Nawilżacz powietrza Rankingi z 13 lipca 2024

Kiedy i w jakich warunkach warto go zainstalować w łazience? Jakie są najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania nawilżacza powietrza?

Odpowiednio nawilżone powietrze zapewnia nam wysoki komfort zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Nawilżacz powietrza jest to urządzenie cieszące się coraz większą popularnością.

Jaki domowy nawilżacz powietrza najlepszy? Poradnik i Ranking oraz rodzaje nawilżaczy powietrza.
Jaki domowy nawilżacz powietrza najlepszy? Poradnik i Ranking oraz rodzaje nawilżaczy powietrza.

Zła jakość powietrza może prowadzić do wielu uciążliwych objawów, w tym do kaszlu, kataru czy nawracających bóli głowy. Urządzenie to pozwala na zwiększenie jego wilgotności, ponadto dba także o czystość powietrza. Na jaki nawilżacz powietrza warto się zatem zdecydować?


Jakie są rodzaje nawilżaczy powietrza?

Nawilżacz powietrz parowy

To pojemnik na wodę, który podłączamy do prądy. Woda znajdująca się w pojemniku zostaje podgrzana, po czym uwalnia się pod postacią ciepłej mgiełki. Urządzenie to dobrze nawilża powietrze, oczyszcza je, a przy tym trochę ogrzewa pomieszczenie, w jakim się znajduje. Sprzęty te sprawdzą się w pokojach dziecięcych oraz sypialniach.

Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy

Model ten emituje ultradźwięki, które rozbijają cząsteczki wody i generują mgiełkę. Mgiełka ta może być chłodna czy też podgrzana, w zależności od naszych wymagań. Ponadto, niektóre urządzenia zostały wyposażone w higrometr, dzięki któremu można sprawdzić poziom nawilżenia powietrza znajdującego się w danym pokoju.

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny

Produkt ten podłącza się do prądu. Mechanizm działania tego sprzętu polega na zasysaniu powietrza z pomieszczenia, po czym uwalnianiu go pod postacią chłodnej mgiełki.

Waporyzatory parowe

To elektryczna wersja nawilżacza powietrza, w której dochodzi do podgrzania wody, po czym do jej ochłodzenia i uwolnienia w powietrze. Za takie modele nie zapłacimy dużo, ponadto są to urządzenia mobilne, których bez trudu będziemy zmieniać lokalizację, według naszych indywidualnych potrzeb. Co ważne, nie są one polecane do pokojów dziecięcych, gdyż mogą powodować oparzenia. To produkty odznaczające się niską ceną i ogólnodostępnością.

➲ Zobacz również  Wanna prostokątna

Nawilżacze wirnikowe

Ich działanie opiera się na wirujących dyskach, które funkcjonują ze sporą prędkością. To sprzęty tanie i przyjazne dzieciom, gdyż ich użytkowanie nie niesie ze sobą ryzyka poparzeń. Wytwarzają chłodną mgiełkę, aczkolwiek nie należy ich nadmiernie wykorzystywać. Zbyt częste użytkowanie takich urządzeń może prowadzić do problemów z oddychaniem u alergików i astmatyków.

Centralne nawilżacze

To modele wbudowane w ogrzewanie domu czy klimatyzację. Ich cena jest dosyć wysoka, aczkolwiek pozwalają one na zapewnienie optymalnego nawilżenia we wszystkich pomieszczeniach domowych. Nie generują pary.

Na rynku dostępne są jeszcze nawilżacze powietrza z jonizatorem, które nawilżają powietrze oraz zwiększają w nim zawartość tlenu.


Tanie Nawilżacze powietrza w Rankingu TOP6

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 6 najtańszych nawilżaczy powietrza, posortowanych rosnąco według ceny. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Na co zwrócić uwagę decydując się na nawilżacz powietrza?

  • Filtry – wysokiej jakości sprzęt musi zostać wyposażony we właściwe filtry. Często korzysta się przede wszystkim z niezwykle efektywnego filtra HEPA, który pozbywa się zanieczyszczeń, kurzu i alergenów. Oprócz tego używa się również filtra węglowego, który niweluje przykre zapachy w powietrzy czy ceramicznego filtra oczyszczającego wodę.
  • Przydatne funkcje – dobrze jeśli nawilżacz powietrza posiada parę praktycznych funkcji, takich jak: regulacja wilgotności, regulacja mocy, opróżniony start, timer, funkcja automatycznego wyłączenia, higrostat.
  • Zasięg – im większy zasięg, tym większą powierzchnię pomieszczenia będzie mógł nawilżyć sprzęt. Ten parametr musi zostać dobrany do wielkości pomieszczenia, w jakim chcemy zadbać o prawidłowe nawilżenie powietrza.
  • Jonizacja – urządzenia z funkcją jonizacji pozwalają na skuteczną walkę z elektrosmogiem. Taki sprzęt polecany jest zwłaszcza astmatykom i alergikom.
  • Cicha praca – nawilżacz powietrza musi pracować cicho, aby mógł dalej działać w nocy, pozwalając jednak na komfortowy i  niezakłócony sen domowników.
  • Pojemność zbiornika na wodę – najlepiej zdecydować się na model z dużym pojemnikiem, dzięki czemu nie będzie trzeba zbyt często uzupełniać w nim wodę.
➲ Zobacz również  Bateria prysznicowa

Nawilżacze powietrza w Rankingu TOP10

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 10 najchętniej wybieranych nawilżaczy powietrza. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Dlaczego warto zainwestować w nawilżacz powietrza?

Suche powietrze panujące w domu może być przyczyną wielu dolegliwości. Prowadzi bowiem do problemów ze snem, trudności z oddychaniem czy kaszlu. Uciążliwości te potęgują się zwłaszcza w okresie grzewczym, kiedy to powietrze staje się nadmiernie suche. Chcąc zadbać o swój komfort i zdrowie, warto zainwestować w wysokiej jakości nawilżacz powietrza.

Dobrze dobrane urządzenie będzie dopasowane do naszych potrzeb i pozwoli na precyzyjne ustawienie odpowiedniej dla nas wilgotności. Ponadto wiele sprzętów dodatkowo zadba o czystość powietrza w naszym domu, co jest niewątpliwą zaletą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Klimatyzator przenośny

śr. cze 9 , 2021
Upalne lata skłaniają nas do inwestowania w wentylatory czy klimatyzatory. […]
Jaki domowy klimatyzator przenośny najlepszy? Rodzaje i Ranking klimatyzatorów przenośnych.

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.