Umywalka podwójna Rankingi z 13 czerwca 2024

Jaką wybrać do naszej łazienki? Gdzie warto ją zamontować? Kryteria wyboru z rankingiem podwójnych umywalek.

umywalka podwójna w łazience
umywalka podwójna w łazience

Umywalka stanowi ważną część wyposażenia każdej łazienki, dlatego jej wybór powinien być przemyślany. Praktyczność oraz użyteczność są oczywiście ważnymi cechami, którymi powinny się charakteryzować umywalki łazienkowe, ale istotne jest także dopasowanie do stylistyki całego pomieszczenia. Umywalki podwójne stanowią ciekawą opcję na doposażenie dużej łazienki i niezwykle praktyczne rozwiązanie, kiedy dom zamieszkuje wiele osób.


Podwójne umywalki – kiedy warto je zakupić?

Poranna kolejka do łazienki jest nie do przeskoczenia? Jeżeli codziennie z rana pomiędzy Twoimi dziećmi trwa wyścig o to, kto pierwszy będzie mył zęby lub korzystał z lusterka, podwójna umywalka może być dobrym pomysłem. Wówczas dwie osoby na raz będą mogły myć ręce przed obiadem czy szczotkować zęby.

Dwie umywalki to także okazja do utworzenia przestrzeni osobistej oddzielnej dla kobiet, oddzielnej dla mężczyzn w domu. Dzięki temu przy umywalce kobiecej będą mogły stać perfumy czy kosmetyki do makijażu, natomiast przy męskiej – pianka do golenia i inne akcesoria do pielęgnacji dla mężczyzn. Takie rozwiązanie może ułatwić utrzymanie porządku i ładu w łazience.


Bliźniacze umywalki – kiedy ich unikać?

Podwójne umywalki nie sprawdzą się w małych, ograniczonych metrażowo pomieszczeniach. Jeżeli Twoja łazienka jest niewielka, lepszą opcją będzie wstawienie pojedynczej, małej umywalki. Większe, bliźniacze umywalki mogą mocno uwydatnić małą przestrzeń, co nie będzie wyglądać korzystnie.

Dodatkowo takie rozwiązanie w małej łazience nie byłoby praktyczne, ponieważ brak miejsca uniemożliwiłby swobodne korzystanie z dwóch umywalek jednocześnie.


Modele podwójnych umywalek – co warto rozważyć?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele ciekawych modeli umywalek bliźniaczych. Warto zwrócić uwagę na:

  • umywalki nablatowe – są bardzo nowoczesne, przez co idealnie pasują do minimalistycznych łazienek;
  • umywalki wiszące – wyglądają ciekawie i dobrze się prezentują, ale problemem może być tutaj brak miejsca na kosmetyki, dlatego warto wyposażyć łazienkę w dodatkową szafkę;
  • umywalki z konsolą lub na stoliku – taka opcja będzie prezentować się bardzo nietuzinkowo. Idealnym wnętrzem dla takiej podwójnej umywalki będzie łazienka stylizowana na vintage i retro;
  • umywalki wpuszczane w blat – tego typu rozwiązanie jest dyskretne i dobrze się sprawdza, ponieważ takie umywalki stosunkowo łatwo utrzymać w czystości
➲ Zobacz również  Zmiękczacz wody

Umywalki podwójne w Rankingu TOP 6

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych umywalek podwójnych. Dokładamy wszelkich starań i dbamy o to, aby poniższa tabela z rankingiem była aktualizowana na bieżąco.


Jedna podwójna czy dwie osobne umywalki?

Organizowanie przestrzeni łazienkowej nieodzownie wiąże się z wyborem odpowiedniej umywalki. Oprócz samego rodzaju armatury oraz sposobu jej montażu istotnym elementem będzie kwestia ilościowa – czy jedna umywalka wystarczy nam w zupełności? Oczywiście mając do dyspozycji w naszym domu lub mieszkaniu więcej niże jedną łazienkę zakup kilku umywalek jest rzeczą naturalną. A co w przypadku, gdy dysponujemy jedynym pomieszczeniem sanitarnym, a podczas porannej toalety mamy przynajmniej kilku domowników zainteresowanych skorzystaniem z misy? W tej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem będzie zakup dwóch osobnych umywalek (wariant dobry, gdy dysponujemy odpowiednio dużą łazienką) lub jednej podwójnej (mniejsze wymagania dotyczące przestrzeni). W przypadku tego drugiego rozwiązania możemy umiejętnie zagospodarować mniejszą przestrzeń, a mieć do dyspozycji dwie skonsolidowane misy i przy tym zaoszczędzić trochę przestrzeni podczas montażu baterii umywalkowej.

➲ Zobacz również  Umywalka wpuszczana w blat

Jednolita konstrukcja umywalki podwójnej sprawia, że dzięki połączeniu dwóch mis mamy do dyspozycji również więcej przestrzeni po bokach i pomiędzy bateriami, co możemy wykorzystać na przybory toaletowe. Ciekawostką jest fakt, że niektórzy producenci oferują umywalki podwójne z jedną bardzo szeroką misą.

Decydując się na zakup dwóch umywalek musimy liczyć się oczywiście z większymi kosztami, gdyż w grę wchodzi wybór dodatkowej baterii oraz koszty związane z instalacją ich osadzenia oraz przyłączenia do instalacji wodnej.


Umywalki łazienkowe w Rankingu TOP 6

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych umywalek do łazienki. Dokładamy wszelkich starań i dbamy o to, aby poniższa tabela z rankingiem była aktualizowana na bieżąco.


Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/jaka-umywalka-podwojna-ranking/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Umywalka podblatowa

śr. wrz 16 , 2020
Umywalka podblatowa może mieć wiele różnych odsłon. W dzisiejszym artykule […]
umywalka podblatowa z blatem kamiennym

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.