Lustro stojące do łazienki Rankingi z 13 czerwca 2024

Jakie wybrać do naszej łazienki? A może wystarczy nam zwykłe małe lusterko kosmetyczne? Poradnik z rankingiem stojących luster.

W łazience powinniśmy mieć nie tylko lustro zawieszone na ścianie czy umieszczone w drzwiczkach szafki. Potrzebujemy także przenośnego, które będzie także obrotowe i miało lustrzaną taflę z obydwu stron. Taki wymóg spełnia lustro stojące, dzięki któremu będziemy mogli przyjrzeć się swojej twarzy w sposób bardziej wnikliwi. Chodzi oczywiście o to, iż takie lusterko w jednej tafli odbija naszą twarz w sposób niezmieniony, a w drugiej w powiększeniu.

dekoracyjne lustro stojące w łazience, z półką oraz wieszakiem na ręczniki
dekoracyjne lustro stojące w łazience, z półką oraz wieszakiem na ręczniki

Po co lustro stojące do łazienki?

Stojące lustro na toaletce lub pralce czy półce pod prysznicem doskonale się nam przyda, gdy będziemy potrzebowali przyjrzeć się naszej twarzy czy całej skórze dokładniej. Łatwiej będzie nam ocenić daną zmianę, jaka pojawi się na ciele. Powiększające lustro pokaże nam z bliska krosty i przebarwienia, czy wągry i inne.

Będziemy wówczas mogli podjąć decyzję, co z daną zmianą lub wykwitem zrobić. Najczęściej takie lustro przydaje się nam do oczyszczania twarzy z głębszych zanieczyszczeń, znajdujących się zwykle na brodzie, skrzydełkach nosa i czasami na czole. Wzięte pod lupę wągry i wypryski nie będą miały racji bytu.

Dokładnie oczyszczoną twarz, dzięki wnikliwej ocenie poprzez powiększające lustro stojące w łazience, będzie można po zabiegu posmarować tonikiem i nałożyć krem regenerujący. Na potrzeby bardzo małych pomieszczeń najczęściej stosuje się jako alternatywę niewielkie, przenośne lusterka kosmetyczne.


Lusterka kosmetyczne w Rankingu TOP8

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 8 najchętniej wybieranych stojących lusterek kosmetycznych. Ranking zawiera aktualne propozycje.


Rodzaje luster stojących do łazienki

Jeśli mamy naprawdę dużą łazienkę możemy wstawić do niej ogromne lustro stojące. Zwierciadło rejestrujące całą naszą sylwetkę może okazać się naprawdę bardzo pomocne. Obejrzymy dzięki niemu nie tylko całą naszą sylwetkę, ale przede wszystkim skórę na całym ciele. Od czubka głowy po pięty. Wnikliwe oględziny ciała przed każdą kąpielą pomoże nam w porę zauważyć niepokojące zmiany i udać się z nimi do lekarza.

➲ Zobacz również  Wanna prostokątna

Przeważnie jednak mamy łazienki na tyle małe, gdzie takie duże lustro się nie zmieści. Zwierciadła o mniejszej wielkości, które postawimy na półce, możemy zdjąć i obejrzeć skórę nakierowując taflę ręką. W taki sposób też można przejrzeć ciało po całości. Lustra stojące do łazienki mogą mieć różne kształty:

  • okrągłe,
  • podłużne,
  • kwadratowe,
  • niestandardowe (faliste, ścięte itp.).

Z czego najczęściej znajdziemy w ofercie 3 pierwsze warianty. Niestandardowe spotkać można bardzo rzadko. Ewentualnie zamówić indywidualnie u producenta.

Rozróżniamy także łazienkowe lustra stojące pod względem użytej stopki. Uchwyty podstawy umieszczone są na bokach tafli, by lustro można było przekręcać ruchem obrotowym. Uchwyty stanowią przedłużenie podstawy osadzonej na kole, kwadracie lub nożycowych nóżkach.


Lustra stojące w łazience to wygoda

Tafle lustrzane mogą być zamknięte w ozdobnych ramkach lub mieć ozdobnie oszlifowane brzegi. Małe lampki led umocowane do brzegów lustra mogą się okazać bardzo pomocne, gdy będzie konieczne dodatkowe oświetlenie twarzy.

Dzięki stopce, na której osadzone jest lustro, możemy zwierciadłu zmieniać miejsce, brać do ręki, zabierać do wanny, czy pod prysznic. Lustra przeznaczone do łazienki mogą być poddawane wilgoci. Słabo parują, a jeśli pokryją się szronem, szybko on z tafli znika.

Łazienkowe lustra wystarczy umyć ciepłą wodą i wytrzeć do sucha. Można używać do ich konserwacji płynów przeznaczonych do mycia luster, ale wówczas nie należy ich zanurzać w wodzie, w której bierzemy kąpiel.


Lustra stojące w Rankingu TOP10

Ranking maj 2024

➲ Zobacz również  Szafka łazienkowa z umywalką Deftrans Milano 60 cm

Zestawienie zawiera 10 najchętniej wybieranych stojących luster do łazienki. Ranking zawiera aktualne propozycje.


Podsumowanie, czyli dlaczego warto postawić na lustro stojące?

Stojące, duże lustro w naszej łazience to nie tylko wygoda użytkowania, ale również element dekoracyjny, który umiejętnie ustawiony potrafi znacząco rozświetlić dodatkowo wnętrze pomieszczenia. Decydując się na ten wariant pamiętajmy, aby cała konstrukcja była stabilna – przy opieraniu konstrukcji o ścianę warto wykorzystać np. podpórki przypodłogowe, innym rozwiązaniem będzie zakup lustra stojącego wyposażonego w dopasowany stelaż.

W przypadku lustra stojącego istotną rolę odgrywa przede wszystkim rozmiar naszej łazienki – w małych pomieszczeniach lustro o sporych gabarytach z reguły nie wchodzi w grę, najczęściej stosowanym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest montaż konstrukcji wiszącej, która nie zajmuje dodatkowego miejsca. Alternatywą może być zamontowanie lustra na szafce łazienkowej i oparcie go o ścianę lub zakup małego, przenośnego lusterka kosmetycznego.

Materiał wykończenia ramy odgrywa istotną rolę w kontekście stylu aranżacji przestrzeni łazienkowej. Jeżeli poszukujemy czegoś do ocieplenia wnętrza naszego wnętrza, wówczas warto postawić na drewniane wykończenie obwódki lustra. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie z kolei rama w kolorze białym, czarna barwa natomiast dedykowana jest bardziej do wnętrz w stylu minimalistycznym lub vintage. Do łazienki glamour warto wybrać lustra posiadające srebrną albo złotą ramę.

Lustro stojące najlepiej zamontować w pustej przestrzeni, najlepiej znajdującej się w pobliżu okien, przez co uzyskamy mocny efekt dodatkowego oświetlenia wnętrza łazienki. Przeciwległe ściany w stosunku do wanny albo kabiny prysznicowej również się sprawdzą.

Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/lustro-stojace-do-lazienki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Folia w płynie do łazienki

pon. lis 30 , 2020
Specyficzne warunki panujące w łazience wymagają zastosowania odpowiedniej izolacji, której […]
hydroizolacja łazienki za pomocą folii w płynie

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.