Umywalka wolnostojąca Rankingi z 13 czerwca 2024

Jaka będzie najlepsza do naszej łazienki? Co brać pod uwagę? Poradnik i ranking umywalek wolnostojących.

umywalka wolnostojąca
umywalka wolnostojąca

Łazienka to miejsce, gdzie bez wątpienia spędzamy dużo czasu. Rano przygotowujemy się do wyjścia, wieczorem zaś odpoczywamy po całym ciężkim dniu. Nie wyobrażamy sobie jej bez umywalki, w której na szybko możemy umyć twarz, a także szybko się odświeżyć. Często wybór odpowiedniej umywalki bywa trudny. Większość z nas stawia na modele wolnostojące. Jaką umywalkę wolnostojącą więc wybrać?


Wielkość umywalki wolnostojącej

Pierwsze, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze umywalki wolnostojącej, to szerokość. Zwykle za optymalną wartość przyjmuje się około 50-55 centymetrów. Jednak czasami nie zmieścimy umywalki o takich parametrach, wówczas pozostaje nam wybór węższego modelu. Jeśli jednak mamy wystarczająco dużo miejsca, śmiało możemy pokusić się nawet o te, szerokie na 70-80 centymetrów, dla prawdziwego komfortu. Pamiętajmy, by dopasować to przede wszystkim do swoich potrzeb.

Kolejnym parametrem jest głębokość. Bez wątpienia powinniśmy zwrócić na to uwagę. Pamiętajmy, że chodzi tu o wymiar od nas do ściany, nie mierzmy tego błędnie. Jeśli, tak samo jak w poprzednim przypadku, nie dysponujemy dużą ilością miejsca, musimy wybrać mniejsze umywalki wolnostojące. Jeśli jednak mamy większy metraż do wykorzystania, weźmy pod uwagę:

  • rozbryzg wody w głębokiej umywalce,
  • funkcjonalność,
  • aranżacja przestrzeni wokół.

Co o umywalce wolnostojącej warto wiedzieć?

Umywalka wolnostojąca ma wiele zalet, ale ma także swoje wady. Jakie niekwestionowane zalety, a także wady może mieć umywalka wolnostojąca? Zacznijmy od wad:

  • jedną z wad jest to, że nie można zamontować już pod nią szafki, ani blatu łazienkowego, zwykle możemy porównać je do pomniczka;
  • kolejnym problemem mogą być trudności w posprzątaniu podłogi wokół. Niestety zwykle sprzątające roboty czy odkurzacze mają problem z dostępem do tego miejsca, więc podłogę tam trzeba będzie umyć ręcznie.
➲ Zobacz również  Oczyszczacz powietrza do łazienki

Jednak tego typu umywalki, mają także swoje zalety. Jakie więc możemy wyróżnić, mówiąc o umywalce wolnostojącej? Oto one:

  • nieograniczone niczym miejsce montażu, zwykle możemy ustawić je praktycznie wszędzie, o ile pozwoli na to instalacja;
  • estetyczny i designerski wygląd – coraz częściej projektanci prześcigają się w wymyślnych kształtach i zdobieniach, tak by umywalkę wolnostojącą, można było dopasować do praktycznie każdego wnętrza;
  • łatwość montażu, tego typu umywalki nie trzeba dopasowywać do szafek łazienkowych czy blatów.

Umywalki wolnostojące w Rankingu TOP 9

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych umywalek stojących, do montażu również z szafką. Dokładamy wszelkich starań i dbamy o to, aby poniższa tabela z rankingiem była aktualizowana na bieżąco.Praktyczne i eleganckie aranżacje z umywalką stojącą

Ten typ umywalki to przede wszystkim sposób na niestandardowe zagospodarowanie przestrzeni umywalkowej, w przypadku której nie zależy nam na zainstalowaniu szafki pod umywalką. Jeżeli chcemy uzyskać dodatkowe miejsce na kosmetyki, konieczny będzie zakup dodatkowego mebla, co wiąże się z koniecznością wygospodarowania większej przestrzeni. W takiej sytuacji ten wariant stosuje się raczej częściej w dużych łazienkach.

➲ Zobacz również  Jak i czym czyścić umywalkę?

Decydując się na zakup umywalki wolnostojącej warto postawić na szerszy model z większą niecką, co zwiększy komfort jej użytkowania. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych aranżacji z umywalką wolnostojącą w roli głównej.

dwie umywalki wolnostojące Giro Ibani, o owalnych kształtach i w białym kolorze, z lustrem łazienkowym umieszczonym w orientacji pionowej
dwie umywalki wolnostojące Giro Ibani, o owalnych kształtach i w białym kolorze, z lustrem łazienkowym umieszczonym w orientacji pionowej

Zastosowanie dwóch umywalek wolnostojących w łazience to rozwiązanie dla dużych powierzchni, ze względu na konieczność zachowania odpowiedniej odległości pomiędzy wyposażeniem i elementami aranżacji. Odpowiednie odstępy to nie tylko wpływ na estetykę, ale również na komfort poruszania się w przestrzeni sanitarnej.

nowoczesna umywalka wolnostojąca Cork NuSpa, w kolorze piaskowym i owalnym kształcie
nowoczesna umywalka wolnostojąca Cork NuSpa, w kolorze piaskowym i owalnym kształcie

Modernistyczne rozwiązania to sposób na aranżowanie nowoczesnej i niestandardowej przestrzeni umywalkowej. Kolor piaskowy, dodatkowo z profilowanymi wzorami, to przykład umywalki wolnostojącej do nie tylko dużych oraz luksusowych łazienek, ale również pomieszczeń w centrach spa.

Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/jaka-umywalka-wolnostojaca-ranking/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Umywalka podwójna

wt. wrz 15 , 2020
Umywalka stanowi ważną część wyposażenia każdej łazienki, dlatego jej wybór […]
umywalka podwójna w łazience

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.