Stojak na papier toaletowy Rankingi z 29 maja 2024

Na jaki się zdecydować – metalowy, drewniany czy plastikowy? Poznajmy kryteria wyboru i ranking stojaków na papier toaletowy.

Rolka papieru toaletowego - czy warto kupić stojak do łazienki? A może zwykły uchwyt wystarczy?
Rolka papieru toaletowego – czy warto kupić stojak do łazienki? A może zwykły uchwyt wystarczy?

Remontując łazienkę musimy być przygotowani na udzielenie odpowiedzi na niezliczoną ilość pytań. Nie wystarczy, że wiemy, jaki kolor kafelków i wielkość kabiny prysznicowej chcemy zobaczyć w swojej łazience. Stajemy również przed decyzją – jaki stojak na papier toaletowy planujemy postawić w naszej łazience.

Wbrew pozorom ten wydawałoby się błahy przedmiot jest dodatkiem pierwszej potrzeby, z którego korzystamy każdego dnia. Dlatego warto się nad tym dobrze zastanowić.


Jakie są kryteria wyboru odpowiedniego stojaka?

Poniżej najważniejsze czynniki, które należy brać pod uwagę poszukując odpowiedniego do naszej łazienki stojaka na papier toaletowy.

 • Lokalizacja. Rezygnując z montażu uchwytów na papier zwróćmy uwagę na usytuowanie naszego stojaka. Możliwości jego postawienia w łazience są także uzależnione od wielkości przestrzeni, jaką dysponujemy. Niezależnie od umiejscowienia powinien być w takiej odległości, która pozwoli na bezproblemowe sięganie po papier toaletowy podczas korzystania z ubikacji.
 • Typ montażu. Niekiedy lepszym rozwiązaniem wydaje się zamontowanie na ścianie praktycznych uchwytów na papier, w innych przypadkach chcemy mieć możliwość dowolnego i zarazem wygodnego ulokowania papieru – wtedy właśnie decydujemy się na stojak. Stojaki na papier toaletowy możemy przestawiać, to wariant stosowany również w przypadku, gdy ze względu na aranżację pomieszczenia łazienkowego nie mamy za bardzo możliwości komfortowego usytuowania uchwytu na ścianie.
 • Rozwiązanie 2w1. Częstą propozycją są stojaki, które oprócz zamontowanych uchwytów na papier toaletowy posiadają również pojemnik ze szczotką do WC. Takie połączenie jest praktyczne szczególnie w przypadku małych łazienek, gdzie łączenie kilku funkcjonalności w jednym miejscu jest niejako koniecznością z powodu ograniczeń przestrzennych.
 • Zastosowany materiał. Mamy tutaj kilka wariantów do wyboru, o których wspomnimy w poniższych sekcjach. Zwracajmy przede wszystkim uwagę na to, czy nasz stojak będzie odpowiednio zabezpieczony przed korozją (stal nierdzewna) lub rozwojem pleśni (stojak z drewna bambusowego). Jeżeli oczekujemy jak najprostszego i zarazem taniego rozwiązania, wówczas możemy zdecydować się na stojak wykonany z tworzywa sztucznego.
 • Wariant kolorystyczny. Największym powodzeniem cieszą się kolory biały i czarny, jednakże barwę warto dopasowywać do stylu aranżacji przestrzeni łazienkowej. Najwięcej możliwości pod katem różnorodności kolorystycznej oferują stojaki plastikowe.
 • Styl aranżacji łazienki. W zależności od sposobu wykończenia naszego pomieszczenia sanitarnego poszczególne dodatki powinny z nim odpowiednio współgrać. I tak przykładowo w łazienkach skandynawskich sprawdzą się stojaki białe albo niebieskie, o prostych kształtach, plastikowe lub bambusowe. Na potrzeby stylu industrialnego warto z kolei postawić na kolor czarny naszego stojaka, styl glamour natomiast pozwala na zakup stojaka metalowego, z chromowanym wykończeniem. Style modernistyczne natomiast niejako wymuszają na wszelkich dodatkach nowoczesność, a zarazem prostotę wykończenia.
➲ Zobacz również  Umywalka wpuszczana w blat

Rodzaje stojaków na papier toaletowy

Przede wszystkim stojaki możemy podzielić ze względu na rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane.

 • Najpopularniejsze są stojaki plastikowe. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest ich niska cena oraz duży wybór wzorów i kolorów dostępnych na rynku. Stojaki plastikowe są niestety niezbyt trwałe i musimy liczyć się z koniecznością ich stosunkowo częstej wymiany.
 • W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się również drewniane stojaki na papier toaletowy. Doskonale komponują się one z bardzo modnymi w ostatnich latach kafelkami imitującymi drewno. Ten rodzaj stojaków na papier toaletowy jest nieco droższy, za to dużo bardziej trwały od stojaków plastikowych. Jego dużą zaletą jest również wyjątkowa estetyka, ocieplająca wnętrze łazienki.
 • Ostatni rodzaj to równie popularne stojaki metalowe. Bardzo często możemy je spotkać w polskich domach. Pasują idealnie do niemal każdego wnętrza, są trwałe i zwykle niezbyt drogie. Niestety w związku z klasyczną formą rzadko występują w bogatej gamie kolorystycznej. Raczej nie stanowią wyraźnego akcentu, ozdabiającego naszą łazienkę. Są jednak jej dobrym uzupełnieniem.

Gdzie kupić stojak na papier toaletowy?

Kiedy wiemy, jaki stojak na papier toaletowy najlepiej sprawdzi się w naszej łazience musimy podjąć decyzję gdzie go kupimy. Opcji jest kilka. Stojak możemy kupić w:

 • sklepie z armaturą łazienkową – wybór będzie na pewno bardzo szeroki, jednak zwykle dość klasyczny,
 • sklepie z dekoracjami do domu i ogrodu – tu możemy spotkać nieco mniejszą różnorodność stojaków na papier toaletowy, za to zwykle wzory stojaków na papier toaletowy w takich miejscach są bardziej oryginalne, często przypominają małe dzieła sztuki,
 • sklepie internetowym – znajdziemy ich mnóstwo, wybór jest praktycznie nieograniczony, warto zapoznać się z ofertami różnych sklepów przed podjęciem ostatecznej decyzji.
 • drewniany stojak możemy również zrobić samodzielnie, wystarczy nieco chęci i dobry pomysł-satysfakcja gwarantowana!
➲ Zobacz również  Wąż prysznicowy

Stojaki na papier toaletowy w Rankingu TOP15

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 15 najchętniej wybieranych stojaków na papier toaletowy. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

Zakup stojaka do naszej łazienki to wręcz symboliczny wydatek w porównaniu do kosztów, jakie generują nam wanna, ubikacja, kabina prysznicowa, płytki łazienkowe itp. Niewielki relatywnie koszt wcale nie oznacza jednak, że jesteśmy skazani jeden typ uchwytu na papier toaletowy.

Mamy do dyspozycji sporo wariantów kolorystycznych, ponadto mamy wybór pod katem zastosowanych materiałów, dzięki czemu spokojnie możemy dopasować wygląd stojaka do stylu i sposobu aranżacji domowego pomieszczenia sanitarnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Miska WC

śr. wrz 30 , 2020
Miska toaletowa jest elementem ceramiki, który nie wymaga zbyt częstej […]
miska WC w łazience

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.