Wentylator łazienkowy Rankingi z 29 maja 2024

Jaki sprawdzi się najlepiej w pomieszczeniu sanitarnym – stojący czy sufitowy? Parametry, które powinien posiadać dobry wentylator do łazienki.

Coraz częściej nasz kraj zalewany jest falą upałów, która jest niezwykle uciążliwa i to nie tylko dla małych dzieci czy osób starszych. Wysokie temperatury panujące w domu nie pozwalają na komfortowy odpoczynek, ponadto utrudniają zaśnięcie.

Jaki wentylator do łazienki najlepszy? Poradnik i Ranking oraz rodzaje wentylatorów.
Jaki wentylator do łazienki najlepszy? Poradnik i Ranking oraz rodzaje wentylatorów.

Chcąc schłodzić pomieszczenia można oczywiście zdecydować się na montaż klimatyzacji, aczkolwiek wiąże się to ze sporym wydatkiem. Tańszym rozwiązaniem jest zakup wentylatora.

Podczas wyboru odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na parę istotnych parametrów. Na rynku znajduje się wiele produktów różniących się od siebie konstrukcją i miejscem zastosowania. Jaki wentylator warto wybrać do naszego domu, w tym przede wszystkim do łazienki?


Wentylator biurkowy czy jednak stojący?

Wybór pomiędzy tymi dwoma modelami zależy w dużej mierze od tego, ile posiadamy wolnego miejsca w pomieszczeniu.

Mały wentylator biurkowy

Wentylatory biurkowe są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest użycie dużych modeli stojących. Nie będą one zagracać nawet małego pokoju czy też niewielkiej łazienki jako dodatkowe usprawnienie systemu wentylacji. Zazwyczaj zostały one wyposażone w podstawkę czy klips, dzięki czemu taki sprzęt da się przypiąć do parapetu albo blatu.

Wentylatory biurkowe nie mają regulowanej wysokości, z uwagi na to, dobrze zdecydować się na model z funkcją automatycznej oscylacji. W ten sposób sprzęt będzie schładzał dany obszar pomieszczenia.

Wentylator stojący

Wentylatory stojące odznaczają się nieco solidniejszą konstrukcją, zajmują więcej miejsca, jednakże są bardziej wszechstronne. W takich modelach możemy regulować swobodnie wysokość położenia śmigła, przeważnie oscyluje między 110 a 140 cm.

Ponadto, takie wentylatory dają możliwość zmiany kąta nachylenia i opcję automatycznej zmiany kierunku nawiewu. To dobra propozycja do większych przestrzeni, która wykazuje się efektywniejszym działaniem. Sprawdzi się przede wszystkim w dużych pomieszczeniach, w tym w bardziej przestronnych łazienkach.

➲ Zobacz również  Klimatyzator przenośny

Tanie Wentylatory łazienkowe w Rankingu TOP10

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 10 najtańszych wentylatorów łazienkowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Wentylator kolumnowy, czyli propozycja do nowoczesnych przestrzeni

Inną propozycją jest wentylator kolumnowy. W takim modelu nie ma śmigieł, a jest natomiast parę małych skrzydełek. Urządzenie to pozwala na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu. To sprzęt o smukłej budowie, zajmuje więc dzięki temu niewielką ilość miejsca. Jego wysokość oscyluje na poziomie od 40 do 100 cm.

Wentylator kolumnowy wygląda bardzo nowocześnie, z tego względu pełni funkcję dekoracyjną. Jego wadą jest jedynie wyższa cena, aniżeli w przypadku innych rodzajów wentylatorów. Urządzeniem możemy sterować przy użyciu pilota, co jest dużą zaletą.


Wentylator sufitowy

Świetnym rozwiązaniem może okazać się zakup wentylatora sufitowego. To propozycja bardzo wygodna i niezajmująca miejsca w pomieszczeniu, gdyż taki model montowany jest pod sufitem. Można go połączyć również z oświetleniem na obudowie głowicy.

Wentylatory sufitowe mają ładny design i wykonane są z różnych materiałów. Można je bez problemu dopasować do aranżacji wnętrza. Średnica ich konstrukcji może wynosić nawet ok. 150 cm i to właśnie od rozpiętości skrzydeł zależy to, jak duże pomieszczenie dadzą radę schłodzić.

➲ Zobacz również  Wentylator kolumnowy

Na co zwrócić uwagę wybierając wentylator?

  • Ilość ustawień prędkości – proste i tanie modele mają zazwyczaj tylko jedną prędkość, aczkolwiek droższe produkty zostały wyposażone w 2 prędkości. Najbardziej zaawansowane urządzenia mogą mieć nawet od kilku do kilkunastu prędkości pracy, dzięki czemu można ustawić optymalny tryb pracy do danego pomieszczenia. Oczywiście należy pamiętać, że wiąże się to z wyższą ceną sprzętu.
  • Obrót wokół osi pionowej – nie każdy wentylator posiada taką funkcją, aczkolwiek jest ona bardzo przydatna. Można ją włączyć lub wyłączyć. Taka opcja przyda się między innymi podczas spotkania rodzinnego, kiedy to w pokoju przebywa większa ilość osób i każdy chce poczuć trochę ochłody płynącej z tego urządzenia.
  • Hałas – jeśli wentylator będzie użytkowany również w sypialni wówczas warto wybrać model cichy. Im ciszej pracuje wentylator, tym oczywiście lepiej, gdyż nie zakłóci on swoją pracą naszego wypoczynku. Najciszej pracują wentylatory kolumnowe.
  • Sterowanie pilotem – model pozwalający na sterowanie przy pomocy pilota będzie droższy od sprzętu niemającego takiej funkcji. Sterowanie pilotem jest możliwe w wentylatorach stojących i kolumnowych. Piloty pozwalają na wygodniejszą obsługę urządzenia.

Wentylatory łazienkowe w Rankingu TOP10

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 10 najchętniej wybieranych wentylatorów łazienkowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/wentylator-lazienkowy/
  • wentylator lazienkowy sufitowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Nawilżacz powietrza

wt. cze 8 , 2021
Odpowiednio nawilżone powietrze zapewnia nam wysoki komfort zarówno w ciągu […]
Jaki domowy nawilżacz powietrza najlepszy? Poradnik i Ranking oraz rodzaje nawilżaczy powietrza.

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.