Mata piankowa do łazienki Rankingi z 20 kwietnia 2024

Dlaczego warto ją wybrać? Jakie posiada cechy? Poradnik z rankingiem mat łazienkowych.

łazienkowa mata piankowa przy wannie
łazienkowa mata piankowa przy wannie

Po wyjściu z wanny lub spod prysznica nietrudno o wypadek. Mokra podłoga zwiększa ryzyko poślizgnięcia się mogącego mieć przykre konsekwencje dla naszego zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby podłoże przeciwdziałało takim ewentualnościom. Dużą popularnością cieszy się mata piankowa. Jest tania, praktyczna i doskonale wchłania wodę. Jakimi kryteriami kierować się przy jej wyborze?


Fenomen mat piankowych

W przeciwieństwie do dywanika z długim włosiem, na piankowej macie łazienkowej gromadzi się mniej kurzu, pyłów i włosów. Można również szybciej usunąć z niej zanieczyszczenia – matę wystarczy bowiem wrzucić do pralki i prać w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Produkt ten jest bardziej praktyczny od dywanika wykładzinowego, który szybciej przesiąka wodą. Mata piankowa wykonana z tworzywa PCV jest bardziej chłonna, co zapewnia większy komfort użytkowania. Tego typu podkładka pod nogi o gąbczastej fakturze nie ulega odkształceniom, jest miękka, przyjemna w dotyku i co najważniejsze –odporna na działanie wilgoci. Wszystkie te zalety sprawiają, że znalazła szerokie uznanie wśród rzeszy klientów.


Jakie cechy powinna mieć mata piankowa do łazienki?

Można by pomyśleć, że skoro zakup maty piankowej do łazienki nie wymaga posiadania wysokiego budżetu, nie będzie ona estetyczną ozdobą. Nic bardziej mylnego! Obecnie producenci mat PCV prześcigają się w rozmaitych wzorach i wariantach kolorystycznych, a więc z łatwością mogą one wkomponować się w aranżację pomieszczenia.

Gdy już zatem zdecydujemy, że to właśnie mata z pianki będzie idealnym rozwiązaniem do naszej łazienki, musimy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • mata powinna być antypoślizgowa – co zapobiegnie upadkom na mokrej podłodze po kąpieli;
  • kształt maty powinien być dopasowany do kształtu wanny lub brodzika – do prostokątnego urządzenia sanitarnego dobierzmy prostokątną matę. Gdy zaś wanna lub brodzik są okrągłe, kupmy matę o takim samym kształcie. Posadzka będzie odpowiednio zakryta, co po wyjściu z kąpieli zapewni właściwą izolację dla gołych stóp;
  • kolor maty – o którym była wcześniej mowa. Powinien współgrać on z tonacją, w jakiej utrzymana jest łazienka. Nietuzinkowe wzory mogą też nieco ożywić i ocieplić wnętrze łazienki.
➲ Zobacz również  Toaletka kosmetyczna w łazience

Warto również dodać, że istotną rolę odgrywa również sam kształt pomieszczenia. W prostokątnych łazienkach lepiej sprawdzi się mata piankowa o zaokrąglonych krawędziach i odwrotnie – do okrągłych pomieszczeń bardziej pasuje mata o kanciastych brzegach.


Maty łazienkowe w Rankingu TOP10

Ranking kwiecień 2024

Zestawienie zawiera 10 najchętniej wybieranych mat do łazienki. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


A co zamiast maty piankowej?

W naszej łazience mamy wiele możliwości umieszczenia odpowiedniego dywanika łazienkowego, również pod katem zastosowanego materiału. Jeżeli koncepcja zakupu antypoślizgowej maty wykonanej z pianki PCV nie przypadła nam do gustu, wówczas możemy zdecydować się na dywanik:

  • z gumy – posiada również antypoślizgową powierzchnię, co jest szczególnie istotne w przypadku korzystania z pomieszczenia sanitarnego. Pewnym mankamentem jest kwestia komfortu ich stosowania (efekt „wtapiania” się stopy w materiał przez jego plastyczność), jednakże dedykowane są szczególnie osobom, dla których liczy się przede wszystkim łatwość czyszczenia powierzchni oraz szybkie schnięcie (wilgoć nie wnika do wnętrza dywanika). Guma dobrze izoluje, co docenią osoby, które w swojej łazience nie posiadają ogrzewania podłogowego;
  • z drewna – dzięki antypoślizgowej powłoce mogą być z powodzeniem stosowane również w domowych pomieszczeniach sanitarnych. Bambus lub też inny materiał drewniany są dobrze zaimpregnowane, co zabezpiecza przed nadmiernym wnikaniem wilgoci, ponadto cechują się wysoką trwałością oraz łatwością w pielęgnacji. Niektórym może natomiast przeszkadzać ich twarda powierzchnia;
  • z włókna naturalnego – świetnie sprawdzą się w łazience ze względu na zewnętrzną część przyjemną w dotyku, dodatkowo dającą uczucie przyjemnego ciepła. Spodnia powłoka jest wykonana z gumy, która zabezpiecza dywanik przed niekontrolowanym poślizgiem. Z reguły możemy je czyścić zarówno ręcznie, jak i przy wykorzystaniu pralki automatycznej;
  • z włókna sztucznego – zapewniają komfortowe ciepłe, w dodatku sam materiał ma właściwości antypoślizgowe. Mamy ponadto spory wybór wariantów kolorystycznych oraz wzorów. Bez problemu można je czyścić przy wykorzystaniu pralki automatycznej.
➲ Zobacz również  Mydelniczka

Ostatnie znalezione hasła:

  • www iraa pl
  • https://www iraa pl/mata-piankowa-do-lazienki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Farba do płytek

śr. wrz 30 , 2020
Odświeżenie wyglądu naszej łazienki nie zawsze musi wiązać się z […]
malowanie płytek w łazience

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.