Taśmy LED – jak wykorzystać je we wnętrzach? Rankingi z 25 kwietnia 2024

Oświetlenie pełni ważną funkcję w aranżacji mieszkania. Nie tylko wpływa na funkcjonalność lokali mieszkalnych, ale również buduje atmosferę i wpływa na nastrój domowników. Biorąc pod uwagę fakt, jak duże znaczenie ma światło we wnętrzach, należy dokładnie zaplanować jego rozmieszczenie. Warto wziąć pod uwagę także aktualne trendy, np. modne ledy.

Nowoczesne oświetlenie LED to nie tylko lampy, ale także taśmy. Dowiedz się, jak wykorzystać je w aranżacjach wnętrz swojego domu, mieszkania oraz ogrodu.


Taśmy LED — gdzie można ich użyć?

Taśmy LED dotychczas kojarzone były głównie z wystrojem lokali usługowych i ekspozycjami sklepów (zapraszamy na https://sklep.neonica.pl/akceroria-do-tasm-led). Ze względu na uniwersalność, różnorodność kolorów, a także łatwość montażu i możliwość stworzenia oryginalnych kompozycji świetlnych, taśmy led obecnie często wykorzystywane są także w mieszkaniach i domach. Tym bardziej że do zalet oświetlenia ledowego zaliczyć można także długą żywotność i niskie koszty eksploatacji, dzięki czemu wnętrza domu doświetlić można niewielkim kosztem. Co więcej, do montażu taśm ledowych zachęca również możliwość zdalnego sterowania. Ich włączenie może odbywać się za pomocą pilota.

Aktualnie taśmy LED montuje się niemal wszędzie.W salonie taśmy lub sypialni taśmy LED wbudować można w podwieszany sufit. Listwy LED pomogą także wyeksponować elementy aranżacji. Wystarczy umieścić je wokół wybranej dekoracji, aby uzyskać ciekawy efekt. Listwy LED poleca się także montować przy telewizorze. Dodatkowe światło o odpowiedniej barwie zmniejsza zmęczenie oczu podczas oglądania telewizji.

➲ Zobacz również  Płynna folia podpłytkowa Ultrament 5 kg

Taśmy LED sprawdzą się dobrze nie tylko w pokojach, ale także w kuchni czy w ogrodzie. Dzięki taśmom led uzyskać można niepowtarzalny efekt wizualny, przez co oświetlenie jest szczególnie popularne wśród dzieci i nastolatków.

O tym, w jakich miejscach jeszcze warto je zamontować, dowiesz się z dalszej części tekstu.


Taśma LED w pokoju dziecka i nastolatka

Taśmy LED, ze względu na oryginalne efekty świetlne, często używane są pokojach dziecięcych i młodzieżowych. Jednym ze sposobów na ich wykorzystanie jest montaż list ledowych na biurku. Taki wystrój popularny jest szczególnie u osób zainteresowanych grami komputerowymi.

Oświetlenia LED można używać także jako element doświetlający zakamarki. Taśmy zamontować można np. we wewnątrz szafy. To również doskonały pomysł na stworzenie klimatycznego kącika do zabawy. Taśmy LED stosować można także zamiast lampki nocnej. Dobrze sprawdzą się u młodszych dzieci, które nie lubią spać po ciemku.


Listwy LED sprawdzą się nie tylko w pokojach

Listwy ledowe można wykorzystywać nie tylko w pokojach. Niektóre z modeli są odporne na wilgoć, z tego powodu można wykorzystać je również w kuchni oraz łazience. W kuchni taśmy warto zamontować jako doświetlenie blatów. Umieścić można je na przykład pod wiszącymi szafkami. Inny pomysł to umieszczenie taśm nad półkami lub szufladami, co ułatwi szukanie akcesoriów w zakamarkach szaf.

Szerokie zastosowanie taśmy ledowe mają także w łazience. Sprawdzą się jako dodatkowe źródło światła, które wykorzystywać można np. w nocy zamiast zapalania górnego oświetlenia. Listwy LED umieścić można pod wanną, przy listwach podłogowych, a także na suficie. Taśmy to również doskonały i zarazem prosty w montażu sposób na doświetlenie lustra. Wystarczy umieścić listwy wokół szklanej tafli, aby zyskać użyteczny, a przy tym designerski wygląd łazienki.

➲ Zobacz również  Dywanik łazienkowy

Taśmy LED umieścić można także przy półkach z kosmetykami. Ułatwi to dobór odpowiednich specyfików.

Ciekawą opcją, która da nietuzinkowy i zaskakujący efekt, jest umieszczenie oświetlenia ledowego przy listwach przypodłogowych w przedpokoju. Poprowadzona od drzwi wejściowych do pokoju świetlista droga z pewnością prezentować będzie się oryginalnie. Taśmy ledowe mogą pomóc także w poprawie funkcjonalności i bezpieczeństwa schodów lub klatki schodowej. Na każdy stopień warto przyczepić kawałek listwy, aby schody były odpowiednio doświetlone nawet w sytuacji, gdy nie jest włączone główne oświetlenie.

Wodoodporne modele taśm ledowych, takie jak taśma LED 5050, używać można także na zewnątrz (zapraszamy na https://sklep.neonica.pl/neonica-tasma-led-rgb-5050-150). Taśma LED doskonale sprawdzi się jako doświetlenie drzwi wejściowych lub elewacji. Diody led, podobnie jak w przedpokoju, mogą wytyczać ścieżkę. Biorąc pod uwagę uniwersalność, duży wybór kolorów, a także łatwość montażu taśm LED, oświetlenie tego typu to jeden z najprostszych, a przy tym efektownych sposobów na aranżację ogrodu.


Paski LED — na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Przy zakupie taśm led szczególną uwagę należy zwrócić na napięcie zasilania. Moc listw ledowych może mieć od 2,4 do 36 v. Przy zakupie istotna jest także barwa światła. Dostępne są taśmy o świetle ciepłym oraz chłodnym, które przypomina światło dzienne. Inna opcja to ledy mieszane, które przełączać można pomiędzy dwoma barwami światła. Istotny jest również kolor światła, który warto dopasować do własnych preferencji oraz aranżacji wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Żaluzje dzień noc – co trzeba o nich wiedzieć?

sob. paź 16 , 2021
Żaluzje dzień noc cieszą się obecnie ogromną popularnością. Nic dziwnego, […]

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.