Tapeta do łazienki

tapeta łazienkowa
tapeta łazienkowa

Najrzadziej wybieranym, ale bardzo interesującym sposobem pokrycia ścian łazienkowych jest tapeta. Oczywiście nie może to być zwykły materiał wykończeniowy, lecz specjalne, dedykowane pomieszczeniom o dużej wilgotności tapety winylowe, tapety z włókna szklanego lub raufaza.

Winyl

Winylowe tapety do łazienki występują w wersji płaskiej i spienianej. Oba typy są odporne na wilgoć i detergenty, przy czym płaskie tapety wykazują większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania. Możemy wybrać tapetę winylową o interesującej fakturze, na przykład imitującą drewno lub kamień.

Włókno szklane

Tapety do łazienki z włókna szklanego mają ciekawą strukturę przypominającą materiał z widocznym splotem. Są odporne na wilgoć, detergenty i uszkodzenia mechaniczne, można je więc bez obaw czyścić na mokro. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że tapety z włókna szklanego można malować farbami do wnętrz – oczywiście tymi przeznaczonymi do łazienek.

Raufaza

Podobnie jest z raufazątapetą do malowania o specyficznej strukturze, którą zawdzięcza zatopionym między warstwami papieru wiórkom drewna o zróżnicowanym układzie i wielkości. Ciekawy ten materiał wykończeniowy możemy wielokrotnie malować farbą do łazienki, dzięki czemu ewentualna zmiana wystroju nie stanowi większego problemu.

➲ Zobacz również  Meble do łazienki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Następny poradnik z rankingiem

Farba do łazienki

pt Lis 22 , 2019
Płytki ceramiczne są najczęściej wybieranym sposobem aranżacji ścian w łazience, […]
farba do malowania łazienki

Iraa.pl 2019

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.