Styl boho w łazience Rankingi z 29 maja 2024

Jakie elementy dekoracyjne i kolory warto wybrać do stylu boho? Czym się on charakteryzuje?

Styl boho to styl oparty przede wszystkim na naturalności, swobodzie i braku ograniczeń. Został ukształtowany przez cyganerię oraz hippisów, którzy kierowali się w życiu wyłącznie swoimi zasadami i charakteryzowali się minimalistycznym stylem życia.

styl boho we wnętrzu łazienki
styl boho we wnętrzu łazienki

Ówczesne boho nie podążało za trendami – obecnie samo tworzy odrębny, modny styl, który zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Oryginalność i uniwersalność sprawia, że boho sprawdza się zarówno na wybiegach mody, jak również w aranżacjach różnorodnych wnętrz.


Przełamanie bieli

Kolorystyka to bardzo ważny element każdego wnętrza. Odpowiednio dobrana stanowi bazę do wykończenia otoczenia w różnorodnym stylu. W przypadku łazienki istnieje bardzo duża różnorodność. Najbardziej uniwersalnym tłem jest biel, która doskonale sprawdza się jako baza, ponieważ idealnie kontrastuje z innymi barwami i podkreśla ich obecność.

W łazience biel to na ogół przeważający kolor, chociażby ze względu na białą armaturę. Styl boho charakteryzuje się tym, że biel przełamuje się barwami pochodzącymi z natury, takimi jak:

  • kolory ziemi,
  • miedź,
  • odcienie drewna,

ale również wiele innych kolorów. W końcu boho nie lubi ograniczeń. Jeśli tłem jest właśnie biel, nie stoi nic na przeszkodzie, aby dodać wielobarwne dodatki w kontrastujące wzory.


Dżungla w łazience

Rośliny w łazience to coraz częściej praktykowany dodatek. Styl boho uwielbia naturę, dlatego projektując łazienkę w tym stylu nie wolno zapomnieć o kwiatach. Dozwolone są zarówno sztuczne jak i żywe rośliny, kolorowe oraz zielone. Czym więcej, tym lepiej.

➲ Zobacz również  Toaletka kosmetyczna w łazience

Naturalne otoczenie sprzyja relaksowi, a różnorodność dostępnych roślin pozwala na znalezienie odpowiednich, które będą odporne na warunki panujące w łazience, a także dopasują się do każdego wyznaczonego miejsca.


Efekt starych mebli

Łazienka to pomieszczenie, które nie wymaga zbyt dużej ilości mebli, dlatego warto zadbać o to, aby te, które się tam znajdują, były wyjątkowe i tworzyły niesamowity nastrój. Boho kocha stare meble w stylu vintage, które po odnowieniu wyglądają naprawdę imponująco. Przemalowane na biało lub wyszlifowane i wylakierowane mogą służyć przez kolejne lata jako stylowe dodatki. Dostępne są również nowe meble stylizowane na używane.


Kolorowe dodatki

Dywanik łazienkowy to jeden z podstawowych dodatków tego pomieszczenia. Nie tylko jest praktyczny, ale pełni również funkcję stylowej ozdoby. Kolorowe, wzorzyste dywaniki, często ozdobione frędzlami dodadzą łazience ciepła i oryginalnego wyglądu.

Istotnym aspektem jest oświetlenie, które wprowadza klimat i intymną atmosferę. W stylu boho należy zapomnieć o kryształowych lampionach, które błyszczą białym światłem. Subtelna żółta barwa małych, aczkolwiek licznych lampek i żarówek, podkreśla naturalność wnętrza.

Dodatkowy efekt niepowtarzalnego, swobodnego i ciepłego klimatu dodadzą kolorowe świeczki i lampiony.

Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/styl-boho-w-lazience/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Folia w płynie Ceresit CL 51 15 kg, z przeznaczeniem do izolacji

śr. sty 27 , 2021
Produkt Ceresit CL 51 15 kg jest dedykowany przede wszystkim […]
płynna elastyczna folia izolacyjna Ceresit CL 51 15 kg

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.