Kabina prysznicowa bez brodzika

nowoczesna kabina prysznicowa bez brodzika
nowoczesna kabina prysznicowa bez brodzika

Kabina prysznicowa otwarta, tzw. walk-in, zyskuje na coraz większej popularności, szczególnie wśród osób ceniących nowoczesny design łazienki. Kabina ta charakteryzuje się brakiem brodzika, który zastąpiony jest odpływem liniowym ze stali nierdzewnej umieszczonym w podłodze. Jako osłonę przed pryskającą wodą montuje się szybę prysznicową (ściankę), bądź szklane drzwi o odpowiednich wymiarach.

Czy warto zdecydować się na montaż kabiny bez brodzika?

+ PLUSY:

  • Wygoda użytkowania – zaletą kabiny tego typu jest przede wszystkim wygoda w użytkowaniu. Brak progu odgradzającego oraz brodzika chroni przed potknięciem i upadkiem, co docenią szczególnie osoby mające problemy z poruszaniem oraz osoby poruszające się np. na wózkach inwalidzkich.
  • Utrzymanie czystości – mała ilość dodatkowych elementów (np. rolek czy zawiasów) ułatwia czyszczenie i zapobiega osadzaniu się kamienia. Warto zwrócić jednak uwagę na jakość szkła, z którego wykonana jest szyba. Istotne jest jej pokrycie dodatkową powłoką polimerową, odporną na osadzanie się kamienia i zacieki. Pozwoli to na utrzymanie idealnie czystej ścianki przy minimalnym nakładzie sił domowników.
  • Estetyczny wygląd – prosta forma prysznica sprawdzi się bez wątpienia zarówno w bardzo dużej, jak i małej łazience. Przestrzeń kąpielową, ograniczoną tylko szybą, łatwo dostosować do możliwości metrażowych każdego wnętrza. W małej łazience taka kabina pozwoli na optyczne powiększenie przestrzeni,  w dużej zagwarantuje oszałamiający wygląd. Szkło – jako materiał uniwersalny, pasuje do różnorakich stylistycznie łazienek. Idealnie komponuje się zarówno w bogato zdobionych wnętrzach jak i w minimalistycznych koncepcjach. Każdej łazience nada wyjątkowego charakteru, który szybko nie wyjdzie z mody.
➲ Zobacz również  Oświetlenie do łazienki

– MINUSY:

  • Montaż – podstawowym ograniczeniem posiadania kabiny typu walk-in jest określona grubość stropu, który musi zmieścić odpływ liniowy. Jest to często pojawiający się problem w mieszkaniach w bloku i czasem całkowicie uniemożliwia montaż kabiny tego typu. Płytki podłogowe muszą być również odpowiednio wypoziomowane, umożliwiając spływ wody do odpływu liniowego.
  • Cena – niestety wysokiej jakości szyba oraz odpływ liniowy to spory wydatek. Nie należy oszczędzać również na ekipie montującej odpływ i przygotowującej podłogę. Instalacja nie jest prosta a popełnione na tym etapie błędy mogą przysporzyć wiele problemów.
  • Zachlapanie łazienki – ze względu na częsty brak drzwi w kabinach otwartych istotny jest montaż prysznica ze skierowaniem strumienia wody na szybę aby uchronić pozostałą powierzchnię łazienki przed zachlapaniem.

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze kabiny bez brodzika?

  • Rozmiar ścianki prysznicowej – szerokość najczęściej wynosi od 70 do 140cm. Firmy często oferują dopasowanie do indywidualnych potrzeb, ale wiąże się to z wyższą ceną szyby. Niektórzy decydują się również na montaż szklanych drzwi wahadłowych lub składanych skrzydeł.
  • Kolor profili – najczęściej szyba wykończona jest eleganckimi elementami chromowanymi, które umożliwiają jej przytwierdzenie do ściany. Popularna jest również wersja w kolorze czarnym.
  • Dobór płytek podłogowych – w przypadku użycia płytek z wysokim połyskiem (niezalecane – to płytki bardzo śliskie), warto zaopatrzyć się w antypoślizgową matę, która zniweluje ryzyko upadku pod prysznicem.
➲ Zobacz również  Kabina prysznicowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Następny poradnik z rankingiem

Ogrzewanie łazienkowe

pon Gru 2 , 2019
Idealna łazienka to łazienka właściwie dogrzana, ciepła. Optymalna temperatura w […]
ogrzewanie łazienkowe

Iraa.pl 2019

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.