Styl glamour w łazience Rankingi z 13 czerwca 2024

Co charakteryzuje łazienkę zaranżowaną w stylu glamour? Jakie kolory oraz elementy wyposażenia wnętrza dobrać?

Łazienka jest pomieszczeniem, od którego oczekujemy aranżacji sprzyjającej relaksowi po długim i ciężkim dniu. Bardzo ciekawą propozycją aranżacji tej przestrzeni jest zakup mebli, akcesoriów, dekoracji oraz wykończenia utrzymanego w stylu glamour. Ze względu na swoją specyfikę zdecydowanie lepiej sprawdzi się on w łazienkach o dużej powierzchni.

bogato zdobiona łazienka w stylu glamour
bogato zdobiona łazienka w stylu glamour

Czym charakteryzuje się styl glamour?

Synonimem stylu glamour jest bogate zdobienie, pełne dodatkowych akcesoriów i elementów wyposażenia oraz wykończenia wnętrza, które niekoniecznie będą miały uzasadnienie praktyczne. Pomieszczenia sanitarne utrzymane w tej koncepcji często posiadają m.in. lustra łazienkowe z elementami dekoracyjnymi, wannę wolnostojącą o sporych gabarytach czy też podwieszaną umywalkę z szafką, najlepiej z powierzchnią o wysokim połysku.

Niezależnie od stylu, na jaki się zdecydujemy, aranżacja przestrzeni łazienkowej powinna być ukierunkowana na stworzenie komfortowych i przytulnych warunków, stanowiąc niejako naszą domową strefę SPA.


Umywalka z szafką oraz lustro

Przestrzeń łazienkowa utrzymana w stylu glamour to nie tylko przepych, ale również elegancja. Z powodzeniem możemy w takim wnętrzu zamontować podwieszaną umywalkę z szafką, nad którą zawiesimy lustro łazienkowe – może być one wykończone efektowną ramą lub też występować w wersji bezramowej, z podświetleniem ledowym. Uwagę przykuje oczywiście blask polerowanego blatu łazienkowego, lśniąca biel misy umywalki oraz ścian i szufladek szafki.

➲ Zobacz również  Jak praktycznie urządzić łazienkę? 5 kwestii, o których większość osób zapomina!

Przestrzeń wokół umywalki warto ozdobić eleganckimi dodatkami, jednak w ich doborze należy zachować także umiar – postawmy na jakościowe elementy, nie przesadzajmy z ich ilością, gdyż spowoduje to powstanie niepotrzebnego chaosu i przez to może przytłaczać.


Oświetlenie w łazience

Styl glamour sprzyja umieszczeniu ozdobnych kinkietów, żyrandoli czy też lampek w przestrzeni łazienkowej. Kinkiety łazienkowe świetnie sprawdzą się zamontowane chociażby po obu stronach lustra, przy górnej jego krawędzi. Zastosowanie przynajmniej kilku punktów świetlnych, odpowiednio od siebie oddalonych, pozwoli wydajniej rozjaśnić wnętrze.

Dodatkowo podświetlone wbudowanymi diodami ledowymi lustro łazienkowe to często spotykane rozwiązanie w pomieszczeniach utrzymanych w stylu glamour.


Wanna w łazience

Na potrzeby aranżacji łazienki w stylu glamour spokojnie możemy zamontować zarówno wannę wolnostojącą w wersji niezabudowanej, jak i wersję przyścienną lub narożną, której zabudowa została wykończona bogatą w ozdoby i wzory płytą. Do wnętrz glamour świetnie sprawdzą się duże wolnostojące wanny o owalnym kształcie, pozbawione stelaża i nóżek.


Wykończenie ścian i podłogi

Rozświetleniu wnętrza sprzyjają bogate we wzory oraz ozdoby płytki na ścianach i podłodze, dodatkowo wspomagane połyskującą mozaiką czy też listwami dekoracyjnymi. W stylu glamour sprawdzą się zarówno kafelki matowe, jak i z powłoką połyskującą.

Na ścianie sprawdzą się zarówno wzorzyste tapety o nieszablonowej koncepcji, jak i indywidualnie projektowane według naszego uznania szablony.


Podsumowanie

Styl glamour to bogate wzornictwo, pełne kontrastujących ze sobą, żywych barw. W takich aranżacjach spotkać można wykończenia w kolorze srebrnym, czarnym czy tez złotym. Warto przed wyborem konkretnych wariantów przyjrzeć się radom oraz przykładowym aranżacjom utrzymanym w tej koncepcji, aby nie przedobrzyć z dodatkami oraz innymi elementami wystroju.

➲ Zobacz również  Biała toaletka Mirella z lustrem i taboretem

Przykładowe aranżacje łazienek w stylu glamour

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów wykończenia łazienki z uwzględnieniem cech charakterystycznych dla stylu glamour.

[1/2] Duża łazienka – zabudowana wanna przyścienna, ściany w błękitnym odcieniu, dekoracyjne lustro z ramą

Uwagę przykuwa duża wanna prostokątna, z praktycznymi i eleganckimi schodkami w ciemnobrązowym odcieniu, jasna kolorystyka ścian, z dekoracyjnym lustrem łazienkowym i umywalką z szafką oraz blatem kamiennym. Wnętrze zdobią również wnękowe podświetlenia ledowe.
Uwagę przykuwa duża wanna prostokątna, z praktycznymi i eleganckimi schodkami w ciemnobrązowym odcieniu, jasna kolorystyka ścian, z dekoracyjnym lustrem łazienkowym i umywalką z szafką oraz blatem kamiennym. Wnętrze zdobią również wnękowe podświetlenia ledowe.

[2/2] Luksusowa łazienka, pełna podświetleń oraz przeszkleń, z połyskującymi płytkami podłogowymi

Bogato zdobiona łazienka, utrzymana w luksusowym stylu, pełnym przepychu, z licznymi przeszkleniami, elementami połyskującymi, dużymi lustrami łazienkowymi, licznymi podświetleniami ledowymi, ciemnymi płytkami podłogowymi oraz jasnymi akcentami ścian.
Bogato zdobiona łazienka, utrzymana w luksusowym stylu, pełnym przepychu, z licznymi przeszkleniami, elementami połyskującymi, dużymi lustrami łazienkowymi, licznymi podświetleniami ledowymi, ciemnymi płytkami podłogowymi oraz jasnymi akcentami ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Piętrowy organizer Umbra Pirouette na kosmetyki

czw. kwi 8 , 2021
Praktyczny organizer stojak Umbra Pirouette na kosmetyki i akcesoria łazienkowe, […]
organizer łazienkowy Umbra Pirouette na akcesoria kosmetyczne, wymiary 23 x 23 x 56 cm

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.