Klimatyzator przenośny Rankingi z 13 lipca 2024

Jaki najlepiej wybrać do pomieszczeń domowych? Czy i kiedy może się on sprawdzić w łazience? Co brać pod uwagę przy wyborze dobrego klimatyzatora przenośnego?

Upalne lata skłaniają nas do inwestowania w wentylatory czy klimatyzatory. Godnym polecenia jest zakup zwłaszcza klimatyzatorów przenośnych, które nie wymagają specjalnego montażu, a ponadto są mniej kosztowne, od ich wersji stacjonarnej. Na jaki klimatyzator przenośny warto się zdecydować?

Jaki domowy klimatyzator przenośny najlepszy? Rodzaje i Ranking klimatyzatorów przenośnych.
Jaki domowy klimatyzator przenośny najlepszy? Rodzaje i Ranking klimatyzatorów przenośnych.

Dostępne rodzaje klimatyzatorów przenośnych

Wśród urządzeń przenośnych możemy wymienić modele monoblokowe oraz te typy split. Wybór konkretnego sprzętu zależy w dużej mierze od pomieszczenia, które ma zostać schłodzone przy jego użyciu. Co ważne, obie wersje klimatyzatorów znajdują zastosowanie jedynie w pomieszczeniu, w którym znajduje się okno. Ogrzewane powietrze musi bowiem znaleźć ujście na zewnątrz.


Klimatyzator przenośny – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Przepływ powietrza

To od tego właśnie parametru zależeć będzie tempo chłodzenia powietrza. Jeśli przepływ powietrza jest dosyć niski wówczas więcej czasu zajmie urządzeniu schłodzenie całego wnętrza. Parametr ten powinien oscylować na poziomie minimum 300 m³/h w przypadku małych i średnich pomieszczeń, jeśli chodzi o duże przestrzenie, najlepiej, jeśli wynosi on min 400 /h.

Czynnik chłodniczy

Czynnik chłodniczy składa się z jednego związku chemicznego lub też z mieszaniny paru różnych związków. Zazwyczaj wykorzystuje się w urządzeniach czynnik: R290, R407C i R410A. Najbardziej przyjazny środowisku jest czynnik R290, a więc czysty propan.

Tryby pracy

Klimatyzatory przenośne mogą pełnić również inne funkcje. Niektóre modele potrafią dodatkowo osuszać powietrze czy też posiadają tryb wentylacji. Niektóre produkty zostały wyposażone także w tryb ogrzewania. Dzięki różnym trybom pracy klimatyzator staje się sprzętem wszechstronnym i jest w stanie zastąpić parę innych urządzeń.

Klasa energetyczna

Bardzo istotny parametr, od którego zależy to, ile będzie nasz kosztowało użytkowanie danego urządzenia. Warto zdecydować się na sprzęt energooszczędny, który nie będzie pobierał zbyt dużo prądu, a zapewni nam efektywne chłodzenie.

Głośność

Klimatyzatory przenośne typu monoblok ze względu na swoją konstrukcję, pracują dość głośno, jednakże gwarantują bardzo dobrą wydajność. Sprzęty typu split emitują mniej hałasu, są więc bardziej komfortowe w użytkowaniu. Wybór zależy jednak od naszych indywidualnych wymagań i miejsca zastosowania urządzenia. Klimatyzator przenośny umiejscowiony w sypialni powinien pozwalać na spokojny sen i odpoczynek, a więc nie może on działać zbyt głośno.

Zakres temperatur

Zazwyczaj minimalna temperatura, jaką możemy ustawić, wynosi od 15 do 17 stopnia, natomiast najwyższa oscyluje na poziomie od 28 do 32 stopni w zależności od modelu. Warto jednak pamiętać, że skrajne wartości są całkowicie nieprzydatne.


Najtańsze Klimatyzatory przenośne w Rankingu TOP 10

Ranking maj 2024

➲ Zobacz również  Profesjonalny Montaż Klimatyzacji w Poznaniu

Zestawienie zawiera 10 najtańszych przenośnych klimatyzatorów domowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Jakie są dodatkowe funkcje klimatyzatorów przenośnych?

  • Swing – funkcja ta pozwala na zmianę kąta wypływania chłodnego powietrza, jest to możliwe dzięki ruchomym klapkom, które poprzez zmianę swojego położenia mogą zmienić kąt wylotu powietrza.
  • Sygnalizacja zapełnienia zbiornika na skropliny – przydatna funkcja, która przypomina o tym, aby na czas opróżnić zbiornik na skropliny. Dzięki niej, nie trzeba więc kontrolować zapełnienia pojemnika, a sygnalizator sam nam da znać, kiedy trzeba pozbyć się kondensatu.
  • Timer – dzięki niemu można zaplanować czas pracy urządzenia. Pozwala na włączenie urządzenia w dogodnym dla nas momencie.
➲ Zobacz również  Wodomierz

Czy warto zdecydować się na zakup klimatyzatora przenośnego?

Jest to świetna propozycja dla wszystkich osób, które chcą uchronić się przed uciążliwą falą upałów. To rozwiązanie niosące ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na efektywne schłodzenie wnętrza, ponadto jego zakup nie wiąże się z dużymi wydatkami, jak w przypadku klimatyzacji stacjonarnej.

Klimatyzator przenośny typu split nie generuje tak uciążliwego hałasu, jak wersja monoblokowa. Z tego właśnie względu, to te modele są najchętniej wybierane. Sprzęt ten jest bardzo wygodny i łatwy w obsłudze, ponadto nie trzeba do niego kuć otworu pod rurę, którą ulatniałoby się ciepłe powietrze. Jego mobilność pozwala na zastosowanie klimatyzatora w miejscu, gdzie jest on aktualnie najbardziej potrzebny (np. sypialnia).


Klimatyzatory przenośne w Rankingu TOP 10

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 10 najchętniej wybieranych przenośnych klimatyzatorów. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Pochłaniacz wilgoci do domu

śr. cze 9 , 2021
Nie w każdym domu wilgotność powietrza utrzymuje się na prawidłowym […]
Jaki pochłaniacz wilgoci najlepszy? Rodzaje i Ranking pochłaniaczy wilgoci.

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.