Nie w każdym domu wilgotność powietrza utrzymuje się na prawidłowym poziomie. Aby móc zadbać o odpowiednią wilgotność wdychanego powietrza, warto zainwestować w pochłaniać wilgoci. Przed zakupem dobrze jest zapoznać się z parametrami tych urządzeń. Jaki pochłaniacz wilgoci zakupić?
Kiedy pochłaniacz wilgoci okazuje się niezbędny?
W przypadku kiedy wilgoć w pomieszczeniach występuje jedynie sporadyczne, wówczas można z łatwością sobie z nią poradzić. Odpowiadać za nią może między innymi zła wentylacja. Niekiedy wystarczy jedynie częste wietrzenie domu, aby móc się jej pozbyć. W sytuacji, kiedy jednak nie można uporać się skutecznie z nadmierną wilgocią, dobrze jest sięgnąć właśnie po to urządzenie. Powinny być ono wykorzystywane głównie profilaktycznie, czyli wtedy kiedy w pomieszczeniach odczuwalna jest wilgoć, aczkolwiek na ścianach nie widać pleśni czy grzybów.
Jeśli doszło już do rozwoju grzybów na ścianach, wtedy pochłaniacz nie pomoże, a pierwszym krokiem powinno być usunięcie pleśni ze ściany.
Najlepsze Pochłaniacze wilgoci w Rankingu TOP 10
Ranking październik 2024
Zestawienie zawiera 10 najwyżej ocenianych pochłaniaczy wilgoci. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.
Jakie są rodzaje pochłaniaczy wilgoci?
Modele pochłaniaczy wilgoci dostępne na rynku różnią się pewnymi parametrami, czyli przede wszystkim sposobem skraplania wody, zasięgiem oraz obsługą. Warto zdecydować się zwłaszcza na wysokiej jakości elektryczny pochłaniacz wilgoci, w którym można z łatwością dostosować parametry do swoich preferencji. Takie modele sprawdzają się również do większych pomieszczeń. Wśród urządzeń tego typu można wymienić:
- pochłaniacz w tabletkach – pod postacią pojemnika do którego wkłada się specjalną tabletkę. To właśnie jej zadaniem jest pochłanianie nadmiernej wilgoci, jej okres działania wynosi najczęściej 3 miesiące.
- pochłaniacz z workiem – to również pojemnik, aczkolwiek w nim umieszcza się granulat. Działa on tak samo jak tabletka.
- elektryczny pochłaniacz wilgoci – kosztowniejsza propozycja, aczkolwiek daje możliwość ustawienia parametrów wchłaniania wilgoci. To skuteczniejsze rozwiązania, dające optymalne rezultaty.
Na jakie parametry pochłaniaczy wilgoci zwrócić uwagę?
- Pierwszym parametrem, na jaki trzeba zwrócić uwagę, jest zasięg działania sprzętu. Urządzenie z wkładem poradzi sobie w niewielkiej przestrzeni, aczkolwiek do większych lepszą opcją jest elektryczny pochłaniacz wilgoci.
- Podczas zakupu trzeba więc sprawdzić, dla jakiej wielkości dedykowany jest dany model.
- Następną kwestią jest czas działania pochłaniacza wilgoci. W zależności od zastosowanego wkładu pochłaniacze mogą działać nawet przez parę miesięcy.
- W przypadku zakupu modelu elektrycznego istotne będzie jego zużycie prądu.
- Ponadto, warto zwrócić uwagę na pewne dodatkowe opcje. Elektryczne urządzenie może zostać wyposażone w zabezpieczenia przed rozlaniem zgromadzonej wody albo tworzeniem się pęknięć. W przypadku urządzeń na tabletki można niekiedy wybrać ich zapach.
Jaki pochłaniacz wilgoci do samochodu?
Nie tylko w mieszkaniu możemy mieć problem z nadmierną wilgotnością. Tak samo może zdarzyć się również w aucie, czego konsekwencją mogą stać się zaparowane szyby pojazdu. W tej sytuacji pomoże nawiew, aczkolwiek można także tutaj użyć rozwiązania w postaci pochłaniacza wilgoci.
Nadmierna ilość wody we wnętrzu pojazdu wpływa w negatywny sposób na zapach, stan przedmiotów w pojeździe czy na tapicerkę. W samochodach zazwyczaj wybierane są pochłaniacze wilgoci w woreczkach. Odznaczają się one wysoką skutecznością.
Najpopularniejsze Pochłaniacze wilgoci w Rankingu TOP 8
Ranking październik 2024
Zestawienie zawiera 8 najchętniej kupowanych pochłaniaczy wilgoci. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.
Pochłaniacz wilgoci a osuszacz powietrza
Do wyboru mamy nie tylko pochłaniacze wilgoci, ale równie popularne osuszacze powietrza. Te dwa sprzęty różnią się paroma kwestiami.
- Osuszacz powietrza jest urządzeniem kosztowniejszym od pochłaniaczy wilgoci, jednakże przy tym wydajniejszym.
- Osuszacze powietrza znajdują zastosowanie w pomieszczeniach wymagających znacznego osuszenia. Sprawdzają się w mocno zawilgoconych domach i mieszkaniach po zalaniu, remoncie, garażach czy piwnicach.
- Osuszacz jest we wstanie również w stanie filtrować i ogrzewać powietrze. Urządzenia te można użytkować w sposób wymienny.
Chcąc zapewnić sobie odpowiedni poziom wilgoci, należy pamiętać, iż wody nie może być za dużo, ani za mało. Zachowanie równowago wpłynie korzystnie zarówno na nasze samopoczucie, jak i zdrowie. Optymalna wilgotność powietrza wynosi 50-60 procent.
Ostatnie znalezione hasła:
- https://www iraa pl/pochlaniacz-wilgoci-do-domu/