Umywalka z szafką Rankingi z 13 lipca 2024

Czym się kierować przy wyborze? Na jaki materiał najlepiej się zdecydować? Poradnik zakupowy z rankingiem szafek z umywalką.

umywalka z szafką łazienkową
umywalka z szafką łazienkową

Nie wyobrażamy sobie łazienki bez umywalki. Stanowi ona często jeden z ważniejszych elementów wyposażenia. Szczególnie popularne stały się umywalki z szafkami, które pozwalają w estetyczny i praktyczny sposób wykorzystać wolne miejsce, a także zyskujemy oryginalną skrytkę na przedmioty łazienkowe. Jak zatem powinniśmy odpowiednio dobrać umywalkę z szafką?


Materiał wykonania

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze umywalki z szafką do łazienki jest materiał, z jakich zostały one wykonane. O ile często do samej umywalki nie mamy zastrzeżeń, o tyle materiał wykonania szafki, powinien być na tyle solidny, by przetrwała wilgotne i dość ciężkie łazienkowe warunki. W pierwszej kolejności odrzucamy te wykonane z płyt pilśniowych – nie są one na tyle wytrzymałe i odporne. Zwykle pod wpływem wilgoci puchną i pęcznieją, przez co pojawiają się pęknięcia, a w efekcie szafka rozpada się po pewnym czasie.

Jaki materiał wykonania szafki jest odpowiedni i przystosowany do warunków łazienkowych? Po pierwsze taki, który nie będzie chłonął wody jak gąbka, a także taki który wykaże się zwiększoną odpornością na wilgoć. Warto więc w pierwszej kolejności zwrócić uwagi na szafki wykonane z:

 • płyt MDF, a także meblowych HDF,
 • drewna, ale tylko wyłącznie: teak, cedr i iroko,
 • metalu,
 • tworzyw sztucznych.

Umywalka z szafką – najlepsze dopasowane

Dopasowanie umywalki do szafki staje się kwestią oczywistą. Zwykle wystarczy więc dopasować oba elementy na podstawie wymiarów i wysokości armatury. Wówczas zestaw pochodzi od jednego producenta. Jednak wiedząc jaki materiał, a także rozmiar szafki nas interesuje, możemy przystąpić do wyboru odpowiedniej konstrukcji mebla. Oto podstawowe czynniki na których powinniśmy się skupić, dobierając odpowiedni zestaw:

 • dobre wyprofilowanie,
 • łatwość montażu,
 • zabezpieczenie przed wilgocią.
➲ Zobacz również  Umywalka łazienkowa

Odpowiednio dobrana umywalka z szafką łazienkową, daje nam gwarancję zaoszczędzenia czasu, a także pieniędzy, gdyż cena zestawu od jednego producenta jest zwykle o wiele niższa niż kupowanie osobno obu elementów. Dodatkowo tego typu rozwiązania są idealnie do siebie dobrane i dopasowane, nie tylko pod względem estetycznym, ale spełniają też swoje funkcje praktyczne, dając o wiele więcej miejsca na łazienkowe akcesoria. Większość producentów oferuje również gwarancje na swoje zestawy.


Umywalki meblowe w Rankingu TOP10

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych meblowych umywalek łazienkowych, do montażu również z szafką. Dokładamy wszelkich starań i dbamy o to, aby poniższa tabela z rankingiem była aktualizowana na bieżąco.


Plusy i minusy szafki pod umywalkę

Decydując się na zakup gotowego zestawu umywalki z szafką lub osobnych elementów powinniśmy rozważyć kwestię dotyczącą możliwości aranżacyjnych naszej przestrzeni łazienkowej. To, co zda egzamin w dużym pomieszczeniu, niekoniecznie sprawdzi się w małej łazience. Spójrzmy zatem na zalety i wady zainstalowania szafki łazienkowej wraz z umywalką.

➲ Zobacz również  Zasłona prysznicowa

Zalety

 • dzięki szafce łazienkowej zyskujemy pod umywalką przestrzeń na zagospodarowanie naszych kosmetyków, ręczników czy też środków czyszczących, które w przypadku braku szafki łazienkowej musielibyśmy upychać po kątach lub w innych pomieszczeniach;
 • gotowe zestawy oferowane przez producentów są ze sobą spasowane, w efekcie czego nie musimy już się martwić kolorystyką albo designem szafki, jeżeli mielibyśmy ją kupować osobno;
 • modele wiszących szafek z umywalkami nie posiadają nóg, dzięki czemu wolną przestrzeń pod szafką łatwiej utrzymać w czystości, ponadto nie ma ryzyka przypadkowego trącania podstawy;
 • szafka stojąca wyposażona w drzwiczki to stabilna konstrukcja, ma stosunkowo dużą pojemność, można ją swobodnie przestawiać.

Wady

 • w małych umywalkach w zestawie z szafką częstym problemem jest niewielka przestrzeń na obrzeżach blatu, w efekcie czego postawienie np. kubka ze szczoteczkami albo antyperspirantu na jego obrzeżach może być mocno utrudnione;
 • montaż ścienny umywalki wiszącej wymaga ingerencji w strukturę ściany, trzeba również brać pod uwagę kwestię umiejscowienia syfonu baterii łazienkowej;
 • w przypadku braku nóżek czyszczenie powierzchni pod szafką mocno utrudnione;
 • przy szafkach na umywalkę nablatową musimy regularnie czyścić i pielęgnować powierzchnię blatu łazienkowego, szczególnie w miejscach, gdzie znajdują się otwory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Jak i czym czyścić umywalkę?

wt. wrz 15 , 2020
Umywalka to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia naszej łazienki, absolutnie […]
czyszczenie umywalki łazienkowej

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.