Grzejnik do łazienki Rankingi z 13 lipca 2024

Jaki typ najlepiej się sprawdzi w naszej łazience? Co brać pod uwagę przy wyborze? Poradnik z rankingiem grzejników łazienkowych.

grzejnik łazienkowy
grzejnik łazienkowy

Grzejnik w łazience wydaje się być elementem czysto użytkowym – służącym do ogrzewania pomieszczenia i suszenia ręczników.

Najczęściej stosowanym typem grzejnika łazienkowego jest wersja drabinkowa.


Jaki grzejnik do łazienki? Czym się kierować?

Wybór grzejnika do łazienki

Oferta grzejników łazienkowych jest ogromna. Różnice dotyczą stylu i materiału, z którego wykonano grzejnik. Dokonując wyboru musimy zwrócić szczególną uwagę, czy będzie on pasował do łazienki, czy wkomponuje się w wystrój wnętrza.

Ważne jest również przeznaczenie grzejnika, czy będzie on służył do rozwieszenia i suszenia mokrych ręczników i bielizny, czy zależy nam na tym, aby ogrzewał pomieszczenie łazienki. Jeżeli przewidujemy dla grzejnika wiele funkcji, to jego wielkość i moc będą miały tutaj znaczenie przed dokonaniem wyboru.

Budowa grzejników łazienkowych

Wszystkie nowoczesne grzejniki do łazienki zrobione są z rurek stalowych, miedzianych lub aluminiowych, są antykorozyjne, posiadają dużą odporność, gdyż ich wykończenia są zupełnie inne niż kaloryferów w pokojach czy grzejników starszej daty.

Powłoki grzejników łazienkowych są lakierowane, chromowane, metalizowane albo satynowane.

Grzejniki łazienkowe mogą być wodne (zasila się je z centralnego ogrzewania), mogą być też elektryczne albo łączone: wodno-elektryczne.

Kształt grzejników łazienkowych

Grzejniki łazienkowe zazwyczaj mają budowę drabinkową, tzn. złożone są z pionowych kolektorów, które są połączone poziomymi rurkami. Dzięki takiej budowie grzejnik jest bardziej praktyczny. Może być wykorzystany do suszenia ręczników, bielizny czy drobnej garderoby. Grzejniki w kształcie drabinki łatwo się też montuje.


Jak odpowietrzyć grzejnik drabinkowy?

Łazienka jest miejscem przeznaczonym do relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. Warto więc zadbać o odpowiednie ogrzanie tego pomieszczenia. Najchętniej stosowanym rozwiązaniem jest grzejnik drabinkowy.

Oprócz emitowania ciepła, możemy użyć go jako suszarki do ręczników. Są dostępne w różnych kolorach i kształtach, które zadowolą każdego. Mimo wszystko częsty jest problem ich zapowietrzania się.

Jak odpowietrzyć grzejnik łazienkowy?

Odwieczny problem zapowietrzania się grzejników łazienkowych jest praktycznie ich jedynym mankamentem. Proces odpowietrzania jest bardzo podobny, wręcz niemal identyczny jak w przypadku tradycyjnych kaloryferów. Nie będzie to stanowiło problemu nawet dla osób, które uważają, że mają dwie lewe ręce. Odpowietrzanie grzejnika drabinkowego nie wymaga doświadczenia ani specjalistycznych narzędzi.

Oto prosta instrukcja jak krok po kroku wykonać odpowietrzenie grzejnika drabinkowego:

  1. Zakręcamy kaloryfer – przekręcamy termostatyczną głowicę maksymalnie w lewo, albo na zero, w zależności od rodzaju grzejnika
  2. Szukamy odpowietrznika – znajduje się on zazwyczaj na drugim końcu grzejnika łazienkowego. Niewielki otwór kierujemy w swoją stronę, tak by potem położyć na nim szmatkę wchłaniającą wodę. Powinniśmy sobie własnoręcznie poradzić z przekręceniem otworu, jeśli jednak nie dajemy rady możemy pomóc sobie kombinerkami.
  3. Odkręcamy śrubkę odpowietrznika – podkładamy szmatę i przekręcamy zawór. Możemy pomóc sobie małym kluczykiem.
  4. Odpowietrzamy – z zaworu zacznie ulatywać powietrze. Dajemy mu spokojnie wylecieć, aż do momentu kiedy z zaworu będzie leciał już tylko strumień wody. Zakręcamy śrubę i sprawdzamy szczelność. Nasz grzejnik drabinkowy został odpowietrzony.
➲ Zobacz również  Pompa ciepła

Jaki kolor grzejnika drabinkowego?

