Uchwyty do mebli łazienkowych Rankingi z 13 czerwca 2024

Jakie wybrać do umeblowania w przestrzeni sanitarnej? Czym się kierować? Kryteria wyboru oraz ranking uchwytów do mebli.

Uchwyty w meblach łazienkowych są bardzo ważnym elementem funkcjonalnym do otwierania i zamykania. Pełnią one również estetyczną funkcję w danym pomieszczeniu.

uchwyty do mebli łazienkowych
uchwyty do mebli łazienkowych

Za pomocą tych niewielkich detali można w szczególny sposób podkreślić charakter łazienki. Mogą być one zaprojektowane w dowolnym stylu, być dominujące albo ukryte w meblu.


Jakie są mocne strony dopasowanych do mebli łazienkowych uchwytów?

Design tkwi w szczegółach, dlatego tak niewielkie elementy wyposażenia łazienki pozwalają nadać wnętrzu indywidualny charakter. Ich potencjał wykorzystują projektanci, którzy coraz chętniej podkreślają tego typu detale, aby nadać pomieszczeniu wyjątkowego stylu.

Przez wielu właścicieli nieruchomości doceniane są również w trakcie remontu, ponieważ pozwalają odświeżyć wystrój wnętrza. W wielu przypadkach wystarczy sama wymiana uchwytów na nowe, aby łazienka zyskała nowego charakteru.

Dodatkowym plusem takich akcesoriów meblowych jest to, że są znacznie bardziej praktyczne, ponieważ pomagają zachować fronty w czystości i są zdecydowanie tańsze niż wiele skomplikowanych systemów bezuchwytowych.


Jakie są rodzaje uchwytów montowanych w meblach łazienkowych?

Na polskim rynku najpopularniejsze są uchwyty klasyczne, czyli gałki i relingi oraz nowoczesne, ukryte w płaszczyźnie frontu lub system typu push-to-open. Tego typu elementy pozwalają również nadać aranżacji łazienki pewnych cech.

W łazience urządzonej w stylu retro najlepszym rozwiązaniem będą gałki stylizowane. Natomiast w przypadku wnętrz klasycznych bardzo dobrze sprawdzą się mosiężne kołatki lub uchwyty bogato zdobione.

Forma i rodzaje uchwytów do mebli łazienkowych

Uchwyty do mebli łazienkowych mogą być:

 • stylizowane – pozłacane, wysadzane ozdobnymi kamieniami, postarzane albo misternie zdobione,
 • prostokątne – idealnie sprawdzają się we wnętrzach minimalistycznych. Występują w różnych wielkościach oraz odcieniach i najczęściej zamawiane są odcienie chromowane,
 • proste – najczęściej zamawiane przez klientów, którzy cenią je za atrakcyjny wygląd i wysoki komfort użytkowania. Ich największą zaletą jest to, że mogą być wieszane w pionie lub poziomie,
 • uchwyty w postaci profilu – najczęściej wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach łazienkowych, z powłoką stylizowaną na aluminium, cechuje się zabudowaniem od góry, dzięki sporej szerokości wygodne rozwiązanie zwłaszcza do otwierania szuflady w szafce pod umywalką,
 • zintegrowane – są całkowicie niewidoczne w bryle mebla, podkreślają geometryczną formę szafki łazienkowej i najczęściej klienci decydują się na zakup delikatnych podcięć nazywanych frezami,
 • bezuchwytowe push-to-open – w takim rozwiązaniu stosuje się nowoczesny mechanizm wewnętrzny, który jest najbardziej estetyczny i pozwala na zachowanie minimalizmu.
➲ Zobacz również  Grzejnik do łazienki

Z czego wykonuje się uchwyty do szafek w łazience?

Jakość produktu zawsze zależy od materiału, z którego został wykonany. Dobre uchwyty łazienkowe produkuje się najczęściej ze stopu cynku i aluminium. Następnie pokrywane są specjalną powłoką galwaniczną. W ten sposób można otrzymać różnego rodzaju wykończenie przypominające w wyglądzie złoto, brąz, satynę albo chrom.

Powłoka, która nakładana jest na uchwyty stanowi jej nie tylko funkcję ozdobną, ale również ochronną. Na życzenie klienta mogą być także wyprodukowane elementy do mebli łazienkowych, które nie będą zawierać niklu czy chromu, dzięki czemu są dostosowane do osób cierpiących na różnego rodzaju alergie.

Mniej funkcjonalne uchwyty warto stosować tylko w meblach, które będą rzadko używane i stanowią głównie funkcję ozdobne. Na funkcjonalność oraz konkretny kształt należy zawsze zwrócić uwagę, wybierając uchwyty do mebli łazienkowych, które będą często eksploatowane.


Uchwyty do mebli w Rankingu TOP15

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 15 najchętniej wybieranych uchwytów meblowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie, czyli jaki uchwyt wybrać do mebli?

Decydując się na zakup indywidualnie dopasowanych uchwytów do mebli należy brać pod uwagę kilka czynników, determinujących ich przydatność oraz dopasowanie do elementów aranżacji. Na co zatem zwracać uwagę i jakimi kryteriami się sugerować?

 • Stylizacja – chcąc uzyskać odpowiedni efekt dekoracyjny powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na design uchwytów, by był on dopasowany i współgrał zarówno z umeblowaniem, jak i z armaturą łazienkową. Istotną rolę oczywiście odgrywa nie tylko sam kształt, ale również i kolorystykę;
 • Praktyczność i ergonomia – dedykowane uchwyty, zakupione do szafek i innych mebli łazienkowych, powinny przede wszystkim zapewnić optymalną wygodę ich użytkowania. Dopasowanie powinno uwzględniać zatem ich wielkość, kształt oraz sposób mocowania. Zamiast tradycyjnych uchwytów możemy zdecydować się np. na gałki;
 • Przeznaczenie – łazienka jest pomieszczeniem użytkowym, często wykorzystywanym w naszym domu, dlatego warto wybierać do mebli łazienkowych przede wszystkim uchwyty oferujące uniwersalną wielkość oraz kształt, aby komfortowo mogły z niż korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Uchwyt o odpowiednim designie może służyć również jako wieszak na ręczniki;
 • Producent – zwracajmy uwagę na jakość oferowanych uchwytów, potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami, jak np. ISO 9001:2008. Dzięki temu mamy pewność, że wybieramy znany oraz odpowiednio wykonany produkt, który spełni nasze oczekiwania w dłuższej perspektywie czasowej;
 • Materiał wykonania – żywotność oraz atrakcyjność wizualna uchwytu determinowane są przede wszystkim przez zastosowaną do ich wykończenia powłokę galwaniczną, która powinna zapewnić należytą ochronę tego elementu. Do wykonania samej konstrukcji wykorzystuje się stop aluminium oraz cynku.
➲ Zobacz również  Pochłaniacz wilgoci do domu

Ostatnie znalezione hasła:

 • https://www iraa pl/uchwyty-do-mebli-lazienkowych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Taśma led do łazienki

czw. lis 26 , 2020
Na samym początku warto należy zaznaczyć, iż łazienka jest pomieszczeniem o bardzo […]
taśmy led pod sufitem i we wnękach

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.