Okrągłe lustro do łazienki Rankingi z 25 kwietnia 2024

Czy owal sprawdzi się w każdym wnętrzu? Jakie kryteria powinno spełniać lustro łazienkowe w kształcie okręgu? Poradnik wraz z rankingiem owalnych luster łazienkowych.

Lustro to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Szklana tafla, w której możemy się przejrzeć jest nam potrzebna do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych, golenia, malowania, czy czesania.

okrągłe lustro łazienkowe z drewnianą ramą, zawieszone nad umywalką
okrągłe lustro łazienkowe z drewnianą ramą, zawieszone nad umywalką

Zanim jednak dokonamy zakupu określonego zwierciadła, przemyślmy jakie mamy względem niego oczekiwania. Ma przełamać prostotę wnętrza? Być ciekawym dodatkiem aranżacyjnym? A może jego zadaniem jest jedynie spełnianie swojej roli przy naszej codziennej toalecie?

Jedno jest pewne: najbardziej uniwersalnym, a zarazem najciekawszym stylistycznie wyborem jest lustro okrągłe. Jakimi kryteriami kierować się przy jego zakupie? Sprawdźmy.


Okrągłe lustro, a design łazienki

Koło jest idealną figurą, która odnajdzie się nieomalże w każdym typie aranżacji pomieszczeń. Nie ma zatem większego znaczenia w jakim stylu urządziliśmy naszą łazienkę, bo okrągłe lustro, albo będzie ciekawie kontrastowało z jej wystrojem lub stanowiło z nim spójną całość.

  • Jeżeli chcemy podkreślić charakter naszej łazienki, a urządziliśmy ją w stylu rustykalnym lub boho – postawmy na lustro, któremu do zawieszenia służy sznur.
  • Okrągłe lustro oprawione czarną ramą to dobry wybór do łazienek w stylu loft. Z kolei zwierciadło w kształcie koła, w drewnianej ramie uzupełni podkreśli prowansalski styl pomieszczenia.
  • Jeżeli bliski jest nam minimalizm lub klasyka postawmy na lustro bez oprawy. 

Jakie kryteria w wyborze okrągłego lustra brać pod uwagę?

  • Niemniej ważny od stylu, jest rozmiar lustra. Okrągłe lustro najlepiej dopasować do umywalki, nad którą najpewniej znajdzie się jego miejsce. By całość wyglądała dobrze, lustro powinno być nieznacznie szersze.
  • Ważne jest także symetryczne ustawienie lustra (idealnie w osi umywalki).
  • Zwracajmy także szczególną uwagę na to, na jakiej wysokości zawieszamy lustro. To musi być z kolei uzależnione od wzrostu naszego czy też naszych domowników.
  • Jeśli chodzi o minimalne wymiary okrągłego lustra, przyjmuje się, że średnica o rozmiarach 40 cm to najmniejsza, obowiązkowa opcja. Dlaczego? Z prozaicznego powodu: w mniejszym lustrze ledwo zmieści się nasza twarz. Najlepiej, kiedy przy zakupie modelu weźmiemy pod uwagę wszystkich współlokatorów – uśrednioną wartością będzie wtedy średnica 70 cm. Pozwoli to na swobodne przeglądanie się w lustrze osób o różnych rozmiarach wzrostu.
  • Dobrze, kiedy w pobliżu lustra nie ma innych elementów wyposażenia w postaci szafek czy półek. Nie powstaje wtedy wrażenie, że lustro zostało „wciśnięte” na mocno zagospodarowaną już ścianę łazienki.
➲ Zobacz również  Półka pod prysznic

Postawmy na jakość

Łazienka należy do najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w domu, a jej urządzanie czy remont do najdroższych wydatków. Z tych względów nie należy oszczędzać na lustrze.

Należy pamiętać, że model, który wybierzemy musi opierać się działaniu wilgoci, ale i wysokiej temperatury. Ta zasada obowiązuje nie tylko taflę, ale i ramy będące uzupełnieniem okrągłego lustra.

Zwracajmy uwagę na sposób montażu i na to by model, który wybierzemy był odpowiednio i solidnie zabezpieczony. Jeżeli kupimy lustro łazienkowe ze słabej jakości powłoką, po niedługim czasie dostrzeżemy efekty naszego wyboru – na tafli pojawią się nieestetyczne plamy.


Okrągłe lustra łazienkowe w Rankingu TOP10

Ranking kwiecień 2024

Zestawienie zawiera 10 najchętniej wybieranych owalnych luster, z przeznaczeniem do łazienki. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie, czyli jakie okrągłe lustro do łazienki?

Owalne lustra z reguły dysponują mniejszą szerokością w stosunku do wysokości, w efekcie czego sprawiają one wrażenie smuklejszych. Sprawdzą się one tam, gdzie dysponujemy stosunkowo wąską do zagospodarowania przestrzenią. Na potrzeby lustra montowanego nad umywalką warto zdecydować się na takie mające szerokość przynajmniej 50 cm.

➲ Zobacz również  Kinkiet łazienkowy

A co z ramą lustra? Pełni one istotną rolę dekoracyjną, która świetnie sprawdzi się we wnętrzu zarówno nowoczesnym (np. z ramą z wbudowanym podświetleniem), jak i vintage (np. z drewnianą ramą). Z kolei łazienki loftowe lub też hi-tech dobrze komponują się z lustrami pozbawionymi ramy.

Dodatkowe podświetlenie ledowe, zamontowane w lustrze łazienkowym, wpływa nie tylko na walory estetyczne, ale również i funkcjonalne pomieszczenia. Listwa LED rozświetla wnętrze, ułatwiając wykonywanie codziennej toalety. Zamiast samej listwy możemy natomiast zdecydować się na zamontowanie kinkietów łazienkowych po bokach lustra – ich instalacja będzie wymagała dodatkowej przestrzeni na ścianie.

Szczególnie w małych łazienkach częstym procederem jest zamontowanie lustra łazienkowego nad umywalką z szafką. Posiadanie tych ważnych elementów wyposażenia w jednym miejscu znacząco oszczędza miejsce, ponadto jest to rozwiązanie bardzo praktyczne – otrzymujemy własną przestrzeń mogącą pełnić funkcję toaletki kosmetycznej.

Ostatnie znalezione hasła:

  • lustra łazienkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Bojler elektryczny

czw. gru 10 , 2020
Do ogrzewania użytkowej wody stosowane są podgrzewacze, nazywane także bojlerami. […]
elektryczny bojler w łazience

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.