Kinkiet łazienkowy Rankingi z 13 lipca 2024

Jakie kryteria brać pod uwagę? Co jest najważniejsze? Artykuł poradnikowy dotyczący wyboru kinkietów do łazienki wraz z rankingiem propozycji.

kinkiety obok lustra łazienkowego
kinkiety obok lustra łazienkowego

W pomieszczeniach, które pozbawione są dostępu do naturalnego światła lub ten dostęp jest mocno ograniczony, bardzo istotnym elementem jest odpowiednie oświetlenie wnętrza, korzystając ze sztucznego źródła. Jeśli nie posiadamy toaletki i malujemy się przy tradycyjnym lustrze w łazience, idealnym rozwiązaniem będzie zakup kinkietu łazienkowego. Jest to bowiem doskonały sposób, aby oświetlić łazienkę przyjemnym i miłym światłem oraz zdecydowanie ułatwić wykonanie codziennego, porannego makijażu.


Co to jest kinkiet łazienkowy?

Kinkiet łazienkowy to lampa, która najczęściej montowana jest na ścianie, dzięki czemu uzyskać możemy delikatne, rozproszone i stonowane światło. Pod względem technicznym kinkiet nie różni się od lamp instalowanych w salonie praktycznie niczym? Jest to prawdą, aczkolwiek w przypadku kinkietu łazienkowego zaleca się, aby zwracać szczególną uwagę na jego funkcjonalność.

Należy pamiętać, aby podczas zakupu wybierać takie modele, których światło umożliwi jak najbardziej wygodne użytkowanie z porannej toalety. Warto wiedzieć, że kinkiet może również spełniać rolę jako dodatkowe oświetlenie łazienkowe lub dekoracja.

W obecnym czasie na rynku znaleźć możesz szeroką gamę produktów, różne wzory oraz style, dzięki czemu wybór odpowiedniego urządzenia jest bardzo łatwy, kinkiet możesz dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Kinkiety łazienkowe odznaczają się zarówno ogromną funkcjonalnością oraz niezwykłą estetyką.


Rodzaje kinkietów łazienkowych i ich zastosowanie

Warto dodać, że tego rodzaju lampy znajdują bardzo szerokie zastosowanie jako dopełnienie aranżacji wnętrz, bowiem delikatne światło kinkietu doskonale sprawdzi się podczas codziennego użytkowania, a jednocześnie znacząco podniesie atrakcyjność pomieszczenia. Kinkiety można podzielić na dwa rodzaje:

 • kinkiety w stylu retro – najczęściej wyposażane są w szklane abażury, pasują idealnie do eleganckich wnętrz, natomiast nie zaleca się ich stosowania w łazienkach o nowoczesnej aranżacji;
 • kinkiety nowoczesne – dostępne są w różnych kolorach i kształtach, najlepiej sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach.
➲ Zobacz również  Bateria umywalkowa

Na co zwracać uwagę podczas wyboru kinkietu łazienkowego?

Ze strony klientów często pada pytanie: czym się kierować podczas wyboru kinkietu?

 • Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i praktyczność. Podczas zakupu lepiej unikać zbyt dużych abażurów, gdyż nie będą one w stanie rozproszyć światła tak efektywnie, jak bardziej standardowe modele.
 • Należy podkreślić, iż w łazienkach dużo lepszym rozwiązaniem są mniejsze modele, które zaprojektowane są z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej.
 • Często klienci decydują się także na lampy łazienkowe, które wyposażone są w specjalny regulowany wysięgnik, gdyż jest to bardzo wygodne.
 • Decydując się na zakup kinkietu łazienkowego warto postawić na wysoką klasę szczelności oraz zwrócić uwagę na kierunek padania światła, gdyż kinkiety świecące w górę nie będą razić w oczy.

Kinkiety łazienkowe w Rankingu TOP15

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 15 najchętniej wybieranych kinkietów łazienkowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

 • Zarówno oświetlenie podstawowe, jak i dodatkowe w naszej łazience, powinny ze sobą współgrać stylistycznie. Kinkiet do pomieszczenia sanitarnego powinien reprezentować zbieżną koncepcję aranżacyjną z lampami głównymi – raczej rekomenduje się modele o mniejszych gabarytach, szczególnie gdy mamy do dyspozycji małą łazienkę. Mieszanie styli pomaga przełamywać monotonię oraz nudę aranżacyjną, jednakże to dość ryzykowny zabieg, który może spowodować efekt odwrotny do zamierzonego.
 • Kinkiety łazienkowe, ze względu na ich przeznaczenie, powinny dysponować odpowiednią klasą wodoszczelności. W ich przypadku powinna ona wynosić przynajmniej IP44, czyli zapewniać nam ochronę przed drobinkami zanieczyszczeń (w przypadku IP44 – większymi niż 1 mm) oraz wodą tryskającą w każdym kierunku.
 • Dobrym rozwiązaniem będzie zakup kinkietów łazienkowych z diodami ledowymi, które dysponują odpowiednią mocą do oświetlenia miejsc przy lustrze łazienkowym oraz naszej sylwetki, a także zużywają znacznie mniej energii w porównaniu do klasycznych żarówek. Montaż po bokach lustra daje bardzo dobry efekt, w korelacji z wystarczająco mocnymi żarówkami (najczęściej moc 60 W będzie już odpowiednia).
 • Kolor powinniśmy również dopasować do stylistyki naszej łazienki – w nowoczesnych pomieszczeniach często wybór pada na kinkiety z obudową w kolorze czarnym lub białym, z kolei w tradycyjnych i klasycznych łazienkach chętnie wybierane są wersje z powłoką chromowaną.
 • Ile kosztują kinkiety łazienkowe? Najtańsze konstrukcje lamp tego typu możemy nabyć już znacznie poniżej 100 zł, jednakże warto na ten cel przeznaczyć budżet przynajmniej 200 zł za pojedyncze oświetlenie (koniecznie z klasą szczelności co najmniej IP44). Najdroższe kinkiety to już wydatek rzędu dobrych kilku tysięcy zł.
➲ Zobacz również  Jak efektownie oświetlić przestrzeń komercyjną? Porady dla właścicieli sklepów i restauracji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Głowica termostatyczna

sob. paź 10 , 2020
Termostat to urządzenie, które utrzymuje optymalną zaprogramowaną temperaturę poprzez aktywne […]
głowice termostatyczne

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.