Mała umywalka Rankingi z 29 maja 2024

Jaka sprawdzi się w niewielkiej łazience? Czym się kierować przy zakupie? Poradnik z rankingiem małych umywalek łazienkowych.

mała umywalka nablatowa w łazience
mała umywalka nablatowa w łazience

Szukasz małej umywalki do niewielkiej łazienki o ograniczonym metrażu? Zastanawiasz się, która spośród opcji dostępnych w sklepach będzie dla Ciebie najlepsza? Jeżeli jeszcze nie wiesz, na które rozwiązanie się zdecydować, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym doradzamy w sprawie wyboru małej, ale praktycznej umywalki do mieszkania.


Kształty umywalek do małej łazienki

Obecnie na rynku w Polsce można znaleźć bardzo szeroki asortyment w zakresie sprzętu sanitarnego, w tym także umywalek łazienkowych, jednak nie każdy rodzaj będzie dobry dla wszystkich typów wnętrz.

Jeżeli posiadasz długą i wąską łazienkę, prostokątna umywalka (naśladująca poniekąd kształt samego pomieszczenia) będzie idealnym rozwiązaniem. W przypadku łazienek o planie kwadratu lub szerszego prostokąta ciekawie będą wyglądać umywalki okrągłe oraz owalne, choć także i kwadratowe.


Praktyczna umywalka do łazienki, czyli jaka?

Jeżeli uważasz, że praktyczność i użyteczność małej umywalki łazienkowej stanowią jej najważniejsze cechy, postaraj się, aby Twoja umywalka była:

  • odpowiednio głęboka – jeżeli zamierzasz prać albo używać umywalki do mycia różnych rzeczy, np. zabawek dziecięcych itd., postaraj się, aby głębokość umywalki umożliwiała pełnienie tych obowiązków domowych. Na głębokość umywalki warto zwrócić uwagę zwłaszcza kiedy w domu są małe dzieci i istnieje ryzyko rozchlapywania wody podczas codziennego mycia rąk.
  • szybka w czyszczeniu – gdy brakuje Ci czasu na sprzątanie, postaw na umywalkę meblową z miską, która jest wbudowana w szafkę. Dzięki szafeczce możesz schować sprzęty do sprzątania lub zapasowe ręczniki.
  • wytrzymałość – jeżeli nie ogranicza Cię cena, a chcesz, aby umywalka posłużyła Ci na długo, postaw na model wykonany z marmuru, granitu lub mosiądzu
➲ Zobacz również  Wanna asymetryczna

Rodzaje umywalek do małej łazienki

Szukając małej umywalki możesz natknąć się na wiele interesujących opcji. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem są umywalki nablatowe. Instalacja jest umiejscowiona pod blatem łazienkowym, a miska – nad, stąd nazwa. Tego typu umywalki wyglądają bardzo nowocześnie i sprawdzą się w modernistycznych i minimalistycznych wnętrzach.

Alternatywą dla tej opcji są praktyczne umywalki meblowe, w których miska znajduje się tuż nad poręczną szafeczką. Podobny wygląd można osiągnąć stosując montaż umywalki wpuszczonej w blat.

Celem jak najlepszego zagospodarowania przestrzeni na rogach naszej małej łazienki warto zastanowić się nad zakupem umywalki narożnej, która dzięki swoim rozmiarom daje duże możliwości wykorzystania przestrzeni wokół niej, ponadto dzięki przyleganiu do płaszczyzny dwóch ścian znacząco zmniejsza ryzyko przypadkowego strącenia umieszczonych na rantach kosmetyków i środków higienicznych. Niestety w przypadku umywalek narożnych musimy bardziej się głowić nad zachowaniem odpowiedniego odstępu między zainstalowaną umywalką a pozostałymi elementami wyposażenia łazienkowego, w tym chociażby armatury wannowej albo prysznicowej.

Alternatywą dla standardowych i najczęściej stosowanych rozwiązań jest zakup małej umywalki asymetrycznej, która cechuje się różnorodnością kształtów, co pozwoli nam zwiększyć możliwości aranżacyjne naszej przestrzeni łazienkowej. Zaletą w tym przypadku jest również usytuowanie odpływu niekoniecznie w centralnym punkcie – pozwala to na lepsze dopasowanie do niewielkich możliwości ustawiania armatury w małej łazience. Asymetryczna umywalka może np. posiadać więcej przestrzeni na jednym boku lub z tyłu niecki, w efekcie czego możemy swobodniej znaleźć miejsce na przybory toaletowe.

➲ Zobacz również  Nawilżacz powietrza

Małe umywalki w Rankingu TOP10

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych małych umywalek łazienkowych. Dokładamy wszelkich starań i dbamy o to, aby poniższa tabela z rankingiem była aktualizowana na bieżąco.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Umywalka wolnostojąca

wt. wrz 15 , 2020
Łazienka to miejsce, gdzie bez wątpienia spędzamy dużo czasu. Rano […]
umywalka wolnostojąca

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.