Żaluzje dzień noc – co trzeba o nich wiedzieć? Rankingi z 29 maja 2024

Żaluzje dzień noc cieszą się obecnie ogromną popularnością. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że są one bardzo praktyczne i estetyczne. Czym charakteryzują się te rolety okienne?

Rolety dzień noc są bardzo funkcjonalne, dlatego znalazły już uznanie wielu osób. Wyróżniają się też dużą estetyką, dlatego świetnie sprawdzają się w aranżacji wnętrza i stanowią ciekawą dekorację okien zarówno wewnątrz mieszkania, jak i z zewnątrz. Za niebanalny wygląd odpowiada materiał rolety, który składa się z dwóch warstw. Jedna jest kryjąca, a druga przezroczysta, co daje ciekawy efekt wizualny. Dlaczego warto wybrać żaluzje dzień noc?


Żaluzje dzień noc – czym się wyróżniają?

Roleta dzień noc swoje cechy zawdzięcza ułożeniu materiału. Materiał układa się w naprzemienne pasy, dzięki czemu można regulować pozycję tkaniny w taki sposób, aby uzyskać oczekiwany efekt. Wybrany stopień zaciemnienia można ustawić, wybierając pozycję przezroczystą, zaciemniającą lub o innym stopniu nałożenia na siebie. Rolety zaciemniające idealnie sprawdzą się w upalny dzień, kiedy nie chcemy, aby słońce wpadało do mieszkania. Pozycję zaciemniającą wybierzemy też w nocy. Wieczorem można wybrać delikatniejszą warstwę, aby ochronić się przed widokami z zewnątrz, ale nie zabierać sobie całkowicie dostępu do światła słonecznego.

Jako że pasy materiału można ustawiać naprzemiennie, w łatwy sposób dopasujemy stopień zaciemnienia do aktualnych potrzeb i wybierzemy stopień oraz kąt wpadania promieni słonecznych. W odróżnieniu od innych rolet, aby osiągnąć oczekiwany efekt, nie musimy podnosić rolety i odsłaniać szyby, co jest dużym ułatwieniem, a dodatkowo rolety przez cały czas pełnią funkcję dekoracyjną. Żaluzje dzień noc znajdziesz na stronie: https://familyrollo.pl/sklep/rolety-dzien-i-noc/wolnowiszace.

➲ Zobacz również  Kuferek podręczny na kosmetyki Joop! Cortina Flora, wymiary 25 x 13,5 x 18 cm

Czyszczenie rolet dzień noc nie jest trudne, trzeba tylko pamiętać o zachowaniu ostrożności, aby nie uszkodzić delikatnej tkaniny. Kurz można usunąć odkurzaczem za pomocą specjalnej szczotkowej końcówki, ustawiając moc urządzenia na minimum. Odkurzaczem można też z łatwością wyczyścić wnętrze kasety. W przypadku większych zabrudzeń należy użyć wilgotnej ściereczki, bez dodatku detergentów. O ile to możliwe, warto czyścić żaluzje na sucho, aby służyły jak najdłużej. Rolet nie można prać w pralce, ponieważ uległyby zniszczeniu.


Rolety dzień noc – czym różnią się od tradycyjnych?

Tradycyjne rolety mają jedną warstwę materiału. Aby ustawić odpowiednią ilość światła wpadającego do pomieszczenia, trzeba zasłonić lub odsłonić część rolety. Jeśli chcemy, żeby do mieszkania wpadało dużo światła, musimy odsłonić całe okno, co sprawia, że jesteśmy narażeni na widoki z zewnątrz. Z kolei całkowite zaciągnięcie rolety sprawia, że odcinamy się od świata zewnętrznego. W przypadku żaluzji dzień noc nie ma takiego problemu. Nie ma konieczności podnoszenia rolety, aby uzyskać oczekiwany efekt. Przepływ światła można kontrolować nie tylko poprzez podnoszenie i opuszczanie rolety, ale też dzięki poziomemu ruchowi pasów.

Choć transparentna warstwa materiału przepuszcza dużo światła, nie prześwituje, więc przez cały czas chroni nas przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Możemy więc czuć się całkowicie komfortowo nawet wtedy, gdy nie chcemy zaciemniać całkowicie pokoju. Sprawia to, że rolety dzień noc idealnie sprawdzają się nawet w mieszkaniu położonym na parterze czy w łazience, gdzie zależy nam na maksymalnym poziomie prywatności. Istotne jest również to, że tego typu rolety wykonane na wymiar idealnie pasują do ramy okiennej, dzięki czemu nie pozostają żadne puste przestrzenie, które wpływałyby na stopień prywatności czy wpadające promienie słoneczne.

➲ Zobacz również  Pojemnik łazienkowy Fala Crystal 7 na kosmetyki

Rolety okienne dzień noc – jakie rodzaje wyróżniamy?

Rolety dzień i noc występują w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu łatwo dopasować je do wystroju wnętrza. Sprawdzą się też niezależnie od rozmiaru okna. W jaki sposób je zamontować?

  • Rolety w kasecie – pasują do różnego rodzaju okien. Ich montaż nie wymaga użycia żadnych sprzętów, wystarczy przykleić je bezpośrednio na ramie okiennej. Mają one prowadnice, które utrzymują materiał, aby nie odstawał od okna. Materiał jest schowany w kasecie, co chroni go przed zabrudzeniem. Jeśli stylowy wygląd rolet jest dla Ciebie kluczowy i chcesz, aby były one w jak największym stopniu chronione przed zabrudzeniem, rolety w kasecie Cię nie zawiodą.
  • Rolety bez kasety, czyli rolety mini – również sprawdzają się w przypadku różnych okien. Montuje się je bezpośrednio na ramie okiennej za pomocą bezinwazyjnych haczyków lub dwustronnej taśmy klejącej. Prowadnice żyłkowe pozwalają na utrzymanie materiału blisko szyby. Jeśli niska cena i bezinwazyjny montaż są dla Ciebie kluczowe, rolety w wersji mini będą dobrym wyborem.
  • Rolety wolnowiszące – sprawdzają się przede wszystkim w przypadku dużych okien. Wykonuje się je na wymiar i montuje na ścianie lub przy suficie. Czasem można też zamontować je na listwie przyszybowej, używając do tego celu mocnych uchwytów. Mogą też występować w półkasecie. Aby zamontować tego typu rolety, konieczne jest wywiercenie otworów. Jeśli szukasz rolety, która zasłoni wnękę, roleta wolnowisząca będzie najlepszym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Jak odpowiednio wykończyć łazienkę? Jakie materiały warto zastosować?

śr. sty 25 , 2023
Zanim zdecydujemy się na wykończenie lub przebudowę łazienki, warto wybrać […]
wyposażenie i wykończenie łazienki

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.