Lusterko kosmetyczne Rankingi z 29 maja 2024

Czym się kierować chcąc wybrać odpowiednio dobre? Jakie będzie lepsze – stojące czy wiszące? Poradnik i ranking lusterek kosmetycznych.

lusterko kosmetyczne stojące
lusterko kosmetyczne stojące

Dyskusja na temat tego, jakie lusterko kosmetyczne wybrać może wydawać się z pozoru błaha. W rzeczywistości jednak ma duży wpływ na codzienne wykonywanie makijażu, układanie fryzury, czy golenie zarostu. Przed podjęciem decyzji warto rozważyć poszczególne opcje zwłaszcza, że jest ich naprawdę wiele. Do wyboru są lusterka stojące, wiszące, podświetlane, a każde z nich odpowiada innym potrzebom kupujących.


Lusterko kosmetyczne – wiszące czy stojące?

Jedną z najważniejszych cech lusterka, o której trzeba zdecydować jest to, czy ma być ono stojące czy wiszące. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety:

 • lusterko na nóżce – jest łatwe w przenoszeniu i można ustawić je w dowolnym miejscu, co pozwala wykorzystać je tam, gdzie w danej chwili jest najlepszy dostęp do światła.
 • lusterko wiszące – wymaga przymocowania do ściany przy pomocy haczyka, kleju lub przykręcenia (w zależności od modelu). Dzięki temu, że ma swoje stałe miejsce nie da się go zgubić, ani przypadkowo strącić.

Różnorodne funkcje lusterek kosmetycznych

Nowoczesne lusterka oferują wiele właściwości, które na co dzień mogą być bardzo przydatne. Niektóre z nich zaprojektowane są w taki sposób, że jedna ze stron przedstawia obraz w powiększeniu, dzięki czemu można dokładniej przyjrzeć się swojemu odbiciu. Ciekawą opcją są także lusterka z podświetleniem. Są przydatne szczególnie jeśli trzeba przyszykować się do wieczornego wyjścia lub wcześnie rano, gdy jeszcze jest ciemno.


Lusterka kosmetyczne w Rankingu TOP10

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 10 najchętniej wybieranych lusterek kosmetycznych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Jakie kwestie brać pod uwagę przy zakupie lusterka kosmetycznego?

Wybór konkretnego lusterka kosmetycznego wiąże się głownie z analizą naszych potrzeb i indywidualnymi preferencjami. Co zatem warto uwzględnić?

 • mobilność – jeżeli w naszym pomieszczeniu brakuje miejsca do zainstalowania na ścianie lusterka na potrzeby codziennej toalety, wówczas możemy zdecydować się na zakup wersji stojącej, którą w każdej chwili możemy przenieść w inne miejsce, w zależności od upodobania. Przy zamontowaniu lustra za pomocą haczyków lub zaczepów mamy pod tym względem ograniczone pole manewru;
 • wielkość – determinowana jest w dużej mierze sposobem montażu. Małe i przenośne warianty lusterek kosmetycznych to głównie typ stojący, najchętniej wybierany. To rozwiązanie przede wszystkim wygodne i praktyczne. Jeżeli chcemy kupić większe lustro, wówczas najlepszym rozwiązanie będzie model wiszący;
 • mocowanie i lokalizacja – lusterka kosmetyczne w wersji wiszącej przeważnie montuje się na ścianie łazienki, jednakże spotykane są także lustra wbudowane w szafki, stanowiące ich estetyczny element. Wieszając je na ścianie możemy wykorzystać wkręty, haczyki albo też uchwyty. Mniej inwazyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie kleju do płytek lub taśmy samoprzylepnej;
 • styl i zdobienia – lusterko kosmetyczne przeważnie posiada metalowy statyw oraz obudowę (wersja stojąca to głownie stal z chromowanym wykończeniem), nie oznacza to jednak, że w ofertach producentów nie znajdziemy modeli posiadających elementy szklane, drewniane czy nawet pozłacane. Wszelkie zdobienia oraz wzornictwo powinniśmy dopasować pod kątem stylu aranżacji przestrzeni łazienkowej;
 • powiększenie – przydatny parametr, który docenimy szczególnie podczas codziennej toalety oraz nakładania makijażu bądź wieczornego demakijażu;
 • podświetlenie – ledowe dodatki zastosowane w lusterku kosmetycznym docenimy szczególnie w momencie niedostatecznego oświetlenia w danym pomieszczeniu. Z kolei lampki LED na wiszących lustrach mogą stanowić elegancki dodatek do naszej łazienki. W przypadku modeli luster stojących i przenośnych oświetlenie jest zasilane bateryjnie, natomiast przymocowane na stałe konstrukcje wiszące z reguły korzystają z zasilania sieciowego;
 • dostępne kształty – w przypadku przenośnych lusterek z podstawką najczęściej oferowane są modele owalne, jednakże spokojnie nawet w tej grupie spotkamy lustra prostokątne czy też kwadratowe, a także powierzchni wklęsłej, wypukłej albo płaskiej;
 • cena – budżet w dużej mierze determinuje wybór konkretnego modelu. Małe, przenośne lusterka kosmetyczne kupimy już za kwotę nawet poniżej 100 zł, nieco lepsze – w przedziale 100-200 zł. To głownie wykończenie oraz zastosowane materiały determinują to, ile wydamy na dane lustro.
➲ Zobacz również  Ogrzewanie łazienkowe

Podsumowanie

Ten z pozoru banalny dodatek może znacząco ułatwić codziennie funkcjonowanie, co szczególnie docenią przede wszystkim kobiety. Posiadając niewielką przestrzeń do zagospodarowania lepszym rozwiązaniem będzie zakup lusterka stojącego, z podstawką, dającego się łatwo przestawić.

Kompaktowe, metalowe, z opcją powiększenia, mobilne, opcjonalnie z dodatkowym podświetleniem ledowym – to najczęściej wybierany wariant lusterka kosmetycznego. Duże wersje wiszące pełnią w pomieszczeniach sanitarnych już raczej rolę luster łazienkowych, przymocowanych do ściany, często z kinkietami po bokach.

Ostatnie znalezione hasła:

 • https://www iraa pl/lusterko-kosmetyczne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Słupek łazienkowy

czw. paź 29 , 2020
Słupki łazienkowe to meble, które ułatwiają nam życie codzienne, choć […]
słupek łazienkowy wiszący obok umywalki z szafką

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.