Jak i czym czyścić umywalkę? Rankingi z 20 kwietnia 2024

Domowe i skuteczne metody czyszczenia umywalki. Ranking środków chemicznych do czyszczenia powierzchni łazienkowych.

czyszczenie umywalki łazienkowej

Umywalka to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia naszej łazienki, absolutnie niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Z tego powody powinna być ona dobrze utrzymana, ponieważ wyznacza tym samym poziom higieny w naszym domu. Sprzątanie umywalki przede wszystkim powinno odbywać się regularnie, szczególnie jeśli jest jasnego koloru.

Jak skutecznie dbać o swoją umywalkę i jakich środków używać? Przygotowaliśmy krótki poradnik, jak w kilku krokach doprowadzić swoja umywalkę do stanu idealnego.


Dokładne wytarcie

Weź czystą, mokrą bawełnianą ściereczkę lub gąbkę do naczyń i wytrzyj wnętrze umywalki. Postaraj się zgarnąć jak najwięcej zanieczyszczeń i brudu. Pamiętaj o przestrzeni dookoła odpływu.

Jeśli umywalka est szczególnie brudny, być może trzeba będzie korzystaj z dwóch ścierek lub gąbek, aby nie pozostawić na niej żadnych zabrudzeń. Najlepiej dokonać tej czynności, gdy umywalka jest sucha, aby łatwo usunąć włosy.

Warto wycierać swoją umywalkę codziennie.


Spłukanie

Przed użyciem środka do czyszczenia łazienki upewnij się, że umywalka została dokładnie wypłukana. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał zmagać się z dużą ilością osadu po zastosowaniu użytych preparatów. Koniecznie użyj gorącej wody.


Spryskaj umywalkę środkiem czyszczącym

Większość łazienkowych środków czyszczących jest stworzona z myślą o czyszczeniu umywalek. Przygotuj swój preparat i nałóż go na umywalkę. Upewnij się, środek został nałożony na wszystkie części umywalki z kranem włącznie. Upewnij się, że Twój środek czyszczący jest również środkiem dezynfekującym. Jest to ważne, ponieważ umywalki łazienkowe mogą potencjalnie gromadzić wiele różnych zarazków. Aby środki czyszczące działały najskuteczniej, po zastosowaniu należy pozwolić im osiąść.

➲ Zobacz również  Umywalka łazienkowa

Wytrzyj umywalkę

Po rozpyleniu środka czyszczącego, weź czystą szmatkę i wytrzyj całą powierzchnię umywalki. Zwróć szczególną uwagę na brudniejsze miejsca i w razie potrzeby mocniej je wyszoruj.


Pamiętaj o blacie

Decydując się na zakup umywalki nablatowej lub też szafką powinniśmy pamiętać o cyklicznej pielęgnacji oraz utrzymaniu w czystości naszego blatu. Jeżeli jest on wykonany z drewna, przynajmniej raz do roku powinniśmy wykonać jego impregnację wykorzystując do tego olej do drewna. Drewniany blat powinien być również cyklicznie wycierany, celem usunięcia z jego powierzchni jak najwięcej wilgoci. W przypadku blatów łazienkowych wykonanych z innych materiałów warto stosować się do zaleceń producentów.


(Opcjonalnie) Użyj sody oczyszczonej

Jeśli Twoja umywalka jest nadal brudna po wykonaniu czyszczenia, należy zastosować sodę oczyszczoną i posypać nią całą powierzchnię umywalki. Staraj się pokryć jak największą część powierzchni i wyszoruj całość. Siła ścierna sody i jej właściwości czyszczące z pewnością poradzą sobie z pozostałymi zabrudzeniami.

Pamiętaj, że tego sposobu możesz użyć dopiero wtedy, kiedy umywalka już wyschnie. Po zakończeniu ponownego mycia spłucz umywalkę i wytrzyj ją.


Podsumowanie

Do codziennej pielęgnacji przestrzeni umywalkowej z powodzeniem możemy wykorzystywać domowe środki pielęgnacyjne, dzięki czemu unikniemy dodatkowych wydatków w postaci sklepowych środków chemicznych, dedykowanych do usuwania zabrudzeń oraz zanieczyszczeń w pomieszczeniach sanitarnych.

Niekiedy jednak, szczególnie przy chęci usuwania starych osadów oraz uporczywego kamienia, konieczny będzie zakup mocniejszych środków czyszczących, impregnujących i tym samym odświeżających naszą umywalkę. Rozsądnym rozwiązaniem będzie korzystanie w miarę możliwości z domowych sposobów na czyszczenie umywalki, a w przypadku uporczywych i trudnych do usunięcia zabrudzeń wspomóc się sklepowymi odkamieniaczami, mleczkiem, płynem do czyszczenia itp.

➲ Zobacz również  Mała umywalka

Środki chemiczne do łazienki w Rankingu TOP10

Ranking kwiecień 2024

Zestawienie zawiera 10 najchętniej wybieranych detergentów przeznaczonych do czyszczenia łazienki. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/jak-i-czym-czyscic-umywalke/
  • czym myć umywalkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Mała umywalka

wt. wrz 15 , 2020
Szukasz małej umywalki do niewielkiej łazienki o ograniczonym metrażu? Zastanawiasz […]
mała umywalka nablatowa w łazience

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.