Jak zrobić sufit podwieszany w łazience? Rankingi z 13 czerwca 2024

Podstawowe czynności, jakie musimy wykonać przy suficie z płyt kartonowo-gipsowych.

sufit podwieszany w łazience
sufit podwieszany w łazience

Sufit podwieszany to jedno z najpowszechniejszych rozwiązań w łazienkach. Dzięki zastosowaniu sufitu z płyt kartonowo-gipsowych mamy możliwość schludnego schowania elementów instalacji elektrycznej oraz oprawy oświetleniowej bez potrzeby pracochłonnego kucia sufitu. W jaki sposób szybko i skutecznie stworzyć sufit podwieszany w łazience?


Wybór odpowiednich płyt kartonowo-gipsowych oraz pomiary

Zabiegi mające na celu stworzenie sufitu podwieszanego powinniśmy rozpocząć od wyboru odpowiednich płyt. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów płyt, jednak nie wszystkie nadają się do łazienki. Ze względu na duży kontakt z wilgocią zainwestujmy w płyty zielone, które są wodoodporne.

Po zakupie odpowiednich płyt możemy przystąpić do niezbędnych pomiarów. W tym celu należy przemyśleć, gdzie na suficie mają znajdować się oczka halogenowe lub tuby. Kolejny etap to znalezienie najniższego punktu na ścianie i zaznaczenie tego poziomu jako położenia całej konstrukcji.


Montaż profili

Po pomiarach przyszedł czas na montaż profili. Jako pierwsze powinniśmy zamontować profile przyścienne UD. Tego typu profile możemy z łatwością przymocować do ściany za pomocą kołków rozporowych i odpowiednich wkrętów. Po montażu profili na pierwszej ścianie powinniśmy na tym samym poziomie kontynuować montaż profili na pozostałych ścianach.

Gdy wszystkie profile przyścienne zostaną zamontowane, czas na stelaż główny, który będzie składać się z profili CD. Tego typu profile powinniśmy rozmieścić co około 40 centymetrów.

➲ Zobacz również  Styl glamour w łazience

Przygotowanie odpowiedniej instalacji

Stworzony stelaż pod sufit podwieszany pozwala nam na tym etapie na przygotowanie całej instalacji zarówno elektrycznej, jak i oświetleniowej. To moment, kiedy przewody powinny znaleźć się w miejscu, gdzie później mają zawisnąć halogeny. Jeśli sytuacja tego wymaga, na tym etapie powinniśmy wyprowadzić również przewód wentylacyjny.


Montaż płyt

Przychodzi czas na najważniejsze zadanie, jakim jest montaż płyt kartonowo-gipsowych. Jeśli rozmiar płyty nie pasuje do wymiaru łazienki, możemy dociąć ją do pożądanego wymiaru. Pamiętajmy o tym, by przed montażem płyt wykonać w nich odpowiednie otwory na potencjalne oświetlenie.

Płyta powinna być przytwierdzona do profili przyściennych za pomocą blachowkrętów w równych odstępach co około 20 centymetrów. Zabieg z montażem płyt powtarzamy, dopóki cała powierzchnia sufitu nie zostanie zakryta.

Tak stworzona konstrukcja powinna być następnie poddana szpachlowaniu i malowaniu farbą przeznaczoną do pomieszczeń takich, jak łazienka czy kuchnia.

Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/jak-zrobic-sufit-podwieszany-w-lazience/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Kinkiet łazienkowy

sob. paź 10 , 2020
W pomieszczeniach, które pozbawione są dostępu do naturalnego światła lub […]
kinkiety obok lustra łazienkowego

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.