Drążek prysznicowy Rankingi z 13 lipca 2024

Jaki wybrać do naszej przestrzeni natryskowej? Czym się kierować przy wyborze drążka prysznicowego? Poradnik zakupowy z rankingiem propozycji.

drążek prysznicowy KFA do natrysku ściennego
drążek prysznicowy KFA do natrysku ściennego

Dostępność produktów wykończeniowych do łazienki wiąże się z koniecznością porównania i wyboru spośród wielu, pozornie podobnych artykułów. Wyposażenie kabiny prysznicowej nie wyróżnia się w tym względzie.

Każdy z elementów wyposażenia kabiny może znacznie różnić się funkcjonalnością. Mając do wyboru kilkanaście baterii prysznicowych, deszczownic, brodzików, odpływów, drzwi do kabiny, a także drążków wybierajmy produkty wysokiej jakości, które staną się gwarancją długotrwałego, sprawnego użytkowania.


Jak wybrać drążek do kabiny prysznicowej?

Drążki do kabiny prysznicowej szeroko dostępne są w odcieniu chromu, jednak aranżując łazienkowe elementy w kolorze czerni, różowego złota lub miedzi warto poszukać drążków, odpowiadających kolorystycznie pozostałym elementom wyposażenia. Po pierwsze dopasowanie, po drugie funkcjonalność. Drążki prysznicowe dostępne są w wielu rozmiarach, wśród których najpopularniejsze są:

 • 60 cm,
 • 72 cm,
 • 90 cm.

Praktyczny drążek prysznicowy powinien posiadać regulowany rozstaw mocowań, dzięki któremu łatwo będzie można go przytwierdzić do ściany w kabinie prysznicowej.


Ranking TOP6 tanich drążków prysznicowych

Ranking maj 2024

Propozycje drążków natryskowych, których głównym kryterium wyboru jest cena zakupu.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze drążka prysznicowego?

Nowoczesny drążek prysznicowy wyposażony jest w powłokę, zapobiegającą gromadzeniu się osadów, dzięki czemu czyszczenie stanie się szybką, nieskomplikowaną czynnością. Wysokiej jakości drążki do kabiny prysznicowej posiadają ponadto powłokę, zapobiegającą matowieniu, co sprawia że drążek przez wiele lat będzie prezentował się doskonale.

➲ Zobacz również  Bateria natryskowa Kludi Pure & Style 406500575. Dane techniczne i Opinie

Zanim dokonamy zakupu drążka, zastanówmy się, czy będzie on potrzebny jedynie do zawieszenia na nim słuchawki prysznicowej, czy też do umieszczenia dodatkowych elementów kabiny. Szeroko dostępne są drążki o minimalistycznej budowie, posiadające jeden uchwyt, służący do zawieszenia słuchawki. Wśród pozostałych, wyróżnić możemy drążki, posiadające:

 • regulowany uchwyt na słuchawkę prysznicową,
 • stabilny uchwyt na deszczownicę,
 • pojemnik z tworzywa lub metalu, służący do umieszczenia kosmetyku myjącego.

Stylowy i praktyczny drążek prysznicowy

Na wyposażeniu łazienki nie warto oszczędzać, dlatego przy wyborze drążka nie należy wybierać najtańszych opcji. Przedmioty, których cena jest atrakcyjna, prawdopodobnie powstały w drodze zastosowania licznych obniżek kosztów produkcji, co po jakimś czasie użytkowania z pewnością wpłynie na jakość użytkowania, jeśli będzie można je jakkolwiek eksploatować.

Wybierając drążek prysznicowy znanej, rekomendowanej przez zadowolonych klientów marki, możemy mieć pewność wysokiej jakości materiałów i wykonania. Solidny, trwały drążek prysznicowy to niezbędny element każdej kabiny, dlatego przy jego wyborze należy kierować się marką, godną zaufania. Nie zapominajmy również o stylistyce. Do wyboru są drążki w odcieniu:

 • chromowanym,
 • czarnym,
 • miedzianym,
 • złotym (w tym złoto różowe).

Dobierzmy drążek pod kątem pozostałego wyposażenia łazienki, aby pasował nie tylko kolorystycznie, ale i stylistycznie. Zapomnijmy o spadającej z baterii słuchawce prysznicowej.

Drążek prysznicowy nie zajmie zbyt wiele miejsca, odwdzięczając się komfortem kąpieli. Do niewielkiej kabiny (70×70 cm lub 80×80 cm) dobierzmy drążek prysznicowy w wersji minimalistycznej, który zajmie jak najmniej przestrzeni.

➲ Zobacz również  Syfon do pralki

W kabinie obszerniejszej możemy pozwolić sobie na drążek masywniejszy, wraz z uchwytem na deszczownice, która wymaga przestrzeni.


Ile kosztuje drążek prysznicowy?

 • Już za 20-30 zł możemy nabyć drążek rozporowy, który dedykowany jest do zasłon prysznicowych. Jeśli zależy nam na jak najmniejszym ingerowaniu w ściany łazienki, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu, gdzie nie będzie konieczne wykonywanie nawierceń w ścianach.
 • Dokładając kilkanaście zł możemy nabyć już nieco solidniejszy drążek prysznicowy, posiadający konstrukcję aluminiową, z dość szerokim zakresem regulacji. Modele te mają średnicę wynoszącą zazwyczaj 20-25 mm. Rozporowy system instalacji sprawia, że nie musimy wiercić w ścianie. Przy zakupie należy zwracać uwagę, czy drążek posiada odpowiednio zaprojektowane końcówki, które należycie zabezpieczą ścianę przed potencjalnym zarysowaniem.
 • Za kwotę nieco powyżej 50 zł rozpoczynają się również oferty drążków łukowych, które z powodzeniem można przeznaczyć do brodzika lub wanny. Modele łukowe wymagają wiercenia o zamontowania kołków rozporowych w ścianie. Podobnie jak tańsze drążki, również i te występują najczęściej w kolorze białym lub srebrnym.

Drążki prysznicowe w Rankingu TOP10

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych drążków prysznicowych, w kategorii Akcesoria prysznicowe i wannowe.


Ostatnie znalezione hasła:

 • https://www iraa pl/drazek-prysznicowy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny poradnik z rankingiem

Grzejnik łazienkowy Komex Lucy 22 1123/400

śr. cze 10 , 2020
Pokryty białą farbą proszkową model grzejnika łazienkowego Komex Lucy 22 […]
grzejnik drabinkowy Komex Lucy 22 1123/400

Iraa.pl 2022

Niezbędny sprzęt i wyposażenie łazienkowe. Porady oraz rekomendacje w postaci rankingów najchętniej wybieranych produktów.