Muszla klozetowa Rankingi z 13 czerwca 2024

Poznajmy zalety oraz wady rozwiązań. Podstawowe kryteria wyboru muszli WC.

muszla klozetowa
muszla klozetowa

Wbrew pozorom wybór muszli klozetowej nie jest takim łatwym i oczywistym zadaniem. Zależy od kilku czynników, które mogą okazać się kluczowe podczas dokonywania wyboru. Na co zwrócić uwagę, aby muszla była dopasowana do łazienki? Przyjrzyjmy się także zaletom oraz wadom poszczególnych rozwiązań.


Jak dobrać muszlę klozetową do łazienki?

Kluczowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem muszli to:

  • rozmiar łazienki,
  • rozmiar muszli,
  • rodzaj muszli – do wyboru jest muszla stojąca lub wisząca, ale coraz więcej osób decyduje się na tą drugą, głównie ze względów wizualnych (taka muszla prezentuje się bardziej gustownie i robi większe wrażenie).

Zalety i wady muszli podwieszanej

Przy wyborze rodzaju muszli warto przyjrzeć się wadom i zaletom poszczególnych rodzajów muszli.

+ Plusy

  • Wisząca wersja jest dużo bardziej elegancka i przede wszystkim łatwiejsza w czyszczeniu w porównaniu do muszli stojącej. Nie ma problemu z dotarciem do każdego elementu muszli czy podłogi.
  • Dodatkowo taki rodzaj potrafi optycznie powiększyć łazienkę, więc jest polecany w przypadku małej powierzchni pomieszczenia.

+ Minusy

  • Wisząca wersja jest z pewnością trudniejsza w montażu, ponadto cechuje się mniejszą stabilności w porównaniu z wariantem stojącym (muszle stojące opierają się o podłoże).
  • Nie jest to rozwiązanie do końca korzystne, gdy w domu mieszka osoba z dużą nadwagą. Może to spowodować uszkodzenia muszli lub jej obniżenie.
➲ Zobacz również  Płytki do łazienki

Spłuczka

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest spłuczka. Wyróżniamy jej dwa rodzaje.

  1. Spłuczki podtynkowe, które obecnie są najbardziej popularne. Zbiornik spłukujący zawieszony jest na stelażu i ukryty w ścianie. Widoczny jest jedynie umieszczony w ścianie przycisk służący do spłukania wody.
  2. Nadtynkowa – ta dzieli się na coraz mniej popularne i praktycznie już nie stosowane górnopłuki i dolnopłuki oraz kompakty WC. Te ostatnie są bardzo popularne i stosowane w domach, porcelanowy zbiornik na wodę jest połączony z misą.

Deska sedesowa

Ostatni element dobrze dobranej toalety to deska sedesowa. Może być wykonana z plastiku, porcelany lub drewna. Dla komfortu użytkowania oraz aspektów wizualnych powinna stanowić jedność z misą sedesową. Zalecane jest dokonanie zakupu w komplecie.

W przypadku zepsucia najlepszym rozwiązaniem jest umycie obecnej deski i zaniesienie jej do sklepu w celu popranego dobrania nowej. Można też zdecydować się na bardzo dokładne pobranie wymiarów i przedstawienie ich sprzedawcy w sklepie, który pomoże dobrać właściwy rozmiar. Obecnie najpopularniejsze są deski wolno opadające, warto sprawdzić tę funkcję podczas zakupów.


Muszle klozetowe w Rankingu TOP8

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 8 najchętniej wybieranych muszli klozetowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Zapraszamy do zapoznania się z naszym pełnym poradnikiem zakupowym dotyczącym wyboru odpowiedniej miski WC.

➲ Zobacz również  Syfon do brodzika

ranking muszli klozetowych


Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/muszla-klozetowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Bateria umywalkowa

sob. paź 10 , 2020
Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Spędzamy […]
nowoczesna jednouchwytowa bateria umywalkowa

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.