Grzejniki łazienkowe typu drabinkowego są najchętniej wybieranym typem kaloryfera, który wybierany jest do ogrzewania pomieszczenia sanitarnego. Najbardziej uniwersalny charakter pod względem barwy reprezentuje kolor biały – to zdecydowanie najbardziej dominująca opcja w wyborze konsumentów. Barwa biała utożsamiana jest z higieną oraz czystością, dlatego będzie ona bezpiecznym wyborem w kontekście kolorystyki grzejnika.

Wśród ofert grzejników łazienkowych również często pojawiają się kaloryfery dostępne w barwie czarnej (świetnie sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach, raczej o większej przestrzeni, gdyż kolor czarny jako dominujący optycznie pomniejsza łazienkę) oraz z powłoką chromowaną (nadaje się zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych łazienek, ze względu na połysk wymagają z reguły częstszej pielęgnacji, aby zachowały swój elegancki wygląd).

Na rynku znaleźć możemy także niestandardowe propozycje w postaci koloru niebieskiego grzejnika. Barwa ta wpływa uspokajająco, przyczyniając się do wyciszenia i relaksu. To propozycja dla łazienki utrzymanej raczej w zimnej kolorystyce. Poszukując czegoś bardziej odżywczego możemy postawić na zielony kaloryfer, współgrający z elementami wyposażenia łazienki w kolorze niebieskim albo żółtym.


Grzejniki do łazienki w Rankingu TOP10

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych grzejników łazienkowych. W rankingu uwzględniliśmy 10 pozycji.


Krótkie FAQ o grzejnikach łazienkowych

#1 Czy grzejniki drabinkowe na ręczniki ogrzeją dostatecznie łazienkę?

Większość podgrzewanych wieszaków i drabinek na ręczniki zapewnia ciepło wystarczające do ogrzania łazienki, a także szybko wysusza ręczniki, które w dodatku są przyjemnie ciepłe - gotowe do użycia po wyjściu z wanny lub prysznica. Większa łazienka może jednak wymagać innego źródła ogrzewania, aby wystarczająco ogrzać pomieszczenie.

#2 Co to jest termostatyczny elektryczny grzejnik drabinkowy?

Dla osób ceniących sobie energooszczędność elektryczny grzejnik drabinkowy sterowany termostatem jest niezbędny w łazience, zapewniając skuteczną metodę ogrzewania zarówno ręczników, jak i łazienki.

#3 Czy taniej jest zostawić ogrzewanie na cały dzień?

Włączenie ogrzewania tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, jest na dłuższą metę najlepszym sposobem na oszczędzanie energii, a tym samym pieniędzy.

#4 Jak mogę ogrzać łazienkę bez prądu?

Ogrzewanie podłogowe wykorzystuje tę samą koncepcję, co grzejniki do ręczników, aby ogrzać łazienkę od podłogi w górę. Za pomocą elektrycznie podgrzewanych wężownic lub rur podgrzewanych wodą, ogrzewanie podłogowe zainstalowane pod podłogą łazienki, skutecznie podniesie temperaturę pomieszczenia i ociepli płytki.

#5 Czy białe grzejniki drabinkowe są lepsze niż w odcieniu chromowanym?

Ostatecznie wybór białych albo chromowanych grzejników drabinkowych może sprowadzić się tylko do gustu. Chrom to dobry wybór dla nowoczesnych i współczesnych łazienek, ponadczasowo kojarzony z czystością, gładkimi liniami i futurystyczną elegancją. Chrom jest nieco trudniejszy do utrzymania w czystości niż białe grzejniki na ręczniki.

#6 Czy podgrzewany wieszak na ręczniki zastępuje grzejnik?

Wieszaki na ręczniki można również zamontować na ścianie na różnych wysokościach, co czyni je bardziej elastycznym rozwiązaniem od tradycyjnego grzejnika. Podgrzewany wieszak na ręczniki to nie tylko funkcjonalna alternatywa dla grzejnika, ale także bardzo stylowa. Różne wykończenia pozwalają dopasować wieszak do innych akcesoriów i wyposażenia.

Ostatnie znalezione hasła:

  • https://www iraa pl/grzejnik-do-lazienki/
➲ Zobacz również  Zawór termostatyczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Drzwi do łazienki

pt. lis 22 , 2019
Drzwi do łazienki powinny współgrać stylistycznie zarówno z wystrojem tego […]
drzwi łazienkowe

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.