Grzejnik aluminiowy do łazienki Rankingi z 13 czerwca 2024

Jaki sprawdzi się w pomieszczeniu sanitarnym? Czy drabinka aluminiowa to dobre rozwiązanie? Poradnik oraz ranking grzejników łazienkowych, wykonanych z aluminium.

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się grzejniki aluminiowe. Jeszcze kilkanaście lat temu w większości domów znaleźć można było kaloryfery żeliwne. Obecne czasy to odejście od tego rodzaju urządzeń i postawienie w swojej instalacji na te aluminiowe.

drabinkowy grzejnik aluminiowy w łazience
drabinkowy grzejnik aluminiowy w łazience

Lista zalet takiego rozwiązania jest naprawdę długa. Wystarczy podkreślić, jak lekkie i trwałe są te grzejniki. Ponadto łatwo można je modyfikować, dodając kolejne „żeberka”. Jest to bardzo funkcjonalne zastosowanie zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i wielkich blokach w miastach.


Cechy grzejników aluminiowych

Grzejniki aluminiowe doskonale przewodzą i oddają ciepło, co sprawia, że idealnie nadają się gdy chcemy ogrzać wielkie powierzchnie mieszkalne. Materiał, z jakiego są zrobione, cechuje się wysoką odporność na korozję, podatność na dalsze utlenianie stoi na niskim poziomie.

Idealnie sprawują się zarówno w obiegu otwartym jak i zamkniętym. Dzisiejsze oferty grzejników aluminiowych pozwalają wybrać ten odpowiedni dla naszych potrzeb. Dostępne są różne rodzaje, rozmiary – wąskie, szerokie, wysokie itp.


Grzejniki łazienkowe w Rankingu TOP8

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 8 najchętniej wybieranych grzejników do łazienki. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Przy zakupie koniecznie zwrócić uwagę trzeba na to, w jakich instalacjach może być zamontowany dany typ grzejnika. Nie wolno zapominać o dopuszczalnej maksymalnej temperaturze nagrzewania (90 stopni Celsjusza lub 110 stopni Celsjusza), a także ile wynosi maksymalne dopuszczalne ciśnienie.  Przy wyborze urządzenia do instalacji ukierunkować trzeba się na to:

 • jaką mocą dysponuje?
 • jaki komfort cieplny zapewnia?
 • jaką estetykę wykonania prezentuje?
➲ Zobacz również  Geberit do łazienki

Jaki typ grzejnika aluminiowego do łazienki?

 • Ze względu na walory stricte praktyczne oraz wielkość pomieszczenia z reguły nie możemy lub nie musimy w naszej łazience instalować dużego grzejnika, gdyż warunki panujące w tym miejscu tworzą zamkniętą przestrzeń, którą łatwiej jest dogrzać. Ponadto często spotykanym wariantem jest zastosowanie wydajnego ogrzewania podłogowego, stanowiącego niejako główny system grzewczy.
 • Do naszej łazienki spokojnie możemy nabyć aluminiowy grzejnik drabinkowy, który z powodzeniem może służyć również jako suszarka na pranie. Biorąc pod uwagę lekką konstrukcję oraz niewielką przestrzeń, jaką zajmuje, to wariant szczególnie polecany do zastosowania w pomieszczeniach sanitarnych.
 • Alternatywą dla drabinki może być zakup grzejnika płytowego, który ze względu na swoją charakterystykę może być z powodzeniem zainstalowany w małych oraz wąskich łazienkach. Możliwy jest w jego przypadku montaż ścienny, niewielka pojemność sprawia, że ten typ grzejnika nie powinien być traktowany jako podstawowe źródło ogrzewania w naszej łazience.
 • Poszukujemy czegoś o niestandardowych lub futurystycznych kształtach do nowoczesnej łazienki? Warto rozważyć zakup grzejników dekoracyjnych, które posiadają szeroki zakres wzornictwa, kolorystyki oraz kształtu.
 • Z kolei grzejniki konwektorowe posiadają konstrukcję wykonaną z aluminium, natomiast obudowa zrobiona z miedzi pozwala na dobre przewodnictwo ciepła.

Grzejniki aluminiowe w Rankingu TOP10

Ranking maj 2024

Zestawienie zawiera 10 najchętniej wybieranych grzejników aluminiowych do łazienki. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Rodzaj zasilania w grzejnikach

Grzejniki, również te łazienkowe, mogą funkcjonować jako osobny element ogrzewania albo też być częścią domowego systemu centralnego. Jaki zatem może być typ zasilania?

 • Elektryczny – traktować je należy jako dodatkowe ogrzewanie ze względu na małą moc, wymagają zasilania sieciowego;
 • Wodny – stanowią element systemu centralnego ogrzewania, ze względu na brak grzałki elektrycznej można je wykorzystywać jedynie w trakcie okresu grzewczego. Moc spokojnie pozwala na traktowanie ich jako podstawowe ogrzewanie w pomieszczeniu łazienkowym;
 • Wodno-elektryczny – umożliwiają korzystanie z nich zarówno w sezonie grzewczym, jak i poza tym okresem dzięki grzałce elektrycznej, znajdującej się na wyposażeniu.
➲ Zobacz również  Grzejnik drabinkowy Thomson York 800/500 mm, chromowany

Ostatnie znalezione hasła:

 • https://www iraa pl/grzejnik-aluminiowy-do-lazienki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Płytki podłogowe do łazienki

czw. paź 29 , 2020
Właściwy wybór płytek podłogowych może stanowić nie lada dylemat. Nie […]
płytki podłogowe w łazience

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.