Sprawdzanie wentylacji — z nami zrobisz przegląd wentylacji w domu Rankingi z 13 czerwca 2024

W pomieszczeniu ze zbyt dużą ilością CO2, cząstek stałych, pyłków lub zarodników pleśni może brakować odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Taka sytuacja stanowić może obciążenie dla zdrowia, dlatego regularna wentylacja pomieszczeń jest tak ważna. Klasyczne systemy wentylacji mają jednak pewne wady. Zadbaj o swoje zdrowie i zleć naszej firmie pomiar skuteczności wentylacji.


Zamów pomiar skuteczności wentylacji

Prawidłowo działająca wentylacja jest kluczem do dobrego filtrowania powietrza, a także pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. W nowoczesnym budownictwie obowiązują standardy i normy związane z wentylacją i jeśli chcesz mieć pewność, że są one zachowane, dowiesz się tego po przeprowadzonej kontroli. Nasza firma od lat specjalizuje się w przeglądach wentylacji — oferujemy usługi poparte wieloletnim doświadczeniem. Działamy na nowoczesnych sprzętach pozwalających na dokładne pomiary, dzięki czemu możemy zapewnić Ci rzetelne wyniki naszych usług. U nas zamówisz sprawdzanie wentylacji oraz pomiar jej skuteczności, który uwzględnia, między innymi:

  • wartość ciśnienia wentylacji,
  • wartość temperatury,
  • wydajność wentylacji,
  • zgodność z obowiązującymi normami,
  • poziom hałasu, jaki wydaje instalacja.

Jeśli podejrzewasz, że Twój dom lub mieszkanie jest niedostatecznie wentylowane, prawdopodobnie jest to znak, że w budynku należy przeprowadzić przegląd wentylacji, w tym przewodów dymowych i przewodów kominowych. Taki audyt najlepiej przeprowadzać okresowo, ale właściciele domów mogą zlecić kontrolę kanałów wentylacyjnych we własnym zakresie, jeśli mają powód przypuszczać, że wentylacja nie działa prawidłowo. Brud, a czasem uwięzione liście zwężają światło i grożą zastojem powietrza w pomieszczeniu. Do budynku mieszkalnego powinno napływać świeże powietrze z zewnątrz. Schematy wentylacji w domach są różnego rodzaju, najczęściej spotykany jest system nawiewno-wywiewny. Wentylacja w mieszkaniu powinna działać stale, tak aby powietrze wymieniane było kilkukrotnie. Zwykle mieszkania są dobrze ocieplone, a co za tym idzie zabezpieczone przed napływem nawet najmniejszego zimna — okna są szczelne, plastikowe. Nowoczesne materiały wykończeniowe i meblowe emitują szkodliwe substancje. Aby zapewnić dobry ciąg w kanałach wywiewnych, należy zadbać o odpowiednią wentylację, bo w przeciwnym razie powietrze z trudem przedostaje się do izolowanego mieszkania. W takich warunkach na pierwszy plan wysuwa się sprawdzenie kominów i kanałów wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych. Działanie wentylacji można wstępnie samodzielnie sprawdzić kartką papieru.

➲ Zobacz również  Wentylator kolumnowy

Sprawdź kanał wentylacyjny i jego prawidłowe działanie

Jeśli podejrzewasz spadek wydajności wentylacji, skorzystaj z naszej usługi, która polega na sprawdzeniu wentylacji. Mamy wszelkie uprawnienia budowlane, dzięki czemu możesz liczyć na to, że nasza profesjonalnie wykonana usługa zapewni Ci oczekiwany rezultat. Specjalizujemy się zarówno z wentylacjach domowych, mieszkaniowych, jak i w sprawdzaniu kominów przemysłowych, kratek wentylacyjnych, a także tego, czy nic nie zalega w przewodach wentylacyjnych. Nasi specjaliści są w stanie sprawdzić wentylację w mieszkaniu za pomocą nowoczesnych narzędzi i urządzeń diagnostycznych. Dzięki naszej usłudze będziesz mieć pewność drożności przewodów kominowych i przewodów dymowych, a także upewnisz się, że wentylacja grawitacyjna działa prawidłowo. Ważne jest także odpowiednie sprawdzenie, czy kratki wentylacyjne lub kanały wentylacyjne nie zostały czymś zapchane. U nas możesz liczyć na profesjonalną ekspertyzę, po której sporządzony zostanie specjalny dokument stwierdzający stan wentylacji konkretnej nieruchomości. Czasem mieszkańcy budynków takich, jak bloki, nie zgadzają się z wynikami standardowego przeglądu instalacji wentylacyjnej i wtedy zlecają taką usługę we własnym zakresie. Jeśli szukasz firmy, która przeprowadzi w Twoim domu audyt wentylacji, dowiesz się, czy instalacja jest zgodna z dokumentacją projektową i faktyczną lokalizacją szybu wentylacyjnego, kanałów. Poznasz skuteczność całego rozwiązania wentylacyjnego w kontekście Twojej nieruchomości. Dowiesz się o występujących usterkach lub ich braku. Duży poziom wilgotności i brak wentylacji mogą powodować pojawianie się grzybów, lub zatrzymywanie się w pomieszczeniu zbyt dużej ilości dwutlenku węgla. Z tego powodu warto dbać o wentylację w mieszkaniach i domach, stale optymalizując jej działanie.

➲ Zobacz również  Wentylacja do łazienki

Fachowa pomoc w zakresie przeglądu systemów wentylacji

Sprawdź, czy przepływ powietrza w Twoim domu jest prawidłowy i zgodny z obowiązującymi normami. A może masz wentylację grawitacyjną? Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy w mieszkaniu, jeśli podejrzewasz jakiekolwiek nieprawidłowości związane z działaniem wentylacji w Twoim miejscu zamieszkania, możesz liczyć na naszą pomoc. Nasza firma specjalizuje się w przeglądach wentylacji. Jeśli w Twoim domu pojawiają się nieprzyjemne zapachy, należy sprawdzić wentylację. Szczególnie ważne jest to wtedy, gdy panuje sezon grzewczy — wtedy szczególnie ważne jest, aby zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszystkie Twoje zapytania dotyczące kontroli jakości powietrza. Sprawdzimy też ciąg kominowy, czyli ruch powietrza. Zapraszamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami. U nas możesz liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc, jeśli chodzi o audyt wentylacji w domu lub mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Rolety wewnętrzne - czy warto?

wt. lis 28 , 2023
Zalety stosowania rolet wewnętrznych Wybór odpowiedniej osłony okiennej to spore […]
rolety wewnętrzne

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.