Oczyszczacz powietrza do łazienki Rankingi z 13 czerwca 2024

Jaki będzie najlepszy do domu? Z nawilżaczem czy jonizatorem? Co brać pod uwagę przy wyborze dobrego oczyszczacza powietrza?

Zanieczyszczone powietrze zwłaszcza w okresie zimowym zatruwa nasz organizm. Niestety smog jest częstym zjawiskiem i to nie tylko w większych miastach. Ponadto, alergeny unoszące się w powietrzu doprowadzają do alergii wziewnych, które znacząco pogarszają jakość życia. Rozwiązaniem wielu problemów okazuje się urządzenie oczyszczające powietrze.

Jaki domowy oczyszczacz powietrza najlepszy? Poradnik zakupowy i Ranking oczyszczaczy powietrza.
Jaki domowy oczyszczacz powietrza najlepszy? Poradnik zakupowy i Ranking oczyszczaczy powietrza.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrze jest to niewielkie urządzenie, które zazwyczaj umieszcza się na podłodze. Posiada ono wentylator oraz parę rodzajów filtrów oczyszczających powietrze. Takie sprzęty posiadają wiele praktycznych funkcji. Co najważniejsze, usuwają z powietrza smog, alergeny, dym tytoniowy, kurz, zarodniki pleśni, roztocza oraz wirusy. Oprócz tego odświeżają powietrze, niwelując z niego wszelkie przykre zapachy.

Za tak dobre działanie odpowiadają specjalne filtry znajdujące się w tych sprzętach, czyli filtry węglowe lub filtry HEPA.


Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Jaki oczyszczacz powietrza okaże się najlepszy? Wybór dostępnych rozwiązań jest niezwykle bogaty. Do wyboru mamy urządzenia o podstawowych opcjach, ale także o wielu innych dodatkowych funkcjach. Niektóre z nich mają tak zwany tryb nocny czy mierzą poziom hałasu.

Decydując się na dany model, powinien on przede wszystkim odpowiadać naszym wymaganiom. Zwróćmy uwagę na wszystkie funkcje i parametry danego urządzenia. Ważna jest filtracja powietrza i zastosowany w urządzeniu system filtrowania.

Istotne jest także to, z ilu elementów składa się dany model i czy potrafi również wychwycić z powietrza sierść zwierząt czy kurz. Powinien poradzić sobie także z alergenami i nieprzyjemnymi zapachami.

Dobry oczyszczacz powietrza powinien poradzić sobie z pyłami zawieszonymi pm2,5 i pm10. Najlepszy oczyszczacz powietrza to taki, który jest w stanie poprawić jakość naszego życia, dzięki czemu polepszy się zdrowie, a także nastrój wszystkich domowników.

➲ Zobacz również  Kratka wentylacyjna do łazienki

Tanie Oczyszczacze powietrza w Rankingu TOP8

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 8 najchętniej wybieranych tanich oczyszczaczy powietrza do 500 zł. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


W jakie filtry powinien być wyposażony dobry oczyszczacz powietrza?

Decydując się na dany model, warto zwrócić uwagę na zastosowane w nim filtry. Wysokiej jakości urządzenie powinno zostać wyposażone w:

  • filtr wstępny (do eliminacji większych cząsteczek pyłków),
  • filtr HEPA ( do eliminacji niebezpiecznych pyłów 2,5 czyli składników smogu),
  • filtr węglowy (do pozbywania się z powietrza lotnych związków organicznych oraz nieprzyjemnych zapachów).

Podział oczyszczaczy powietrza ze względu na ich funkcjonalność

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Alergicy skarżą się zwłaszcza na takie objawy swojej alergii jak: swędzenie skóry, osłabienie, katar, zapalenie spojówek, astmę, kaszel. Niestety alergeny mogą pojawić się w każdym miejscu, nie tylko na świeżym powietrzu. Często przedostają się również do zamkniętych budynków, czyli także do naszych domów. Aby móc ograniczyć ich ilość w naszym otoczeniu warto zastosować oczyszczacz powietrza dedykowany właśnie alergikom. Okazuje się on skuteczny w usuwaniu alergenów oraz pyłków, zapewniając wszystkim domownikom czyste i świeże powietrze.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Do oczyszczania powietrza z kurzu i alergenów sprawdzi się również sprzęt z jonizatorem. Dzięki niemu można przywrócić utraconą równowagę jonową w pomieszczeniu, a więc polepszyć jakość życia. Jonizator służy przede wszystkim do usuwania z powietrza niebezpiecznych bakterii, wirusów i alergenów. Czyste powietrze wpływa na jakość snu i pomaga w koncentracji.

➲ Zobacz również  Osuszacz powietrza do łazienki

Oczyszczacz powietrza ze smogu

Wszechobecny smog doprowadza do rozwoju wielu schorzeń, między innymi astmy, niewydolności oddechowej, nowotworów oraz chorób serca. Specjalnie opracowany oczyszczacz powietrza ze smogu pozwala na eliminację wszystkich groźnych dla nas pyłów obecnych w powietrzu. Urządzenie to zostało wyposażone w zaawansowany system filtrów, a zwłaszcza wykazujący się wysoką skutecznością filtr HEPA.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Urządzenie to może łączyć w sobie efektywne oczyszczanie oraz nawilżanie powietrza. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które trudno znoszą sezon grzewczy. Suche powietrze panujące w domu może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem zmniejsza suchość powietrza i je zarazem oczyszcza. Na rynku dostępne są oczyszczacze z nawilżaczami ultradźwiękowymi, ewaporacyjnymi czy parowymi.


Oczyszczacze powietrza w Rankingu TOP15

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 15 najchętniej wybieranych oczyszczaczy powietrza. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/oczyszczacz-powietrza-do-lazienki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Klimatyzator do domu i mieszkania

czw. maj 27 , 2021
Klimatyzacja do mieszkania jest świetnym sposobem na poradzenie sobie z […]
Jaki klimatyzator do domu i mieszkania najlepszy? Przenośny czy stacjonarny? Poradnik zakupowy, rodzaje i Ranking klimatyzatorów domowych.

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.