Naklejki do łazienki na płytki (kafelki)

dekoracyjne naklejki na kafelki i płytki w łazience
dekoracyjne naklejki na kafelki i płytki w łazience

Odświeżenie wyglądu łazienki

Ciekawym i bardzo prostym sposobem na odświeżenie wnętrza łazienki są specjalne naklejki na ścianę. Wybór tego typu dekoracji jest coraz większy, a stosunkowo niska cena i łatwość samodzielnego stosowania zachęca do estetycznych eksperymentów.

Naklejki przeznaczone do łazienek są najczęściej wykonane z odpornego na wilgoć PCV. Do wyboru mamy mniejsze lub większe wzory – abstrakcyjne lub o konkretnej tematyce – a także realistyczne fototapety. Możemy nimi w dowolny sposób dekorować wszelkiego rodzaju ściany o gładkiej powierzchni: pojedyncze płytki, ściany pomalowane farbą lub tapety. Wzory prezentują się oczywiście najlepiej na gładkim, neutralnym tle.

Wzory naklejek na kafelki

Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu możemy osiągnąć dowolny efekt aranżacyjny: kwiatowe wzory stworzą w łazience romantyczny kobiecy klimat, czarno-biała fototapeta nada wnętrzu elegancji, a kolorowe naklejki z wizerunkami rybek czy postaci z bajek zachęcą dzieci do kąpieli.

Naklejki możemy stosować w różnych konfiguracjach, jako pojedynczy element lub w formie powtarzalnych akcentów, które ożywią jednolitą powierzchnię wyłożoną jednobarwną glazurą.

Szybkie FAQ o naklejkach

#1 Ile kosztują naklejki na płytki?

Naklejki na kafelki oferowane są w zestawach po kilkadziesiąt sztuk, gdzie za pojedynczą naklejkę zapłacimy już od nieco ponad złotówki. Cenę determinuje nie tylko rozmiar, ale także i wzór - im bardziej skomplikowany, tym oczywiście droższy.

#2 Czy naklejki są trwałe?

Pokrycie laminatem samoprzylepnej folii zwiększa trwałość naklejek, dzięki czemu uzyskujemy produkt cechujący się dużą odpornością na działanie czynników mechanicznych. Powinniśmy jednak zachować ostrożność przy czyszczeniu ich powierzchni, przede wszystkim nie używać szorstkich ścierek oraz silnych środków czyszczących. Na trwałość samych naklejek wpływa również, czy dokładnie oczyściliśmy kafelki przed ich nakładaniem oraz czy płytki posiadają swoje wzornictwo (te o gładkiej powierzchni znacznie dłużej utrzymują samoprzylepną folię z dobrym stanie).

#3 Jak naklejać?

Ze względu na zastosowanie samoprzylepnej folii nanoszenie naklejek na płytkę nie stanowi większego problemu, należy uważać jedynie, aby wykonywać to równo i dokładnie (przy większych płytkach musimy szczególnie uważać, aby nie doszło do powstania nierówności ze względu na ich nierównomierne naklejanie), każdy kafelek po kolei.
➲ Zobacz również  Lustro łazienkowe
Płytkę ceramiczną przed naklejaniem powinniśmy oczyścić myjąc je (najlepiej wilgotną szmatką), używając do tego w razie potrzeby detergentów. Pamiętajmy również o osuszeniu kafelków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Następny poradnik z rankingiem

Płytki do łazienki

pt Lis 22 , 2019
Płytki ceramiczne występują w wersji glazurowanej (kafelki błyszczące), oraz nieszkliwionej […]
płytki łazienkowe ścienne i podłogowe

Iraa.pl 2019

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.