Syfon do wanny Rankingi z 25 kwietnia 2024

Jaki wybrać do odpływu wannowego? Czym się kierować? Poradnik zakupowy oraz ranking syfonów do wanny.

syfon do wanny wolnostojącej
syfon do wanny wolnostojącej

Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego syfonu to sprawa mało istotna. Okazuje się jednak, że ma to spory wpływ na wygląd i funkcjonowanie naszej łazienki.


Po co nam syfon w wannie?

Syfon do wanny odpowiada za poprawne odprowadzanie wody do ścieków. Już sam jego design ma szczególne znaczenie. Ten element powinien nie tylko skutecznie zatrzymywać brzydkie zapachy w kanalizacji, ale i elegancko uzupełniać całokształt łazienki.

Syfon wannowy to urządzenie łatwe w montażu. Jego działanie opiera się na rozwiniętym systemie łączników i dźwigni, które przesuwają spust korka. Dzięki nim wanna zostaje  uszczelniona w sposób bardzo dokładny.

Zamontowany poprawnie syfon wannowy stanowi również zabezpieczenie przed niepożądanym przedostawaniem się przykrych zapachów z rur sieci wodno-kanalizacyjnej.


Rodzaje syfonów pod kątem systemu czyszczenia

Istnieją dwa podstawowe typy syfonów wannowych, które różnią się sposobem usuwania zanieczyszczeń. Są to:

  • wannowy syfon samoczyszczący – automatyzacja procesu pozbywania się niewielkich zabrudzeń oraz drobinek zanieczyszczeń to nie tylko higiena, ale i wygoda eksploatacji. W dłuższej perspektywie taki system przelewowy pozwala zminimalizować ryzyko zatorów, co może prowadzić do awarii instalacji;
  • wannowy syfon czyszczony od góry – poprzez zdejmowanie korka mamy możliwość usunięcia widocznych zanieczyszczeń, dla zwiększenia wygody użytkowania warto wyposażyć się dodatkowo w filtr wyłapujący większa zabrudzenia w postaci koszyczka lub wkładu z siateczki.
➲ Zobacz również  Kuferek na kosmetyki

Syfon do wanny – jaki wybrać?

Dokonując jego wyboru należy kierować się przede wszystkim rozmiarem urządzenia. Przed jego zakupem warto zmierzyć odległość między odpływem a przelewem kanalizacyjnym. Etap oszacowania gabarytów pozwala już na wstępie zminimalizować ryzyko niedopasowania tego elementu do odpływu wannowego. Przy montażu wszystko powinno być spasowane tak, żeby żadna część nie odstawała, gdyż zabrudzenia będą się gromadziły dodatkowo w zakamarkach oraz wolnych przestrzeniach.

Pamiętajmy, że syfony wannowe w porównaniu do innych rodzajów syfonów są niższe, przy czym rura odprowadzająca ma większą długość.

Integralnym elementem każdego syfonu jest również jego korek. Na rynku dominują 2 typy korków: click-clack i cięgnowe. Najprostsze w użyciu są te pierwsze. Nie posiadają one żadnych części mechanicznych, dzięki czemu aby je zamknąć, wystarczy jedynie nacisnąć na korek. Ten sam zabieg należy powtórzyć w celu uwolnienia wody z wanny. Ich zaletą jest również fakt, iż są one łatwe w montażu.


Syfon do wanny – gdzie szukać?

Jeżeli jesteśmy właśnie w trakcie remontu łazienki i szukamy odpowiedniego syfonu, wówczas warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki. Analizę ofert można wykonać na podstawie opinii ekspertów oraz konsumentów na stronach www czy też forach internetowych.

Pomocne mogą się okazać również rankingi oraz zestawienia w oparciu o parametry, popularność, przeznaczenie, cenę zakupu itp.


Syfony wannowe w Rankingu TOP10

Ranking kwiecień 2024

Zestawienie zawiera 10 najchętniej wybieranych syfonów do wanny. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Jak czyścić syfon wannowy?

  • Podczas codziennej eksploatacji w syfonie mogą się gromadzić mniejsze lub większe drobinki zanieczyszczeń, które w konsekwencji mogą ograniczyć lub w konsekwencji nawet zatkać odpływ wody. Regularne czyszczenie odpływu pozwala zminimalizować ryzyko jego zatkania, najczęściej powinno wystarczyć zbieranie największych zabrudzeń. Sporym udogodnieniem będzie zastosowanie filtrów, które spokojnie powinny poradzić sobie z wyłapywaniem większości zanieczyszczeń.
  • A co w przypadku, gdy zwykłe zewnętrzne czyszczenie mechaniczne nie wystarczy? W takiej sytuacji warto wspomóc się dedykowanymi do udrażniania odpływów środkami chemicznymi, dostępnymi w postaci granulatu lub płynu, które zalewamy gorącą wodą. Dawkowanie należy dopasować do instrukcji znajdujących się na opakowaniu preparatu. Po odczekaniu najczęściej 10-15 minut wystarczy przepłukać syfon przy użyciu zimnej wody.
  • Jeżeli nie pomogą detergenty, wówczas konieczne będzie zdemontowanie syfonu i opróżnienie jego wnętrza ze znajdujących się tam zanieczyszczeń. Przed wykonaniem tego zabiegu warto zakręcić zawór z wodą.
➲ Zobacz również  Wanna prostokątna

Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/syfon-do-wanny/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Kocioł C.O.

niedz. lis 1 , 2020
Wybór kotła CO stanowi jedną z najważniejszych decyzji, którą muszą […]
nowoczesny bojler kocioł centralnego ogrzewania

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.