Wanny narożne w Rankingu TOP11

Ranking kwiecień 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych wanien typu narożnego. W rankingu uwzględniliśmy 11 pozycji.


Wanna narożna – jakie ma plusy i minusy?

Wybór odpowiedniej wanny do naszej przestrzeni łazienkowej to kwestia nie tylko gustu, ale również przesłanek praktycznych. Przede wszystkim dopasowujemy jej rozmiar oraz kształt do możliwości aranżacji pomieszczenia sanitarnego. Jeżeli już zdecydujemy się na zakup wanny narożnej, powinniśmy poznać zarówno jej mocne, jak i słabsze strony. Co zatem przemawia za, a co przeciwko wyborowi właśnie tego typu niecki?

+ Zalety wanien narożnych

  • wanna narożna spokojnie sprawdzi się w każdej łazience, nawet na niewielkiej przestrzeni mamy możliwość jej wkomponowania w aranżację;
  • szeroka oferta rozmiarów oraz typów asymetrycznych modeli narożnych sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie;
  • różnorodność wzornictwa oraz subtelna elegancja poprowadzonych linii umiejętnie komponują się z wieloma stylami łazienki;
  • komfortowe użytkowanie, często występują z siedziskiem lub też oparciem, które może służyć również jako półka na kosmetyki;
  • najczęściej wykonane są z akrylu, który wykazuje dużą odporność na czynniki mechaniczne, ewentualne przebarwienia, natomiast sama powłoka jest gładka, posiada właściwości antybakteryjne i jest łatwa do utrzymania w czystości.
➲ Zobacz również  Syfon do brodzika

– Wady wanien narożnych

  • ewentualne niewielkie uszkodzenia na powierzchni akrylowej mogą się z czasem powiększać, co w konsekwencji będzie się wiązało z koniecznością wymiany niecki;
  • stalowe wanny są ciężkie i wymagają dodatkowych wkładów, aby woda w nich zbyt szybko się nie wychładzała.

Krótkie FAQ o wannach narożnych

#1 Jakiej wielkości są wanny narożne?

Rozmiary wanien narożnych są mocno zróżnicowane – ich maksymalna długość dochodzi zazwyczaj do 170 cm, z kolei szerokość krótszego boku oscyluje wokół maksymalnie 140-150 cm. Głębokość maksymalna rzadko przekracza 50 cm. Małe wanny narożne o długości 130-140 cm i szerokości 80-90 cm przeznaczone są to niewielkich łazienek.

#2 Czy wanny narożne oszczędzają miejsce?

W przeciwieństwie do wanien z prostymi krawędziami, zaokrąglony narożnik nie wystaje, co pozwala zaoszczędzić cenne miejsce zapewniając dodatkową przestrzeń, co jest szczególnie istotne w małej łazience. Wanny narożne są dostępne jako wersje lewe lub prawe, dzięki czemu możemy dopasować je możliwie jak najlepiej w rogu łazienki.

#3 Czy wanny narożne są wygodne?

Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu możemy umieścić na wannie nasze ulubione kosmetyki oraz środki do codziennej kąpieli. Chcąc podnieść nasz komfort możemy zdecydować się na zakup wanny narożnej wyposażonej w system do hydromasażu.

#4 Ile wody mieści wanna narożna?

Wanny narożne są nieco mniejsze, przeznaczone do mniejszych przestrzeni, co oznacza, że ​​ich maksymalna pojemność z reguły wynosi maksymalnie do 200-220 litrów.

Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/wanna-narozna/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Wanna wolnostojąca

śr. sty 15 , 2020
Wanny wolnostojące są znane już od czasów starożytnych. Ostatnimi czasy, […]
wanna wolnostojąca w łazience

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.