Taśma led do łazienki Rankingi z 13 czerwca 2024

Jaką wybrać do pomieszczenia o podwyższonej wilgotności? Co brać pod uwagę? Poradnik z rankingiem taśm ledowych.

Na samym początku warto należy zaznaczyć, iż łazienka jest pomieszczeniem o bardzo specyficznych warunkach, bowiem bardzo często zdarza się, że w wielu mieszkaniach nie jest ona wyposażona w okno.

taśmy led pod sufitem i we wnękach
taśmy led pod sufitem i we wnękach

Dlatego wybierając oświetlenie do łazienki warto zwrócić uwagę na fakt, że jego główne źródła będą narażone na trudne warunki takie jak między innymi: wysoka wilgotność oraz słaba wentylacja. Obecnie na uwagę zasługują nowoczesne taśmy LED, gdyż są to produkty posiadające bardzo szeroki wachlarz zastosowań.


Rodzaje taśm LED

Dzisiaj bardzo wiele osób aranżując swoją łazienkę zadaje sobie pytanie – jaka taśma LED do łazienki będzie najlepszym rozwiązaniem? Powinniśmy wiedzieć, że na rynku dostępne są różne rodzaje taśm LED, a wszystkie z nich odznaczają się bardzo dobrą elastycznością.

Dużą zaletą takiego zastosowania jest to, że taśmy LED można ciąć nożyczkami, a sam montaż jest prosty i wygodny dzięki samoprzylepnemu podłożu! O czym warto pamiętać? To fakt, iż poszczególne rodzaje różnią się między sobą rodzajem diod oraz ich zagęszczeniem, aczkolwiek najbardziej popularne są taśmy modelu 3528, posiadające wymiary 3,5 mm x 2,8 mm, co istotne są one rozmieszczone w zagęszczeniu 300 lub 600 diod na 5 metrów taśmy. Taśmy LED pełnią dwie podstawowe funkcje:

  • użytkową – tutaj najczęściej sprawdzają się modele 5050, które wyposażone są w bardzo wydajne diody, rozmieszczone z dużą częstotliwością, takie rozwiązanie zapewnia właściwą ilość światła skondensowanego;
  • dekoracyjną – to taśmy LED, które świecą z mniejszą mocą, warto dodać, iż jej zastosowanie z dodatkowymi akcesoriami umożliwia osiągnięcie niezwykłych efektów świetlnych.

Taśma LED do łazienki- jaka sprawdzi się najlepiej?

Czy wiesz, że głównym źródłem światła w łazience nie muszą być już tylko i wyłącznie żyrandole i halogeny? Jeżeli chcemy, by idealnym rozwiązaniem było zastosowanie taśmy LED do łazienki, zaleca się aby wykorzystać taśmy z diodami LED 5630 lub 2835. Jest to rodzaj oświetlenia nie bardzo jasnego, jednakże sprawdza się ono doskonale jako główne oświetlenie.

➲ Zobacz również  Lustro łazienkowe

Dużą korzyścią wynikającą z zastosowania tego typu taśmy LED jest fakt, iż można do każdej z nich podłączyć specjalny ściemniacz, co pozwala dostosować indywidulanie intensywność światła do danej sytuacji. W przypadku nieco ponurego, mdłego wnętrza łazienki warto zastanowić się nad montażem taśmy RGB, bowiem jest to taśma wielokolorowa, która pomaga nadać wnętrzu łagodny i przyjemny charakter!


Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru taśmy LED?

Podczas wyboru właściwej taśmy LED do łazienki należy zwrócić szczególną uwagą na kilka istotnych czynników, między innymi:

  • zaleca się, aby rozważyć barwę oraz siłę światła,
  • istotne są również parametry ochronne,
  • najlepszym rozwiązaniem jest wybór taśmy LED o wodoodpornym profilu, w tym przypadku najbardziej skuteczny jest model ip20, szczególnie jeśli taśma jest narażona na wilgoć, ten rodzaj taśmy sprawdza się także w miejscach o ograniczonej wentylacji.

Taśmy LED w łazience najczęściej montowane są na suficie, w pobliżu lustra łazienkowego, na półkach, a także we wnęce pod wanną. Należy jednak pamiętać, aby oświetlenie było w 100% funkcjonalne, taśma musi być równo przyklejona!


Taśmy LED w Rankingu TOP10

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych taśm ledowych. W rankingu uwzględniliśmy 10 pozycji. Dokładamy wszelkich starań i dbamy o to, aby poniższa tabela była aktualizowana na bieżąco.


Podsumowanie

Wybór odpowiedniej taśmy oświetleniowej do naszej łazienki powinien być determinowany przede wszystkim pod kątem jej umiejscowienia. Ledowa taśma, którą będziemy chcieli zamontować w dolnej części wanny, blisko podłogi, lub tez w okolicach kabiny prysznicowej, powinna cechować się zwiększoną wodoszczelnością oraz wodoodpornością niż ta, którą chcemy umieścić np. na suficie podwieszanym.

➲ Zobacz również  Oświetlenie łazienkowe i kuchenne

Przy dopasowywaniu długości taśmy do naszego zapotrzebowania zwracajmy uwagę na odpowiednie oznaczenia, które informują nas, gdzie należy wykonać nacięcie. Długie taśmy ledowe (przekraczające 5 metrów) wymagają łączenia równoległego, ponadto warto już na etapie kupna brać pod uwagą odpowiednio mocny zasilacz, przekraczający o przynajmniej 10% możliwości oświetlenia, aby zminimalizować efekt spadków napięcia na tak długich połączeniach.

Bezpośrednie podłączenie do prądu naszej taśmy ledowej powinno być odpowiednio zamaskowane i chronione przed wilgocią. Samą taśmę należy również osadzić tak, aby jak najbardziej ograniczyć możliwość bezpośredniego kontaktu z instalacją.

Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/jaka-tasma-led-ranking/
  • jakie ledy pod pokle prysznicowa
  • jaka tasme led wybrać do łazienki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Panele ścienne do łazienki

pt. lis 27 , 2020
Podczas aranżowania mieszkania wiele osób traktuje „po macoszemu” urządzanie łazienki. […]
panele ścienne w przestrzeni łazienkowej

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.