Sprawdź, jak wybrać basen ogrodowy i co wziąć pod uwagę Rankingi z 25 kwietnia 2024

Basen ogrodowy to coraz częstszy element wyposażenia przydomowego ogrodu. W upalne dni pozwoli ochłodzić się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Co więcej, dla tych ostatnich pluskanie się w wodzie to świetna zabawa. Pojawia się jednak pytanie, jak wybrać basen do ogrodu i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Wbrew pozorom, cena nie powinna stanowić jedynego kryterium.


Jak wybrać basen ogrodowy – 5 praktycznych wskazówek

Wybierając basen ogrodowy, weź pod uwagę:

  • sposób montażu i rodzaj basenu,
  • tworzywo, z jakiego wykonano basen,
  • kształt basenu,
  • wymiary basenu,
  • cena basenu.

Rodzaj basenu i sposób montażu

Te kwestie omawiamy razem, ponieważ podział basenów wiąże się bezpośrednio ze sposobem, w jaki będzie trzeba go zamontować.

Basen stelażowy

Jak sama nazwa wskazuje, taki basen jest stabilny dzięki stelażowi, który najczęściej ma formę na stalowej ramie. Dzięki temu basen zachowuje również swój kształt. Niestety, wadą tego modelu jest dość żmudny i czasochłonny montaż, ale wysiłek zazwyczaj się opłaca.

Basen dmuchany

To jeden z najstarszych modeli basenu. Zaletą takiego modelu jest przede wszystkim niska cena. Co więcej, basen ten można bez problemu przenieść, ponieważ jest lekki. Jest to szczególnie ważne, gdy zależy Ci, by zbiornik stał zawsze w słońcu i szukasz czegoś na jeden sezon.

➲ Zobacz również  Odpływ liniowy

Basen z pompką

Ten model ułatwi Ci zachowanie higieny w basenie i szybkie oczyszczanie wody. Zazwyczaj sprzedawany jest bowiem z akcesoriami, które pozwalają dozować chemię do filtrowania wody oraz inne gadżety, które pozwolą Ci zadbać o czystość zbiornika.

Basen rozporowy

Żeby rozłożyć basen rozporowy, wystarczy napełnić go wodą. To właśnie za sprawą cieczy, ten model nabiera kształtu i jest gotowy do użycia.

Materiał, z którego wykonano basen

Najbardziej trwała jest konstrukcja stalowa. Alternatywą są baseny wykonane z tworzywa sztucznego.

Kształt basenu

Podobnie jak w przypadku rozmiaru, wybierając kształt basenu, weź pod uwagę wielkość swojego ogrodu oraz rozmieszczenie innych elementów takich, które stanowią ogrodowe wyposażenie.

Rozmiar basenu

W tym przypadku dużo zależy od Twoich potrzeb. Czy to ma być basen dla dzieci, czy chcecie w nim popływać albo ochłodzić się w większym gronie. Najbardziej typowe wymiary to: 5-8 metrów szerokości oraz 7-12 metrów długości.

Cena basenu

Najtańsze są baseny dmuchane. Kosztują zazwyczaj kilkaset złotych. Z kolei, wybierając basen stelażowy przygotuj się na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.


Jak wybrać basen ogrodowy – podsumowanie

Jak wybrać basen do ogrodu? Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli zakup ten ma służyć głównie dzieciom i obawiasz się, że maluchy szybko się znudzą, na początek możesz kupić basen dmuchany. Jeśli jednak myślisz o czymś bardziej solidnym i profesjonalnym, wybierz basen stelażowy. Z kolei, jeśli myślisz o ochronie swojej nieruchomości i nie chcesz, by zabawa w przydomowym basenie przestała Cię cieszyć przez wydatki związane z nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak kradzież z włamaniem czy pożar, pomyśl o sprawdzonym ubezpieczeniu domu.

➲ Zobacz również  Wanna prostokątna Roca Genova 160, wymiary 160x70

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Zalety Wanny Jacuzzi Ogrodowego: Luksusowy Odpoczynek w Zasięgu Ręki

pon. sie 14 , 2023
Wanny jacuzzi stały się synonimem luksusu i relaksu. To idealny […]

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.