Drążek prysznicowy

drążek prysznicowy KFA do natrysku ściennego
drążek prysznicowy KFA do natrysku ściennego

Dostępność produktów wykończeniowych do łazienki wiąże się z koniecznością porównania i wyboru spośród wielu, pozornie podobnych artykułów. Wyposażenie kabiny prysznicowej nie wyróżnia się w tym względzie.

Każdy z elementów wyposażenia kabiny może znacznie różnić się funkcjonalnością. Mając do wyboru kilkanaście baterii prysznicowych, deszczownic, brodzików, odpływów, drzwi do kabiny, a także drążków wybierajmy produkty wysokiej jakości, które staną się gwarancją długotrwałego, sprawnego użytkowania.

Jak wybrać drążek do kabiny prysznicowej?

Drążki do kabiny prysznicowej szeroko dostępne są w odcieniu chromu, jednak aranżując łazienkowe elementy w kolorze czerni, różowego złota lub miedzi warto poszukać drążków, odpowiadających kolorystycznie pozostałym elementom wyposażenia. Po pierwsze dopasowanie, po drugie funkcjonalność. Drążki prysznicowe dostępne są w wielu rozmiarach, wśród których najpopularniejsze są:

  • 60 cm,
  • 72 cm,
  • 90 cm.

Praktyczny drążek prysznicowy powinien posiadać regulowany rozstaw mocowań, dzięki któremu łatwo będzie można go przytwierdzić do ściany w kabinie prysznicowej.

Ranking TOP6 tanich drążków prysznicowych

Propozycje drążków natryskowych, których głównym kryterium wyboru jest cena zakupu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drążka prysznicowego?

Nowoczesny drążek prysznicowy wyposażony jest w powłokę, zapobiegającą gromadzeniu się osadów, dzięki czemu czyszczenie stanie się szybką, nieskomplikowaną czynnością. Wysokiej jakości drążki do kabiny prysznicowej posiadają ponadto powłokę, zapobiegającą matowieniu, co sprawia że drążek przez wiele lat będzie prezentował się doskonale.

➲ Zobacz również  Grzejnik do łazienki

Zanim dokonamy zakupu drążka, zastanówmy się, czy będzie on potrzebny jedynie do zawieszenia na nim słuchawki prysznicowej, czy też do umieszczenia dodatkowych elementów kabiny. Szeroko dostępne są drążki o minimalistycznej budowie, posiadające jeden uchwyt, służący do zawieszenia słuchawki. Wśród pozostałych, wyróżnić możemy drążki, posiadające:

  • regulowany uchwyt na słuchawkę prysznicową,
  • stabilny uchwyt na deszczownicę,
  • pojemnik z tworzywa lub metalu, służący do umieszczenia kosmetyku myjącego.

Stylowy i praktyczny drążek prysznicowy

Na wyposażeniu łazienki nie warto oszczędzać, dlatego przy wyborze drążka nie należy wybierać najtańszych opcji. Przedmioty, których cena jest atrakcyjna, prawdopodobnie powstały w drodze zastosowania licznych obniżek kosztów produkcji, co po jakimś czasie użytkowania z pewnością wpłynie na jakość użytkowania, jeśli będzie można je jakkolwiek eksploatować.

Wybierając drążek prysznicowy znanej, rekomendowanej przez zadowolonych klientów marki, możemy mieć pewność wysokiej jakości materiałów i wykonania. Solidny, trwały drążek prysznicowy to niezbędny element każdej kabiny, dlatego przy jego wyborze należy kierować się marką, godną zaufania. Nie zapominajmy również o stylistyce. Do wyboru są drążki w odcieniu:

  • chromowanym,
  • czarnym,
  • miedzianym,
  • złotym (w tym złoto różowe).

Dobierzmy drążek pod kątem pozostałego wyposażenia łazienki, aby pasował nie tylko kolorystycznie, ale i stylistycznie. Zapomnijmy o spadającej z baterii słuchawce prysznicowej.

Drążek prysznicowy nie zajmie zbyt wiele miejsca, odwdzięczając się komfortem kąpieli. Do niewielkiej kabiny (70×70 cm lub 80×80 cm) dobierzmy drążek prysznicowy w wersji minimalistycznej, który zajmie jak najmniej przestrzeni.

➲ Zobacz również  Lustro łazienkowe

W kabinie obszerniejszej możemy pozwolić sobie na drążek masywniejszy, wraz z uchwytem na deszczownice, która wymaga przestrzeni.

Drążki prysznicowe w Rankingu TOP9

Zestawienie najchętniej wybieranych drążków prysznicowych, w kategorii Akcesoria prysznicowe i wannowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Następny poradnik z rankingiem

Grzejnik łazienkowy Komex Lucy 22 1123/400

śr Cze 10 , 2020
Pokryty białą farbą proszkową model grzejnika łazienkowego Komex Lucy 22 […]
grzejnik drabinkowy Komex Lucy 22 1123/400

Iraa.pl 2020

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.